Paripesa

Age Limit
Paripesa
Paripesa is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Si të bastni në Paripesa

Paripesa u themelua në vitin 2019 dhe kompania është e bazuar kryesisht në ishullin Curacao, pavarësisht se është një faqe që synon lojtarët në Nigeri dhe vende të tjera afrikane. Autoritetet në Curacao kanë gjykuar se kompania plotëson të gjitha kërkesat për respektimin e ligjeve të lojërave të fatit atje dhe i kanë dhënë një licencë për të operuar.

Numri i licencës është 1668/JAZ në mënyrë që klientët të kenë qetësi të dinë se kompania është vlerësuar për pajtueshmërinë dhe ofron shërbime me cilësi të mirë.

Faqja është pjesë e Betb2b.com, e cila operon një sërë faqesh të tjera të basteve sportive dhe kazinove online në vende të tilla si vendet afrikane dhe Rusia. Emri i kompanisë është Vezzali Ltd. Regjistrimi për lojtarët e rinj është shumë i shpejtë dhe i lehtë për t'u kryer, edhe me një proces verifikimi ID.

Faqja ka një ndërfaqe të thjeshtë përdoruesi që është e lehtë për t'u naviguar, duke e bërë më të lehtë vendosjen e basteve sipas nevojës. Përdoruesit e faqes mund të marrin mbështetje dhe informacion nga ekipi i shërbimit ndaj klientit për çdo gjë për të cilën nuk janë të sigurt.

Sportet e ofruara në Paripesa

Faqja e basteve online Paripesa ofron shanse për a shumëllojshmëri sportesh dhe ngjarje sportive për baste. Futbolli ka rezultuar të jetë sporti më popullor me këtë faqe interneti, me rreth 90% të basteve të vendosura. Kjo nuk do të thotë që lojtarët nuk mund të vënë baste në sporte të tjera dhe këto përfshijnë:

  • Tenis
  • Kriket
  • Bejsbolli
  • Basketboll
  • Golf
  • Futboll amerikan

Sportet e tjera po rriten në popullaritet në Nigeri, kështu që faqja po sheh një rritje të basteve për këto. Anëtarët e faqes mund të përfitojnë gjithashtu nga faqja për të vendosur baste edhe në disa ngjarje jo sportive. Këto mund të përfshijnë vënien e një basti mbi një rezultat zgjedhjesh ose fituesin e një shfaqjeje talentesh televizive. Disa sporte virtuale janë të disponueshme për anëtarët e faqes dhe ekziston gjithashtu mundësia për të bastuar për çështje financiare.

Kufijtë e basteve

Ka disa raste kur ka kufizime në bastet që mund të vendosen. Për turnetë më të njohura si p.sh Kupa e Botës FIFA, limitet do jene shume te larta pasi ky eshte nje event qe terheq shume vemendje. Mund të ndodhë që nuk ka maksimum të vendosur në nivelet e basteve për këtë lloj ngjarjeje. Në rastin e ngjarjeve amatore, faqja mund të zgjedhë të vendosë një kufi prej 100 €.

Llojet e basteve

Aty eshte nje gamën e llojeve të basteve që mund të vendoset në të gjitha ngjarjet. Në futboll, si shembull, lojtari mund të vë bast për fituesin, një barazim, rezultatin përfundimtar, rezultatin e pjesës së parë, emrat e lojtarëve që shënojnë, nëse janë ekzekutuar penallti apo numri total i golave të shënuar. Ky është vetëm një gamë e vogël e llojeve të basteve që pranohen dhe kjo do të zbatohet për bastet e vendosura përpara ndeshjes dhe pasi ndeshja ka filluar.

Është një ide e mirë të kontrolloni faqen për informacion mbi shumëllojshmërinë e llojeve të basteve pasi ato mund të ndryshojnë nga një ngjarje në tjetrën dhe termat dhe kushtet mund të ndryshojnë gjithashtu.

Pagesat në Paripesa

Faqja e basteve online Paripesa ka avantazhin e ofrimit të një numri të madh të mënyrat e depozitimit dhe tërheqjes për klientët e saj. Megjithatë, mund të ketë disa kufizime në varësi të vendndodhjes së anëtarit të sajtit. Disa vende do të kufizojnë metodën që mund të përdoret. Faqja mbështet pagesa me karta krediti dhe debiti, transferta bankare dhe kuleta elektronike.

Faqja do të pranojë kriptomonedhë duke përfshirë Bitcoin, e cila lejon një nivel më të lartë anonimiteti për anëtarët. Klientët duhet të kontrollojnë faqen për të përcaktuar se cilat metoda janë të disponueshme për ta në përputhje me çdo kufizim gjeografik.

Kur bëhet fjalë për tërheqjen e parave nga faqja, ajo mund të plotësohet në çast dhe nuk ka nevojë që kërkesa të miratohet nga një prej operatorëve të faqes. Sistemi është automatik dhe transaksioni do të marrë vetëm disa sekonda për të përfunduar, por ata që tërhiqen me transfertë bankare mund të duhet të presin disa ditë që banka të përfundojë transaksionin në fund të tyre.

Nuk ka komisione të marra nga faqja për depozitimin dhe tërheqjen e parave dhe për tërheqje, ka një shumë maksimale mujore të tërheqjes prej 20,000 €.

Bonuset e ofruara në Paripesa

Janë dy kryesore llojet e bonuseve ofruar në Paripesa. E para është bonusi i depozitës së mirëseardhjes, i disponueshëm për ata që sapo janë regjistruar. Kompania do të përputhet me shumën që lojtari transferon për depozitën e tij të parë, deri në një maksimum prej 100 €. Kjo i jep lojtarit dyfishin e shumës së parave për të luajtur në llogarinë e tyre Paripesa.

Herë pas here ka kode që do t'i japin lojtarit bonus shtesë, por ato ndryshojnë dhe nuk janë të disponueshme gjatë gjithë kohës. Duhet të theksohet se depozita minimale për t'u kualifikuar për bonusin e regjistrimit është 20 €.

Lojtari gjithashtu mund të përfitojë nga një sërë promovimesh të ndryshme kur vendos baste sportive. Këto përfshijnë Akumulatorin e ditës dhe sigurimin 100% të basteve. Ashtu si me bonuset, këto do të ndryshojnë nga dita në ditë, kështu që lojtari duhet të kontrollojë faqen për informacionet më të fundit mbi këtë.

Është e qartë nga faqja se shumë nga promovimet kanë të bëjnë me anën e basteve sportive të faqes dhe jo me lojërat e kazinosë, gjë që është një lajm i mirë për ata që duan të marrin një shans për performancën e ekipit të tyre në turnetë e fundit.

Pse të vini bast në Paripesa?

Faqja tani ka një aplikacion celular që është i disponueshëm për përdoruesit në disa vende, megjithëse mund të ketë disa kufizime bazuar në llojin e telefonit. Kjo ka avantazhin e mbajtjes së përdoruesit të kyçur në mënyrë që vendosja e basteve sportive në lëvizje të jetë e lehtë.

Faqja ofron një standard të mirë shërbimi ndaj klientit dhe përdoruesit në vende të ndryshme mund të kenë akses në mbështetje në gjuhën e tyre, me adresa individuale të emailit të kontaktit për gjuhë të ndryshme. Shumica e njerëzve do të kenë një përgjigje për një email brenda pak orësh, megjithëse faqja synon t'i përgjigjet të gjithëve brenda 24 orëve.

Ekziston një numër telefoni në faqe që klientët mund të telefonojnë nëse preferojnë të flasin me një anëtar të ekipit. Kjo është mirë të kesh pasi faqja nuk ka një seksion FAQ, kështu që çdo përgjigje që nevojitet mund të merret në këtë mënyrë. Faqja ofron gjithashtu një shumëllojshmëri lojërash kazino si poker dhe ruletë, si dhe baste sportive, kështu që është krijuar për të tërhequr të gjitha shijet. Thjeshtësia e dizajnit të faqes në internet e bën këtë një faqe të mirë për ata që janë të rinj në bastet online.

Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2021
BonusetBonuset (12)
Bonus cashback
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi VIP
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjes
Bonusi i rimbushjes
Bonusi javor
Bonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (49)
Angleze
Arabe
Armene
Azerbajxhaniane
Bjelloruse
Bullgare
Daneze
Estoneze
Farsi
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Greke
Hebraike
Hindi
Holandeze
Hungareze
Indoneziane
Irlandeze
Islandeze
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Letonisht
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Shqipe
Sllovake
Sllovene
Spanjolle
Suahili
Suedeze
Tagaloge
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
Çeke
LojëraLojëra (62)
Arena of Valor
Baccarat
BadmintonBasketboll
Bast në Futboll
Baste online
BejsbolliBiatlon
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Formula 1FutbollFutboll AmerikanFutbolli AustralianFutbolli galikFutsalliGara me kuajGara me varkaGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeHurlingKarlingu
Kazino Holdem
Keno
King of Glory
KriketiLakros
League of Legends
MMA
Mini Baccarat
Motorsport
Poker
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Rocket League
Ruletë
ShahShigjetatSkvosh
Slotat
Snooker
StarCraft 2
SurfingTelevizioniTenis tavolineTenisi
Texas Holdem
TrottingUFC
Valorant
Vaterpolo
Video Poker
VolejbolliZagarëtÇiklizëm
Metodat e tërheqjesMetodat e tërheqjes (3)
Bitcoin
MasterCard
Visa
MonedhatMonedhat (75)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Birri Etiopian
Bolivianos boliviane
Bolívari Venezuelian
Cedi Ganez
Dinar Jordanez
Dinari Algjerian
Dinari Maqedonas
Dinari Serb
Dinari Tunizian
Dinari i Bahreinit
Dirhami Maroken
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari Namibian
Dollari i Ri Taivanez
Dollari i Singaporit
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Dồngu Vietnamez
Estonian Kroon
Euro
Forintë Hungarisht
Franga AQF të Afrikës Perëndimore
Franga Burundiane
Franga Kongoleze
Franga Ruandeze
Franga Zvicerane
Guaraní Paraguajan
Jeni Japonez
Juani Kinez
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Kwacha Zambian
Lari Gjeorgjian
Latvian lati
Leku Shqiptar
Leu Moldav
Leu rumun
Levi Bullgar
Lithuanian litai
Manati Azerbaixhanas
Marka e Bosnjes dhe Hercegovinës
Meticali i Mozambikut
Naira Nigeriane
Paundi Egjiptian
Paundi Sudanez
Peruan Nuevo Sol
Peso Filipinas
Peso Kilean
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso meksikane
Peso uruguaiane
Pula Botsvaneze
Reali Brazilian
Riali i Omanit
Rieli Kamboxhian
Ringgiti Malajzian
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Rupia Mauritiane
Rupia indiane
Saudi Riyal
Shilinga Keniane
Shilinga Tanzaniane
Shilinga Ugandeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
Somi Uzbekistanas
Taka e Bangladeshit
ShtetetShtetet (17)
Armenia
Azerbajxhani
Brazili
Bullgaria
Gjeorgjia
India
Islanda
Kazakistani
Kroacia
Luksemburgu
Moldavia
Nigeria
Republika Çeke
Taxhikistani
Turkmenistani
Uzbekistani
Vietnami
SoftwareSoftware (81)
1x2Gaming
7mojos
Aiwin Games
Amatic Industries
Apollo Games
Aspect Gaming
August Gaming
Authentic Gaming
BF Games
BGAMING
Belatra
Betixon
Betsoft
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
DLV Games
Dragoon Soft
DreamTech
Elk Studios
Endorphina
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
Gamatron
GameArt
Gamefish
Gameplay Interactive
Gamevy
Gamomat
Gamshy
Ganapati
Genesis Gaming
Habanero
High 5 Games
Igrosoft
Inbet Games
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Leap Gaming
Mascot Gaming
Mr. Slotty
Multislot
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
PlayPearls
PlayStar
Playson
RTG
Red Rake Gaming
Revolver Gaming
Rival
Ruby Play
SYNOT Game
Slot Factory
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
SuperlottoTV
Swintt
Thunderkick
Thunderspin
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Vela Gaming
Wazdan
We Are Casino
World Match
X Play
ZEUS PLAY
ZITRO Games
iSoftBet