Libërbërësit më të mirë 10 Payz për 2024

Payz është një nga kuletat elektronike më të përshtatshme për kryerjen e transaksioneve në faqet e basteve online. E themeluar në vitin 2000, ajo pranon mbi 45 monedha nga e gjithë bota. Payz është në pronësi dhe operohet nga PSI-Pay, një kompani e kufizuar e regjistruar dhe licencuar nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të Mbretërisë së Bashkuar për të ofruar shërbime pagesash në internet.

Bastet online mund të zgjedhin një nga tre llojet e llogarive: ecoCard, ecoAccount dhe ecoVirtualcard. EcoCard është një llogari debiti me parapagesë, si MasterCard, që lehtëson pagesat e menjëhershme online. EcoAccount është një llogari private në internet që lojtarët e fatit mund ta plotësojnë në çdo kohë ose t'i dërgojnë para kujtdo. Së fundmi, ecoVirtualcard është një kartë pagese një herë në internet. Ai bëhet i pavlefshëm pasi të përfundojë transaksioni.

Libërbërësit më të mirë 10 Payz për 2024
Si të bëni një depozitë me PayzKufiri ditor i depozitave për PayzSi të bëni një tërheqje me Payz
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Si të bëni një depozitë me Payz

Si të bëni një depozitë me Payz

Payz u mundëson përdoruesve të lidhen me llogarinë e tyre bankare dhe të transferojnë fonde. Hapja e një llogarie Payz është e shpejtë dhe falas. Klientët duhet të plotësojnë të dhënat e tyre personale si numrin e telefonit, adresën dhe vendin e banimit. Një lidhje aktivizimi i dërgohet përdoruesit të ri, pas së cilës pronari mund të përdorë llogarinë. Ka mënyra të ndryshme për të ngarkuar një Payz me para: transfertë bankare lokale, banka ndërkombëtare, kartë me parapagesë, kartë krediti dhe debiti.

Bërja e një depozite direkte me Payz në një platformë bastesh është falas dhe pothuajse e menjëhershme. Bastet me para të vërteta që duan të rrisin bankrollin e tyre zgjedhin Payz në faqen e arkëtarit dhe futin shumën për të depozituar.

Emri i kësaj faqeje ndryshon nga një ofrues bastesh në tjetrin. Më pas na shfaqet faqja e Payz ku lojtari hyn me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim. Tre shërbimet, ecoAccount, ecoCard dhe ecoVirtualCard, mund të përdoren për transaksionin. Në mënyrë tipike, Payz nuk paguan një tarifë për këto llojet e depozitave.

Si të bëni një depozitë me Payz
Kufiri ditor i depozitave për Payz

Kufiri ditor i depozitave për Payz

Kufijtë varen nga niveli i llogarisë së një përdoruesi të Payz dhe termat dhe kushtet e faqes së basteve. Llogaria Payz është e disponueshme në nivel VIP, platin, ari, argjendi dhe klasik.

Regjistrimi për këto nivele është falas, por shërbimet e disponueshme në secilin nivel do të ndryshojnë. Sa më i lartë të jetë statusi, aq më i lartë është kufiri i depozitave dhe anasjelltas. Kufijtë e llogarisë janë krijuar për të mbrojtur fondet e mbajtura brenda një llogarie Payz.

Kur mbushni një faqe bastesh, kufiri maksimal në të gjitha nivelet është 250 € për transaksion. Kufijtë ditorë variojnë nga 1500 € në 11,000 € për nivelet më të larta të llogarisë Payz (Gold, Platinum dhe VIP).

A mund të depozitoj me celular?

Payz ofron një aplikacion celular të sigurt dhe të sigurt që mund të shkarkohet nga App Store dhe Google Play. Përdoruesit mund të hyjnë në llogaritë e tyre nga pajisjet iOS dhe Android.

Kufiri ditor i depozitave për Payz
Si të bëni një tërheqje me Payz

Si të bëni një tërheqje me Payz

Për sa kohë që një platformë lojërash fati mbështet Payz, tërheqjet janë të mundshme me llogaritë ecoAccount dhe ecoCard. Hapat e përfshirë janë si më poshtë:

  • Lojtari kalon në faqen e arkëtarit
  • Ata zgjedhin Payz nga lista e opsioneve të pagesës
  • Ata vendosin shumën për të tërhequr nga llogaria e basteve
  • Ata plotësojnë informacionin e kërkuar për faqen për të miratuar tërheqjen

Me kërkesën për tërheqje, transaksioni shfaqet menjëherë në llogarinë e basteve dhe paratë i arrijnë lojtarit në dy ose tre ditë pune.

Ofruesit e basteve vështirë se paguajnë një tarifë për tërheqjet e Payz. Por në varësi të nivelit të llogarisë, Payz mund të paguajë diçka të vogël.

Kufiri ditor i tërheqjes në Payz

Çdo ofrues i basteve vendos një kufi për tërheqje, kështu që është mirë të kontrolloni termat dhe kushtet përpara se të kryeni para. Kufiri i tërheqjes i lidhur me ecoCard bazohet në statusin ose nivelin e llogarisë.

Shuma maksimale që një llogari Payz mund të mbajë në nivele argjendi dhe ari është 15,000 € dhe 100,000 €, respektivisht. Përdoruesi mund të ngarkojë llogarinë e tij në një transaksion të vetëm me 10 - 200 € në nivelin klasik.

Llogaritë me status argjendi mund të marrin çdo gjë nga 10 € në 1,000 € me një lëvizje. Një llogari floriri mund të marrë 10 deri në 1500 € në një transaksion.

A mund të tërhiqem në celular?

Tërheqja përmes aplikacionit celular ePayz është një proces i drejtpërdrejtë. Një lojtar hyn në llogarinë e tij në një smartphone Android ose iOS dhe ndjek hapat e lartpërmendur.

Si të bëni një tërheqje me Payz
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi