Libërbërësit më të mirë 10 Neosurf për 2024

Neosurf u themelua në Francë në vitin 2004. Ajo ka më shumë se 350,000 klientë në më shumë se 40 vende.

Është një mekanizëm pagese i përdorur gjerësisht në Francë, Australi dhe Kanada dhe është një metodë e vlefshme pagese për mijëra sajte në mbarë botën. Pas regjistrimit në Neosurf, lojtarët marrin një kartë Neosurf. Kuponët me parapagesë mund të blihen gjithashtu në 150,000 vende të përshtatshme anembanë botës, si stendat e gazetave, pikat e benzinës, dyqanet, supermarketet, internet-kafetë dhe më shumë.

Disa nga përfitimet kryesore të zgjedhjes së Neosurf janë një aplikacion i shkëlqyer celular, depozita të shpejta, kontroll më i mirë i buxhetit dhe kualifikime për bonuse të mirëseardhjes.

Libërbërësit më të mirë 10 Neosurf për 2024
Si të bëni një depozitë me NeosurfDuke bërë një tërheqje me Neosurf
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Si të bëni një depozitë me Neosurf

Si të bëni një depozitë me Neosurf

Ka shumë mënyra për të bërë një depozitë në një llogari Neosurf, të gjitha këto janë të përshtatshme dhe mjaft intuitive.

Blerja përmes llogarisë myNeosurf

Një nga mënyrat për të depozituar fonde në një llogari Neosurf është në internet përmes një llogarie myNeosurf.

Një llogari myNeosurf është një portal online ku bastorët mund të depozitojnë fonde dhe të shikojnë bilancin e tyre dhe historinë e transaksioneve. Llogaria është falas, por përdoruesit duhet të jenë 18 vjeç e lart. Verifikimi i identitetit kërkohet vetëm për të rritur kufirin si për depozitat ashtu edhe për shpenzimet.

Neosurf pranon kartat e kreditit Mastercard dhe Visa dhe shumicën e kartave të debitit. Fondet gjithashtu mund të depozitohen përmes transfertave bankare (SEPA) dhe opsioneve të kriptomonedhës.

Fondet e Neosurf gjithashtu mund të plotësohen përmes një prej partnerëve të tyre të shumtë në internet si Topmeup, beCharge, topengo, ndër të tjera. Fatkeqësisht, aktualisht nuk mund të depozitoni përmes Paypal.

Kufiri i depozitave varion nga 100 € deri në 30,000 €, në varësi të llojit të llogarisë dhe mënyrës së depozitimit. Kjo mund të arrihet duke ofruar detaje shtesë, dokumente ose depozitime të njëpasnjëshme.

Mbushja me para në dorë

Gjëja e parë që duhet të bëni është të gjeni një shitës me pakicë Neosurf në zonën tuaj. Kuponët Neosurf ofrohen në vende të përshtatshme si stacione karburanti, dyqane komoditeti, supermarkete, internet kafe dhe objekte të tjera me një shenjë Payzone.

Ekziston gjithashtu një Locator i Dyqanit në faqen e tyre të internetit që mund të përdoret për të gjetur institucione në zonën tuaj që shesin kupona Neosurf. Zgjidhni detajet e sakta për të marrë rezultate për pikat e shitjes legjitime të kuponit Neosurf.

Si të bëni një depozitë me Neosurf
Duke bërë një tërheqje me Neosurf

Duke bërë një tërheqje me Neosurf

Pengesa më e madhe që i ndalon shumicën e bastorëve të zgjedhin Neosurf është se ka mungesë të metodave të tërheqjes, siç është rasti për shumicën e parapagimeve menyra pagese.

Shumica e bastorëve preferojnë që fitimet e tyre të tërhiqen duke përdorur të njëjtën metodë në të cilën ata depozituan për siguri, siguri dhe thjeshtësi. Sidoqoftë, ata që zgjedhin të përdorin Neosurf duhet të gjejnë një mënyrë tjetër për të arkëtuar fondet e tyre nga basteshkruesit Neosurf.

Opsioni më i mirë tani për të bërë tërheqje me Neosurf janë kuletat elektronike, si Neteller ose Skrill.

Një opsion tjetër është të tërhiqni fondet tuaja përmes llogarisë tuaj bankare, por ka të metat e veta.

Tërheqjet nga llogaria bankare aplikojnë një tarifë prej 1.5%. Ka gjithashtu pothuajse një javë kohë përpunimi, gjë që tingëllon keq duke qenë se depozitat mund të bëhen menjëherë. Një tjetër dobësi e tërheqjeve nga llogaria bankare për disa është se me këtë metodë, historitë e basteve nuk do të jenë më private.

Bastorët gjithashtu mund të nxjerrin para përmes Neocash Mastercard-it të tyre, që është karta plastike fizike e Neosurf-it, me një tarifë 2% për tërheqje.

Ju gjithashtu mund t'i tërheqni fitimet tuaja në një llogari myNeosurf. Për ta bërë këtë, thjesht zgjidhni opsionin e tërheqjes myNeosurf, futni detajet e llogarisë tuaj Neosurf dhe zgjidhni madhësinë e transaksionit që dëshironi.

Mund të duhet pak kohë që tërheqjet të vazhdojnë pasi shumica e shërbimeve do të bëjnë kontrolle legjitimiteti për të garantuar sigurinë e fondit, e cila zakonisht zgjat jo më shumë se 24 orë. Pasi të përfundojnë këto kontrolle, fondet do të vendosen në llogarinë Neosurf pothuajse menjëherë.

Duke bërë një tërheqje me Neosurf
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi