Libërbërësit më të mirë 10 Revolut për 2024

Revolut është një kompani financiare britanike që ofron një sërë shërbimesh bankare. Kompania u themelua në vitin 2015 dhe e kishte selinë në Londër. Aktualisht, kompania renditet si kompania më e vlefshme e teknologjisë financiare në Mbretërinë e Bashkuar, me vlerë mbi 33 miliardë euro.

Gama e shërbimeve financiare të Revolut përfshin kartat e debitit, tregtimin e aksioneve, shkëmbimin e monedhës, pagesat nga kolegët dhe shkëmbimin e kriptomonedhave. Punonjësit mund të bëjnë tërheqje edhe nga ATM-të duke përdorur aplikacionin Revolut. Një gjë thelbësore për t'u theksuar është se shumica e shërbimeve Revolut tërheqin një tarifë. Tarifat zakonisht rriten gjatë fundjavave deri në 2% për të ndihmuar në zbutjen e kompanisë kundër luhatjeve në kursin e këmbimit.

Libërbërësit më të mirë 10 Revolut për 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Si të bëni një depozitë me Revolut

Si të bëni një depozitë me Revolut

Revolut ka bërë shumë për të siguruar që përdoruesit të mund të depozitojnë para në llogaritë e tyre të basteve në internet me lehtësi dhe lehtësi, pa rrezikuar sigurinë në asnjë mënyrë. Procesi i depozitimit mund të ndryshojë pak në kazino të ndryshme në internet, por parimi bazë mbetet i njëjtë.

Përpara se të nisin procesin e depozitimit, përdoruesit duhet të sigurohen se kanë regjistruar llogari të Revolut. Lojtarët me llogari Revolut mund të krijojnë llogari të reja bastesh shpejt dhe me lehtësi. Të gjitha llogaritë e regjistruara të Revolut duhet gjithashtu të aktivizohen përpara se të përdoren.

Kryerja e pagesave të depozitave

Pas konfigurimit të llogarisë Revolut, lojtarët duhet të hyjnë në llogaritë e tyre të basteve sportive në internet dhe të lundrojnë në faqen te opsionet e pagesës. Diçka për t'u vënë në dukje është se bastet në internet duhet të kenë në mesin e tyre Revolut lista e opsioneve të depozitave. Punonjësit me llogari të aktivizuara të Revolut duhet atëherë klikoni në opsionin Revolut, dhe ata do të ridrejtohen në një faqe tjetër ueb për të përfunduar pagesën. Më pas ata duhet të plotësojnë të dhënat e kartës si numri i kartës dhe CVV. Ata gjithashtu duhet të japin shumën që do të depozitohet.

Pasi të konfirmojë se të gjitha detajet janë të sakta, lojtari mund të autorizojë transaksionin. Revolut zakonisht përpunon depozitat në kohë reale. Kjo do të thotë që lojtarët mund të fillojnë të vendosin baste me para reale pothuajse menjëherë pas përfundimit të transaksionit të depozitës. Përdoruesit mund të kontrollojnë gjendjen e llogarisë së tyre të basteve sportive në Revolut ose në internet për të konfirmuar nëse transaksioni ishte i suksesshëm.

Si të bëni një depozitë me Revolut
Depozitimi përmes celularit

Depozitimi përmes celularit

Është gjithashtu e mundur të depozitoni para duke përdorur një smartphone. Kjo është veçanërisht e lehtë për bastet në internet me aplikacione celulare. Procesi i depozitimit është zakonisht relativisht i njëjtë, edhe pse me disa aspekte të dëshirueshme komoditeti.

Depozitimi përmes celularit
Si të bëni një tërheqje me Revolut

Si të bëni një tërheqje me Revolut

Procesi i tërheqjes është po aq i lehtë sa ai i depozitimit. Futbollistët duhet të sigurojnë që bastet sportive në internet të lejojnë tërheqjet e Revolut. Kjo për shkak se disa faqe bastesh e ofrojnë atë vetëm si një pagesë depozite. Hapi tjetër është të regjistroheni në bastet sportive online dhe të konfirmoni që llogaria ka fonde të mjaftueshme për tërheqje.

Një klikim i thjeshtë në opsionin e tërheqjes Revolut i çon lojtarët në një faqe tjetër ku do t'u kërkohet të plotësojnë detajet e tërheqjes së tyre. Kjo përfshin detajet e kartës në të cilat do të dërgohen fondet dhe shumën e tërheqjes.

Ndryshe nga depozitat, tërheqjet e Revolut zakonisht zgjasin pak më shumë. Ne te shumten baste sportive në internet, duhen deri në tre ditë pune përpara se lojtarët të kenë akses në fondet e tërhequra. Koha mund të jetë shumë më e shkurtër për anëtarët VIP në faqet e basteve në internet që ofrojnë anëtarësim VIP. Është gjithashtu e mundur të tërhiqeni përmes pajisjeve celulare, zakonisht duke përdorur të njëjtën procedurë si një kompjuter.

Kufijtë e depozitave dhe tërheqjeve

Kufijtë e depozitave dhe të tërheqjeve varen nga banka me të cilën është lidhur llogaria e Revolut. Kufijtë zakonisht bazohen në ditë dhe jo në transaksion. Faqet e basteve në internet mund të kenë gjithashtu kufizime të ndryshme në lidhje me shumat e transaksionit me të cilat lojtarët duhet të respektojnë.

Shuma më e ulët e transaksionit për çdo transaksion është 10 dollarë. Chase Bank ofron kufirin më të lartë të tërheqjes, në 3,000 dollarë në ditë. Punonjësit duhet të kalojnë termat dhe kushtet që përdorin për informacion të saktë në lidhje me kufijtë e depozitimit dhe tërheqjes së tyre.

Si të bëni një tërheqje me Revolut
Siguria dhe siguria në Revolut

Siguria dhe siguria në Revolut

Revolut është një opsion popullor pagese sepse ofron siguri dhe siguri të nivelit të lartë për të gjitha transaksionet. Siguria është pothuajse aq e mirë sa të merresh drejtpërdrejt me një bankë. Revolut përdor protokollet më të fundit dhe më të ashpra të sigurisë që sigurojnë që asnjë përdorues i paautorizuar nuk mund të përgjojë çdo transaksion të kryer përmes opsionit të pagesës.

Disa veçori të vërtetimit shtojnë shtresa sigurie në të gjitha veçoritë e sigurisë në dispozicion. Për shembull, përdoruesit duhet të fusin një kod të dërguar në pajisjet e tyre celulare si SMS për të përfunduar çdo transaksion depozitimi.

Mbrojtje nga mashtrimi

Revolut ka bërë shumë për të mbrojtur përdoruesit nga mashtruesit. Megjithatë, të gjitha përpjekjet janë ende të shkurtra pasi ka ende disa shanse për t'u mashtruar gjatë përdorimit të këtij opsioni pagese. Veçanërisht, shumica e rasteve të mashtrimit mund të fajësohen për mungesën e njohurive të përdoruesve ose për dobësinë në lidhje me marrjen e masave paraprake ose masave parandaluese.

Karakteristikat e sigurisë për t'u kujdesur

Për të parandaluar çdo çështje sigurie, përdoruesit duhet së pari të sigurojnë se i kryejnë të gjitha transaksionet duke përdorur një lidhje të sigurt dhe të sigurt interneti. Shmangia e Wi-Fi publik është një vend i mirë për të filluar. Lojtarët gjithashtu nuk duhet të ndajnë kredencialet e llogarisë së tyre me askënd. Një tjetër gjë për t'u kujdesur është mashtrimi i basteve sportive në internet. Në thelb, kujdesi i duhur mund t'i ndihmojë lojtarët të kuptojnë faqet e mashtrimit të lojërave të fatit dhe t'i shmangin ato.

Siguria dhe siguria në Revolut
Opsionet e mbështetjes së klientit Revolut

Opsionet e mbështetjes së klientit Revolut

Revolut ofron shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit. Përfaqësuesit e klientëve janë mjaft profesionistë dhe miqësorë. Megjithatë, sa shpejt marrin përgjigje lojtarët varet nga kanali i përdorur për të hyrë në shërbimin ndaj klientit. Për shembull, një përdorues që bën një telefonatë në shërbimin ndaj klientit ka më shumë gjasa të marrë ndihmë më shpejt sesa ata që postojnë për problemet e tyre në mediat sociale.

Ka disa mënyra përmes të cilave lojtarët mund të përdorin shërbimin ndaj klientit, disa prej të cilave janë theksuar më poshtë.

Telefoni

Mënyra më e lehtë dhe më e shpejtë për të arritur shërbimin ndaj klientit është përmes telefonatës. Numri zakonisht përditësohet në faqen zyrtare të internetit në rast se ndryshon. Megjithatë, ka shanse për të qëndruar në pritje për një kohë mjaft të gjatë, veçanërisht kur një çështje prek shumë lojtarë.

Mediat sociale

Futbollistët gjithashtu mund të postojnë pyetjet e tyre në mediat sociale. Fuqia e multimedias zakonisht rezulton në veprime relativisht të shpejta të ndërmarra për të zgjidhur problemet.

Forume të drejtpërdrejta

Forumet e drejtpërdrejta janë një alternativë e shkëlqyer për lojtarët që nuk e kanë problem të marrin ndihmë nga punonjësit e shërbimit ndaj klientit të Revolut. Ata mund të marrin ndihmë nga lojtarët që kanë përjetuar probleme të ngjashme më parë.

Opsionet e mbështetjes së klientit Revolut
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi