Rezervatorët më të mirë që pranojnë Bitcoin

Bitcoin (₿) është një kriptomonedhë dixhitale e cila është një teknologji relativisht e re. Bitcoin u bë shpejt një nga kriptovalutat më të njohura të pranuara në faqet e basteve sportive. Megjithëse përdorimi i Bitcoin është vërtet i përshtatshëm, transaksioni mund të jetë pak më i ngadalshëm se disa nga metodat e tjera. Ju nuk duhet të shqetësoheni për këtë për asnjë sekondë, sepse lojtarët dhe basteshkruesit janë të gjithë të përgatitur për vonesën e shkurtër.

Rezervatorët më të mirë që pranojnë Bitcoin
Kazinot kryesore në internet që pranojnë kriptomonedhën - Bitcoin

Kazinot kryesore në internet që pranojnë kriptomonedhën - Bitcoin

Industria e lojërave të fatit në internet ka parë pjesën e saj të drejtë të inovacioneve. Ashtu siç njerëzit po mësohen me teknologjitë e reja si bastet celulare dhe ato live, lojërat e fatit me kriptomonedhë tashmë është në krye të mediave.

Sot, lojtarët munden kumar në faqet kryesore të basteve duke përdorur monedha dixhitale si Bitcoin (BTC). Pra, për ata që kërkojnë të fillojnë me lojërat e fatit BTC, ky është udhëzuesi më i mirë. Ekzistojnë gjithashtu disa sugjerime të dobishme në lidhje me faqet më të mira të lojërave të fatit Bitcoin.

Kazinot kryesore në internet që pranojnë kriptomonedhën - Bitcoin
Si të bëni një depozitë me Bitcoin

Si të bëni një depozitë me Bitcoin

Bitcoin është një relativisht i ri Metoda e pagesës, që u lançua në vitin 2009. Por pavarësisht kësaj, kjo monedhë dixhitale është e zakonshme në librat më të mirë sportiv. Thjesht vizitoni libralidhësin, shkoni te seksioni "pagesat" dhe do të shihni Bitcoin midis opsioneve.

Por përpara se të vini bast me BTC, krijimi i një portofoli Bitcoin është një domosdoshmëri. Kuletat veprojnë si llogari bankare në botën e pagesave dixhitale. Këtu klientët blejnë dhe shesin monedha dhe madje paguajnë për shërbimet. Disa kuleta të njohura Bitcoin përfshijnë Coinbase, Exodus dhe Electrum. Lojtarët gjithashtu mund të shkëmbejnë monedhat FIAT me Bitcoin duke përdorur kuletat standarde elektronike si Neteller dhe Skrill.

Është jetike të theksohet se kuletat e Bitcoin kërkojnë që përdoruesit të kryejnë një proces të shkurtër verifikimi të ID-së përpara se të blejnë monedha. Zakonisht, ata kërkojnë një kopje të letërnjoftimit/patentë shoferit të lëshuar nga qeveria dhe vërtetimin e vendbanimit. Thjesht ndiqni udhëzimet e thjeshta për ta bërë atë në pak minuta. Më pas, përdorni llogarinë tuaj të lidhur bankare ose kartën e kreditit/debitit për të blerë disa bitcoin.

Si të bëni një depozitë me Bitcoin
Si të luani kumar në internet me Bitcoin

Si të luani kumar në internet me Bitcoin

Pasi të keni futur disa monedha në portofol, është koha për të financuar llogarinë e librit. Përsëri, procesi është i shpejtë dhe i drejtpërdrejtë. Thjesht hapni një llogari sportive dhe kopjoni adresën e BTC. Tani shkoni në portofolin e BTC dhe transferoni disa monedha në librin sportiv duke ngjitur adresën e marrësit.

Depozitat janë zakonisht të menjëhershme. Vini re gjithashtu se librat sportiv të Bitcoin kërkojnë detaje minimale të regjistrimit. Kjo do të thotë që lojtarët mund të qëndrojnë anonim edhe në vendet ku kumari është i paligjshëm.

Ndërkohë, bonuset e depozitave janë mjaft të zakonshme mes librave sportiv të Bitcoin. Këto shpërblime vijnë kryesisht në formën e një përqindjeje përputhëse për depozitën fillestare. Objektivi është të inkurajohen lojtarët që të bastojnë duke përdorur më shpesh Bitcoin. Si libralidhësi ashtu edhe lojtari do të përfitojnë shumë nga pagesat e shpejta dhe ndërkufitare të Bitcoin.

Si të luani kumar në internet me Bitcoin
Si të bëni një tërheqje me Bitcoin

Si të bëni një tërheqje me Bitcoin

Tani, kjo është pjesa më e lëngshme e këtij udhëzuesi. Duke supozuar se keni bërë një fitore të mirë pas basteve me Bitcoin. Në këtë rast, do të dëshironi të tërhiqni fondet sa më shpejt të jetë e mundur. Për ta bërë këtë, së pari duhet të lëvizni monedhat nga librari në portofol. Thjesht futuni në portofolin tuaj dhe kopjoni adresën.

Pas kësaj, shkoni te arkëtari i librit sportiv dhe zgjidhni të tërhiqni nëpërmjet Bitcoin. Do të shihni një fushë për të ngjitur adresën e portofolit dhe për të futur shumën e tërheqjes. Tërheqjet zgjasin kryesisht rreth 30 minuta deri në 1 orë.

Pasi monedhat të jenë depozituar në portofolin BTC, do t'ju duhet t'i tërhiqni ato në monedhën FIAT. Kjo mund të jetë ose USD ose EUR, në varësi të juridiksionit tuaj. Ju do të filloni duke konvertuar Bitcoin në monedhën e zgjedhur përpara se të arkëtoni përmes një llogarie bankare të lidhur. Fatkeqësisht, shumica e kuletave Bitcoin nuk mbështesin tërheqjet përmes kartave të kreditit/debitit.

Shënim: Kur bëni tërheqjen e Bitcoin nga një rezervist në një portofol, aplikohet një tarifë lehtësimi. Por në anën më të mirë, tarifa është shumë më e vogël se ajo që paguajnë metodat standarde të pagesës.

Si të bëni një tërheqje me Bitcoin
Siguria dhe siguria në Bitcoin

Siguria dhe siguria në Bitcoin

Pra, a është bast Bitcoin i sigurt dhe i sigurt? Është një sekret i hapur që transaksionet me Bitcoin janë anonime. Siç u tha më parë, prodhuesit e librave të Bitcoin nuk kërkojnë informacion jetik financiar si numri i ID-së dhe detajet e llogarisë bankare.

Pra, nëse nuk e zbuloni publikisht adresën tuaj të Bitcoin, askush, përfshirë hakerët më të avancuar, nuk mund të gjurmojë fondet tuaja. Kjo është padyshim një teknologji e jashtëzakonshme për ata që duan të mbajnë sekret aktivitetet e tyre të lojërave të fatit në internet.

Por vetëm për shkak se transaksionet e Bitcoin janë anonime, nuk do të thotë që ju duhet të luani kudo. Me fjalë të thjeshta, siguria e monedhave tuaja dixhitale është gjithashtu përgjegjësia juaj.

Gjëja është të luash gjithmonë në një librari të licencuar dhe të rregulluar, si ato të listuara këtu. Sigurohuni që libri sportiv të jetë i licencuar nga një mbikëqyrës ligjor vendas ose ndërkombëtar. Në përgjithësi, lojtarët e bixhozit Bitcoin nuk kanë asgjë për t'u frikësuar për sa kohë që ata po bastojnë në një faqe interneti të miratuar.

Diçka në lidhje me paqëndrueshmërinë e Bitcoin

Një gjë që tregtarët dhe lojtarët e Bitcoin duhet të kenë parasysh është paqëndrueshmëria. Çdo lojtar afatgjatë i bixhozit do ta ketë të vështirë të praktikojë menaxhimin e bankrollit me natyrën e paqëndrueshme të Bitcoin. Për shembull, në vitin 2021, Bitcoin regjistroi luhatje ekstreme.

Në prill, BTC po fluturonte lart, duke u tregtuar me 64,000 dollarë për monedhë. Një muaj më vonë, ajo po tregtohej nën 30,000 dollarë përpara se të kthehej në normën fillestare në tetor. Pra, mos blini një kamion me shpresë për të vrarë.

Siguria dhe siguria në Bitcoin
Opsionet e mbështetjes së klientit të Bitcoin

Opsionet e mbështetjes së klientit të Bitcoin

Lojtarët shpesh përballen me sfida komplekse kur bëjnë transaksione BTC. Këto mund të jenë pyetje në lidhje me tarifat e transaksionit, faqet e internetit të phishing, pagesat e gabuara, etj. Duke pasur parasysh të gjitha këto sfida, është e zakonshme të pyesim veten nëse Bitcoin ofron mbështetje për klientët.

Mjerisht, Bitcoin nuk ofron një tavolinë shërbimi të centralizuar ku lojtarët telefonojnë dhe flasin për mbështetje. Kjo pritet shumë nga një mënyrë anonime pagese.

Por megjithatë, lojtarët mund të flasin me ofruesit e tyre të portofolit Bitcoin për çdo pyetje që mund të kenë. Shumica e tyre do t'u përgjigjen pyetjeve në lidhje me minierat e BTC, kurset e këmbimit, ndjekjen e pagesave dhe më shumë.

Përveç kësaj, lojtarët mund të bashkohen me shumë komunitete të Bitcoin në internet dhe të marrin një përvojë të dorës së parë nga përdoruesit e tjerë. Një shembull i shkëlqyer është BitcoinTalk, ku përdoruesit e Bitcoin mblidhen për të diskutuar minierat dhe risitë në industri.

Opsionet e mbështetjes së klientit të Bitcoin