Optibet Rishikimi i librave 2024

OptibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
BonusBonus 200 dollarë
Zgjedhje e madhe e lojrave
Tërheqje dhe rimbushje të shpejtë
Sasia më e madhe e bonuseve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Zgjedhje e madhe e lojrave
Tërheqje dhe rimbushje të shpejtë
Sasia më e madhe e bonuseve
Optibet is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Bonuset dhe promot nuk janë lënë jashtë në këtë librari, dhe bastorët mund të përdorin secilin për të përmirësuar përvojat e tyre. E para është bonusi i mirëseardhjes që përputhet me depozitën fillestare të bërë dhe e plotëson atë me një shtesë prej 75 € në baste zbritje për t'ju ndihmuar të përshtateni mirë; kjo nuk është e gjitha. Libërshkruesi gjithashtu ka më shumë bonuse, duke përfshirë:

 • Bonusi ComboBoost
 • Oferta javore sportive
 • Shumëzuesi i basteve
 • Shpërblimet javore të janarit

Bastet në Optibet mund të përfitojnë gjithashtu nga të qenit pjesë e programit të besnikërisë. Përveç promovimeve dhe bonuseve ekskluzive, programi i Besnikërisë ofron edhe kthim parash. Gjuajtësit duhet të mbledhin pikë dhe më vonë t'i shlyejnë ato për para në seksionin "Pikët e mia". Në Optibet, çanta e mirë ka gjithmonë diçka për bastorët. Disa nga këto promovime dhe bonuse sezonale funksionojnë vetëm për një periudhë të shkurtër. Bastorët duhet të mbajnë skeda në faqen e promovimit për t'u siguruar që të mos humbasin të rejat.

Bonusi i kthimit të paraveBonusi i kthimit të parave
Games

Games

Optibet ka qenë në industrinë e lojërave të fatit për disa vite, dhe me sa duket ka arritur të ndërtojë destinacionin përfundimtar të basteve për anëtarët e saj. Bookie është optimizuar për të funksionuar në pajisje të ndryshme, duke përfshirë PC, tableta dhe celularë. Ka një aplikacion celular që mund të shkarkohet si në pajisjet Android ashtu edhe në iOS. Libri sportiv është i disponueshëm në rusisht, letonisht, finlandisht dhe anglisht. Këto gjuhë janë të përhapura në mesin e anëtarëve të saj.

Optibet ka një proces të thjeshtë regjistrimi që lojtarët mund ta përfundojnë brenda pak minutash. Pasi të verifikohen të dhënat tuaja, lojtarët mund të identifikohen pa mundim në llogaritë e tyre Optibet. Ata mund të hyjnë në të gjitha tregjet e basteve dhe ngjarjet sportive të disponueshme. Disa nga sportet e disponueshme të disponueshme në Optibet përfshijnë;

 • Tenis
 • Futbolli
 • Hokej në akull
 • Basketboll
 • Tenis tavoline
 • Shigjetat
 • Hendboll
 • Boks
 • Snooker
 • Ragbi

Për ta bërë seancën e tyre të basteve më argëtuese, Optibet paraqet liga të njohura në seksionin e sipërm të librit sportiv. Disa nga ligat kryesore përfshijnë:

 • Premier League
 • NHL
 • Kampionati Botëror U-20
 • NBA
 • Seria TT Elite
 • Kampionati i Bashkuar i Rugbit

Për të gjetur shpejt sportin tuaj të preferuar, lojtarët mund të përdorin opsionin e kërkimit. Ata mund t'i shikojnë të gjitha fletët e tyre të basteve të kryera dhe të shlyera nga lidhja "Bastet e Mia". Kur zgjidhni ekipet, ngjarjet e zgjedhura shfaqen nën Betslip plus fitorja e mundshme. Optibet gjithashtu ofron baste live në të gjitha ngjarjet sportive në vazhdim.

+20
+18
Mbyll

Software

Ofruesit e softuerit Optibet janë të nivelit të lartë, duke ofruar një ndërfaqe të qetë dhe miqësore për përdoruesit që e bën të lehtë vendosjen e basteve dhe menaxhimin e llogarisë tuaj. Mund të shihni softuer të shumtë të basteve sportive në Optibet , si p.sh. - duke ju lejuar të keni akses në tendencat dhe veçoritë më të fundit. Përveç kësaj, ju mund të prisni një përvojë të qetë bastesh pa ndërprerje për shkak të përditësimeve dhe përmirësimeve të qëndrueshme të softuerit.

Payments

Payments

Për të bërë depozitime dhe tërheqje sa më pa dhimbje, Optibet pranon mënyra të shumta pagese. Pavarësisht nëse jeni duke depozituar ose tërhequr në Optibet , ne kemi besim se do t'i gjeni të përshtatshme dhe të sigurta mënyrat e tyre të pagesës.

Deposits

Bastorët mund të depozitojnë lehtësisht fonde në llogaritë e tyre duke përdorur një gamë të gjerë metodash bankare. Bastorët duhet të bëjnë një depozitë minimale prej 10 €, dhe depozita maksimale është ose 5000 € në varësi të metodës së tyre të preferuar. Punonjësit e interesuar në ofertat e bonusit duhet të bëjnë një depozitë minimale prej 20 €. Disa nga mënyrat e pagesës janë të kufizuara në disa vende. Edhe pse bastorët mund të hapin librin sportiv dhe të shohin se çfarë është drejtpërdrejt, ata duhet të krijojnë një llogari dhe të bëjnë depozitën minimale përpara se të bëjnë një bast. Bastorët mund të përdorin disa nga këto metoda, të cilat përfshijnë;

 • Viza
 • MasterCard
 • Euteller
 • Shumë më mirë
 • Siirto
 • Nordea
 • Danske Bank
 • Skrill
 • Neteller
 • Me besim
 • Transferim i Shpejtë

Edhe pse Optibet ka mënyra të shumta pagese, bastorët duhet të zgjedhin një metodë që është e përshtatshme për ta. Libri sportiv nuk ngarkon asnjë tarifë për çdo depozitë të bërë.

VisaVisa
+3
+1
Mbyll

Withdrawals

Pasi të keni shijuar sportet, bastet dhe të keni fituar disa fitime, është koha për të marrë para në seksionin e tërheqjes. Bastorët mund të marrin fitimet e tyre duke përdorur metoda të ndryshme, duke përfshirë ato që përdoren për të bërë depozita. Ky libër sportiv nuk pranon kriptovaluta për momentin. Megjithatë, shpresojmë se ata mund të punojnë për ta futur këtë në sistem së shpejti. Metodat kryesore të tërheqjes përfshijnë:

 • Me besim
 • MasterCard
 • Euteller
 • Shumë më mirë
 • Siirto
 • Danske Bank
 • Skrill
 • Neteller

Kufiri i tërheqjes është vendosur në 5000 €, dhe kur pagesa tejkalon këtë interval, kërkohet vërtetimi i identitetit. Koha e përpunimit varet nga metoda e përdorur, por varion nga disa orë në të paktën pesë ditë për transfertat bankare. Aktualisht, Optibet përdor vetëm Euron si monedhën e saj funksionale.

Besimi dhe Siguria

Besimi dhe Siguria

Për t'i mbajtur të sigurta të dhënat tuaja private, Optibet ka zbatuar disa shtresa sigurie dhe sigurie. Për të garantuar një lojë të drejtë dhe të hapur, Optibet i nënshtrohet testimit të rregullt nga organizata të pavarura të palëve të treta. Ju mund të jeni të sigurt se të dhënat tuaja personale do të mbeten konfidenciale dhe se lojërat trajtohen në mënyrë të drejtë kur përdorni këtë shërbim të besueshëm të basteve sportive.

Security

Optibet ka një licencë për lojërat e fatit nga Malta, Letonia, Lituania, Estonia, Curacao dhe Suedia. Ky kombinim do të thotë se vetëm një numër i përzgjedhur vendesh mund të bastojnë në këtë rezervist. Sportsbook ofron gjithashtu kriptim të nivelit të lartë në sajt. Ai përdor teknologjinë e kriptimit SSL dhe muret e zjarrit sigurojnë që softueri të mos jetë i aksesueshëm për asnjë person keqdashës. Edhe pse libri sportiv bën pjesën e tij, bastorët inkurajohen të kujdesen për informacionin e tyre duke përdorur fjalëkalime të forta dhe duke parandaluar njerëzit e tjerë të përdorin pajisjet ose llogaritë e tyre. Megjithatë, lojtarët në disa vende nuk mund të hyjnë në këtë titullar. Ato përfshijnë:

 • Afganistani
 • Australia
 • Kanadaja
 • Kinë
 • Kuba
 • Estonia
 • Finlanda
 • Irani
 • Italia
 • Holanda
 • Korea e Veriut
 • Korea e jugut
 • Rumania
 • Rusia
 • Sllovakia
 • Suedia
 • Spanja
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Shtetet e Bashkuara

Në rast të ndonjë problemi me Optibet, mbështetja e klientit është e disponueshme përmes një telefonate, funksioni të bisedës live, tekstit ose emailit në [email protected]. Për momentin, mbështetja e klientit ofrohet vetëm në finlandisht dhe anglisht. Megjithatë, seksioni i detajuar FAQ ofron njohuri për disa çështje të zakonshme dhe ofron zgjidhje të shpejta.

Responsible Gaming

Optibet është e përkushtuar ndaj lojërave të përgjegjshme dhe ofron mjete të ndryshme për t'ju ndihmuar të kufizoni rrezikun tuaj. Këto veçori përfshijnë kufijtë e depozitave, opsionet e tërheqjes dhe aksesin në burime për njerëzit me varësi nga bixhozi.

About

About

Optibet është një libër sportiv që ekziston që nga viti 1999 përpara se të hynte në tregun e lojërave të fatit në internet në 2008. Ky libër sportiv i njohur është në pronësi dhe operohet nga Bestbet Limited, një anëtar i Grupit të Kompanive ENLABS. Libërtari fillimisht njihej si Baltic Bet përpara se të riemërohej në Optibet. Libri i librave synon kryesisht lojtarët në rajonin e Balltikut dhe së fundmi është zgjeruar për t'i shërbyer rajonit të madh evropian përmes faqes së tij globale. Ajo ka licenca të shumta nga Lituania, Estonia, Malta, Letonia, Curacao dhe Suedia.

Optibet përmban një shumëllojshmëri të gjerë tregjesh bastesh që përfshijnë kontinente të ndryshme. Ekzistojnë gjithashtu metoda të shumta të depozitave dhe pagesave që bastorët të transferojnë fondet me lehtësi. Promovimet dhe bonuset sjellin pak emocione me më shumë para për të bastuar në lojërat e zgjedhura. Ky rishikim i detajuar i basteve thekson disa nga veçoritë e disponueshme në Optibet.

Optibet mban licenca nga vende të ndryshme baltike dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës. Libërshkruesi i lejon bastorët të vendosin baste në sporte të shumta në mbarë botën, duke përfshirë sporte të veçanta si pingpong dhe biatlon. Në Optibet, bastorët mund të depozitojnë dhe tërheqin para duke përdorur shumë mënyra pagese. Disa nga kufizimet që mund të përmirësohen këtu përfshijnë mungesën e diversitetit të monedhës dhe faktin që kriptovalutat nuk janë ende të disponueshme. Ky libër sportiv ka më shumë se katër kanale të mbështetjes së klientit, duke u dhënë përdoruesve një linjë ndihme të besueshme.

Optibet përmban gjithashtu një seksion kazino plot me lojëra emocionuese ku lojtarët fitojnë para të vërteta. Nëse dëshironi të eksploroni më shumë, ai seksion mund të jetë një vend për të filluar. Optibet ka ende një rrugë të gjatë për të bërë për të përmirësuar ofrimin e shërbimit dhe veçoritë e tij, por ajo që kemi shqyrtuar nuk është një marrëveshje e keqe. Mbani mend gjithmonë të praktikoni kumar të sigurt.

Fakte të shpejta

Viti i themelimit: 2008

Account

Krijimi i një llogarie me Optibet është një proces i thjeshtë, që kërkon vetëm disa minuta për të përfunduar. Thjesht do t'ju duhet të dorëzoni disa nga të dhënat tuaja personale dhe të zgjidhni një hyrje dhe fjalëkalim. Pasi llogaria juaj të jetë gati, mund të hidheni në aksionin e basteve ose të shkoni direkt te bonuset për të parë se çfarë mund të jetë e disponueshme. Në fakt, një nga avantazhet më të mira është se sa e lehtë është navigimi i sajtit dhe sa mirë funksionojnë të gjitha veçoritë. Ju mund të kontrolloni historinë tuaj të basteve, të shihni se sa afër jeni në përmbushjen e kërkesave të basteve dhe të menaxhoni bankrollin tuaj - pa u larguar kurrë nga shtëpia.

Support

Nëse keni ndonjëherë ndonjë pyetje ose shqetësim në lidhje me llogarinë tuaj ose procesin e basteve, ekipi i mbështetjes së klientit të këtij ofruesi është gjithmonë i disponueshëm për t'ju ndihmuar. Përfaqësuesit e tyre të ditur do t'ju ndihmojnë në një mënyrë miqësore dhe profesionale, duke u siguruar që të keni përvojën më të mirë të mundshme gjatë lojës në Optibet .

Tips & Tricks

 • Eksploroni seksionin e sporteve: Optibet ju lejon të zbuloni sporte interesante, ndërkohë që ju ofron gjithçka që ju nevojitet për të shijuar sportet tuaja të preferuara. * Përfitoni bonuse dhe promovime: Për të filluar, Optibet ofron një bonus të konsiderueshëm. Kujdesuni për bonuset dhe promovimet e ardhshme si baste falas ose ringarkime. * Metoda më e mirë e depozitimit: Zgjidh metodën më të përshtatshme të depozitimit nga një prej opsioneve Optibet . Për t'ju ndihmuar të vendosni se cilat opsione janë më të mira, mund të provoni lehtësisht, për shembull: Visa, Neteller, MasterCard, Bank Transfer . * Qëndroni të informuar: Bëni kërkimin tuaj dhe vazhdoni me ngjarjet më të fundit dhe sportet për të cilat jeni duke vënë bast. Ndiqni lajmet dhe përditësimet sportive për të qëndruar në dijeni dhe shikoni sportet si: Bejsbolli, Golf, Basketboll, Shigjetat, Sportet virtuale për të eksploruar opsione të reja dhe për të qëndruar të përditësuar.

Promotions & Offers

Për t'ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga koha juaj e kushtuar basteve, Optibet ofron disa promovime të ndryshme. Ju mund të përdorni promovimet e tyre për të provuar strategji dhe baste të reja pa vënë shumë nga paratë tuaja. Përveç kësaj, kërkesat e arsyeshme të basteve të promocioneve të Optibet e bëjnë më të lehtë tërheqjen e fitimeve tuaja të bonusit.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Eliza "Lizzie" Radcliffe, e njohur si "Mbretëresha kritike" e BettingRanker, ka një sy shqiponje për detaje dhe një reputacion për ofrimin e vlerësimeve më të plota në fushën e basteve në internet. Me një dhunti për të zbuluar gjërat e fshehura, komentet e saj udhëzojnë bastet si fillestarë ashtu edhe veteranë.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe