Libërbërësit më të mirë 10 GiroPay për 2024

GiroPay është një metodë pagese online me bazë në Gjermani, në pronësi të GiroPay GmbH dhe partnere me mbi 1500 institucione bankare. I themeluar në vitin 2005 dhe i lançuar në shkurt 2006, ai lehtëson transferta të shpejta dhe të drejtpërdrejta bankare me PIN dhe TAN. Ndryshe nga transaksionet bankare tradicionale, klientët nuk kanë nevojë të presin për një faturë sepse paratë janë të disponueshme menjëherë pas një transferimi të suksesshëm.

Shumica e vendeve të basteve Giropay pranojnë lojtarë nga Gjermania dhe Austria. Më shumë se 40 milion përdorues janë nga dy vendet evropiane. Falë nivelit të lartë të sigurisë që ofron GiroPay, rreth 16% e transaksioneve online në Gjermani ndodhin nëpërmjet kësaj mënyre pagese.

Libërbërësit më të mirë 10 GiroPay për 2024
Si të bëni një depozitë me GiroPaySi të bëni një depozitë direkte me GiroPaySi të bëni një tërheqje me GiroPay?
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Si të bëni një depozitë me GiroPay

Si të bëni një depozitë me GiroPay

Bastorët që kërkojnë të financojnë bankrollat e tyre me GiroPay kanë nevojë vetëm për një llogari bankare që lejon banking në internet. Llogaria bankare duhet të konfigurohet për numrin e vërtetimit të transaksionit. Pagesat nga bankat në faqet e basteve përmes GiroPay janë të menjëhershme.

Lidhja e Giropay me një llogari bankare

Bankat që janë partnere me GiroPay u ofrojnë përdoruesve të njëjtën përvojë si portalet bankare në internet të bankave. Është si një shtesë e aplikacionit bankar që verifikon transaksionet me PIN dhe TAN. Partnerët e njohur bankar përfshijnë Sparkasse dhe bankat kooperative.

Si të bëni një depozitë me GiroPay
Si të bëni një depozitë direkte me GiroPay

Si të bëni një depozitë direkte me GiroPay

te depozitoni në një faqe interneti bastesh, lojtari zgjedh bankën e tij të preferuar dhe lidhet me GiroPay përmes një mjedisi të sigurt bankar. Pas hyrjes, ata mund të hyjnë në llogarinë bankare dhe fondet e disponueshme. TAN hyn për të krijuar një transfertë të para-mbushur.

Depozita miratohet sapo klienti të vendosë PIN-in ose numrin e llogarisë. Shkëmbimi i këtyre të dhënave të ndjeshme ndodh ndërmjet klientit dhe bankës së tyre pa përfshirë faqen e internetit të lojërave të fatit. Banka autorizon pagesën në kohë reale pas zbritjes së parave nga llogaria bankare e klientit.

Më pas faqja e basteve merr të njëjtën shumë dhe një konfirmim në kohë reale nga banka. Lojtari gjithashtu merr një mesazh konfirmimi se depozitimi i tij ishte i suksesshëm.

Kufiri ditor i depozitave për Giropay

GiroPay lejon pagesat online deri në 10,000 € për transaksion. Detyrimi i depozitave mbi 10,000€ mbetet tek tregtari (operatori i lojërave). Shuma maksimale ditore e transferueshme është 50,000 €. Por këto kufij mund të jenë më të ulëta ose më të larta në faqen e lojërave të fatit.

Depozitoni me celular

Për transaksionet me celular, përdoruesi duhet të regjistrohet përmes smartfonit të tij. Nuk ka asnjë aplikacion GiroPay megjithëse pagesat mund të përpunohen përmes shfletuesve celularë me të njëjtat standarde të sigurisë së lartë si versioni i desktopit.

Mbrojtja e të dhënave është e nivelit të lartë kur përdorni një ofrues të sigurt bankar si Sparkasse. Përputhshmëria e GiroPay celular ndryshon nga banka në bankë. Disa faqe internet banking janë të optimizuara për celularë, ndërsa të tjerat janë më të ngadalta në pajisjet e vogla.

Si të bëni një depozitë direkte me GiroPay
Si të bëni një tërheqje me GiroPay?

Si të bëni një tërheqje me GiroPay?

Fitimet nuk mund të transferohen në një llogari GiroPay. Lojtari duhet të përdorë llogaritë e tij personale bankare kur kërkon një pagesë nga një faqe bastesh. Zakonisht, fondet transferohen menjëherë në bankën e zgjedhur.

Shumica e operatorëve të lojërave nuk paguajnë tarifa për tërheqjen e lojtarëve të GiroPay. Megjithatë, disa banka mund të ngarkojnë një tarifë, në varësi të shumës që është arkëtuar.

Kufiri ditor i tërheqjes në faqen e basteve GiroPay?

Kufiri maksimal i tërheqjes është 50,000 €, por ky mund të ndryshojë sipas bankës në përdorim. Zakonisht, kur një lojtar përdor GiroPay për të shërbyer bastet e tij, platforma do ta mbajë mend këtë përzgjedhje.

Për siguri, ofruesi i basteve drejton tërheqjet në bankën më të fundit të përdorur për të financuar llogarinë brenda 12 muajve. Nëse klienti dëshiron të përdorë një bankë tjetër, ai do të duhet ta fshijë të parën nga portofoli.

Cilat janë kohët e përpunimit?

Pasi të lidhet llogaria bankare dhe të fillojë një transaksion, lojtari mund të arkëtojë menjëherë fitimet e tij. Shumica e ofruesve të lojërave nuk paguajnë për tërheqje.

A mund të tërhiqem në celular?

Po. Megjithëse GiroPay nuk ka asnjë aplikacion softuerësh për celular, përdoruesit mund të hyjnë në bankingun e tyre në internet përmes pajisjeve celulare që mbështet platforma e tyre e lojërave të fatit

Si të bëni një tërheqje me GiroPay?
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi