Libërbërësit më të mirë 10 Klarna për 2024

Klarna Bank AB, ose e njohur thjesht si Klarna, është një bankë suedeze që ofron pagesa online për miliona njerëz në të gjithë Evropën. Ajo u themelua në vitin 2005. Kompania Klarna, e cila ka mbi 85 milionë klientë dhe kryen mbi 1 milionë transaksione çdo ditë, është rritur në popullaritet mes bastorëve si një mundësi pagese në librat e basteve online.

Bastet me Klarna janë të thjeshta, dhe mijëra bastevënës dhe bastvënës favorizojnë bastebërësit që pranojnë Klarna. Kjo për faktin se u lejon atyre të depozitojnë dhe të tërheqin para nga llogaritë e tyre të basteve, që do të thotë transaksione më të thjeshta, më të lehta dhe më të shpejta.

Libërbërësit më të mirë 10 Klarna për 2024
Shtimi i fondeve përmes KlarnaTërheqja e fondeve në Klarna
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Shtimi i fondeve përmes Klarna

Shtimi i fondeve përmes Klarna

Depozitimi i fondeve përmes një llogarie Klarna kërkon lidhjen e një llogarie bankare ose kartë. Kjo mund të bëhet ose përmes aplikacionit ose faqes së tyre të internetit.

Përmes aplikacionit:

  1. Hyni duke përdorur kredencialet tuaja
  2. Shkoni te cilësimet "My Klarna" dhe zgjidhni "Mënyrat e pagesës"
  3. Nga atje, zgjidhni "Shto një llogari bankare", "Shto një kartë" ose "Hiq"

Përmes faqes së internetit:

  1. Shkoni te Klarna.com dhe identifikohuni duke përdorur detajet e llogarisë suaj
  2. Zgjidhni "Mënyrat e pagesës"
  3. Zgjidhni "Shto një llogari bankare", "shto një kartë" ose "Hiq"

Vetëm një llogari bankare mund të ruhet dhe të lidhet me një llogari në Klarna në çdo kohë të caktuar. Nëse ka nevojë për të ndryshuar llogarinë bankare të lidhur, thjesht hiqni atë dhe shtoni një të re.

Për kartat, lejohet të ruhen disa karta, por kërkohet që të ketë një si kartë primare për pagesat.

Për të shtuar fonde në llogarinë tuaj të basteve, shkoni në sit dhe identifikohuni. Zgjidhni Klarna si opsionin e preferuar të pagesës, futni shumën, jepni informacionin bankar dhe konfirmoni transferimin. Ky transaksion do të pasqyrohet sapo të bëhet depozitimi dhe një pagesë në Klarna do të reflektohet në pasqyrën tuaj të ardhshme bankare.

Deri në momentin e shkrimit, pagesat përmes Klarna mund të bëhen në USD, EUR, AUD, CAD, CHF, GBP, DKK, SEK dhe NOK.

Tarifa e përpunimit të Klarna varet nga shuma që depozitohet, por ato zakonisht janë të vogla dhe nuk ndikojnë shumë në fondet. Shumica e mënyrave të pagesës në internet ngarkoni tarifat e transaksionit si një veçori standarde.

Shtimi i fondeve përmes Klarna
Tërheqja e fondeve në Klarna

Tërheqja e fondeve në Klarna

Tërheqja e fondeve nga llogaritë e basteve përmes Klarna është po aq e thjeshtë dhe e ngjashme me shumicën e mënyrave të pagesës në treg.

Thjesht hyni në faqen tuaj të tregtarit (në këtë rast, një faqe bastesh) dhe shkoni te opsioni i zakonshëm i tërheqjes. Më pas, zgjidhni Klarna si metodën e preferuar të pagesës. Kjo do t'ju çojë në hapin tjetër për të treguar shumën e dëshiruar për tërheqje. Pasi të jenë dhënë të gjitha detajet përkatëse, gjithçka që duhet bërë është të konfirmoni dhe autorizoni transaksionin.

Sapo të bëhet kjo, tërheqja do të përpunohet dhe do të pasqyrohet në llogarinë tuaj bankare sa më shpejt të jetë e mundur.

Gjithashtu vlen të kujtohet se edhe kur a faqe bastesh pranon depozita përmes Klarna, mund të mos pranohet për tërheqje. Ky është një nga pengesat kryesore që i pengon bastuesit të përdorin këtë shërbim pagese pasi Klarna tashmë është e kufizuar në 13 vende dhe në një pjesë të vogël të sajteve të basteve.

Në këtë rast, kanalet alternative të pagesës mund të kërkohen për të tërhequr fonde si kuletat elektronike si Neteller ose Paypal, ose ndoshta një transferim i drejtpërdrejtë bankar.

Mbani në mend se nëse ka një vonesë, ka shumë të ngjarë për shkak të kohës së mbajtjes së bankës, mirëmbajtjes ose festave dhe fundjavave publike.

Mund të aplikohen disa tarifa për tërheqjen e fondeve përmes Klarna, dhe shuma varet nga shuma që tërhiqet. Ky nuk është shumë një flamur i kuq, pasi kjo është praktika pothuajse standarde për shumicën e metodave të pagesës atje.

Tërheqja e fondeve në Klarna
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shfaqja spektakolare e Katy Perry në pjesën e parë: Lindja e një ndjesie virale
2023-11-10

Shfaqja spektakolare e Katy Perry në pjesën e parë: Lindja e një ndjesie virale

Në Pop Culture Rewind të kësaj jave, ne hedhim një vështrim prapa në momentin e paharrueshëm kur shfaqja e pjesës së parë të Super Bowl të Katy Perry-t u bë një sensacion viral. Ndërsa Patriots dhe Seahawks luftuan në fushë gjatë Super Bowl XLIX, Katy Perry dha një performancë të mahnitshme që la një përshtypje të qëndrueshme.

Optimizoni shëndetin dhe mirëqenien tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin dhe mirëqenien tuaj me ushtrime të rregullta

Ushtrimi i rregullt ka përfitime të shumta si për shëndetin fizik ashtu edhe për atë mendor. Mund të ndihmojë në parandalimin e sëmundjeve kronike si sëmundjet e zemrës, diabeti dhe disa lloje të kancerit. Ushtrimi gjithashtu përmirëson shëndetin kardiovaskular, forcon muskujt dhe kockat dhe ndihmon në ruajtjen e një peshe të shëndetshme. Përveç përfitimeve fizike, ushtrimi është treguar se zvogëlon simptomat e depresionit dhe ankthit, përmirëson disponimin dhe përmirëson funksionin njohës. Ushtrimet e rregullta gjithashtu mund të përmirësojnë cilësinë e gjumit dhe të rrisin nivelet e energjisë. Në përgjithësi, përfshirja e ushtrimeve të rregullta në rutinën tuaj mund të ketë një ndikim pozitiv në mirëqenien tuaj të përgjithshme.

Duke kujtuar Bob Knight: Trashëgimia e qëndrueshme e një trajneri legjendar
2023-11-02

Duke kujtuar Bob Knight: Trashëgimia e qëndrueshme e një trajneri legjendar

Bob Knight, trajneri legjendar i basketbollit, u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. I njohur për karrierën e tij të suksesshme në Universitetin e Indianës, ku fitoi tre tituj kombëtarë, duke përfshirë një sezon të pamposhtur, Knight lë pas një trashëgimi të qëndrueshme në botën e basketbollit universitar.

E ardhmja e përmbajtjes sportive të drejtpërdrejta: Zgjerimi përtej transmetimeve të drejtpërdrejta për të përmbushur kërkesat e multitasking të mediave dixhitale
2023-10-31

E ardhmja e përmbajtjes sportive të drejtpërdrejta: Zgjerimi përtej transmetimeve të drejtpërdrejta për të përmbushur kërkesat e multitasking të mediave dixhitale

Gjenerata e ardhshme e tifozëve të rinj të TV sportive të drejtpërdrejta po angazhohet në sjellje dixhitale me shumë detyra, gjë që kërkon krijimin e përmbajtjeve më të shkurtra, të lidhura me sportin, për të ruajtur interesin e tyre. Drejtuesit e industrisë e njohin këtë nevojë, me gati 80% që besojnë se përmbajtja sportive duhet të zgjerohet përtej transmetimeve dhe transmetimeve të drejtpërdrejta sportive.