Baste në shfaqje televizive

Adhuruesit e televizionit anembanë globit kanë hasur në një mënyrë të re për të shijuar argëtimin në shtëpi. Bastet televizive janë një trend në rritje. Me afro 550 programe të prodhuara në SHBA dhe mijëra të zhvilluara globalisht. Shfaqjet origjinale arrijnë çdo vit miliona përdorues të internetit. Pavarësisht nëse bastet se kush do të fitojë Survivor apo zgjedhja e fituesit të Voice, televizioni i realitetit ka luajtur një rol kyç në zgjerimin e kalimit të basteve televizive.

Meqenëse televizioni i realitetit vendos një konkurrent me një tjetër, ai është si një sport konkurrues. Megjithatë, opsionet e basteve përfshijnë gjithashtu kthesat e komplotit, anulimet e serive dhe parashikimin e vlerësimeve.

Faqet më të mira të basteve të shfaqjeve televizive

Faqet më të mira të basteve të shfaqjeve televizive

Bastet në televizion krijojnë një mënyrë të re për të shijuar argëtimin tradicional. Tifozët thjesht integrojnë bastet në përvojën televizive për të rritur kënaqësinë. Kumarxhinjtë mund të hyjnë në faqet e njohura të basteve në internet, të cilat ofrojnë shërbime bastesh televizive për klientët.

Unibet

Unibet ofron një gamë të gjerë opsionesh bastesh mediatike. Që nga viti 1997, faqja e basteve në internet është përshtatur me tendencat në rritje. Duke ofruar një sërë shërbimesh bastesh në 100 vende, platforma krenohet me më shumë se 11 milionë klientë. Bastet televizive janë vetëm një opsion pasi faqja ofron gjithashtu opsione kazino online, libër sportiv dhe bingo. Kumarxhinjtë me përvojë dhe lojtarët e rinj mund të hyjnë në faqen e internetit për të luajtur në rezultatet televizive.

Shumica e rezultateve të shfaqjeve televizive të realitetit dhe skenarëve janë të vështira për t'u parashikuar. Televizioni i realitetit varet nga kush fiton konkursin. Meqenëse çdo sezon një shfaqje televizive realiteti ndryshon kastin, bastorët nuk janë në gjendje të mbështeten në performancën historike si në një garë sportive. Në vend të kësaj, fansat shikojnë çdo episod nga afër për të parashikuar rezultatet e mundshme. Shfaqjet e shkruara janë gjithashtu të vështira për t'u vlerësuar. Çdo episod është produkt i krijimtarisë së shkrimtarëve, që do të thotë se çdo rezultat është i mundur. Paparashikueshmëria nuk i pengon fansat të cilët po grumbullohen në faqet e basteve në internet për të shfrytëzuar një shans për të parashikuar kthesën e radhës në një program televiziv të preferuar.

Në cilat shfaqje televizive mund të bastoni?

Nga programet fiktive të shkruara deri te televizioni realitet, numri i shfaqjeve të disponueshme për bast vazhdon të rritet çdo vit. Me më shumë se 2500 filma dhe mijëra shfaqje televizive të prodhuara çdo vit, kumarxhinjtë mund të zgjedhin nga një listë e gjerë programesh mediatike. Ndërsa tregu i televizionit dhe transmetimit në internet rritet, opsionet për bast në programim po zgjerohen. Bastet e të mbijetuarve u rritën në qiell, kur programi televiziv i realitetit u bë i njohur globalisht. Lista e gjerë e programeve televizive për bast përfshin komedi, televizion realiteti, drama dhe triller.

Faqet më të mira të basteve të shfaqjeve televizive
Shfaqjet më të mira televizive për t'u takuar

Shfaqjet më të mira televizive për t'u takuar

Shfaqjet televizive kanë qenë prej kohësh pjesë e argëtimit modern. Sidoqoftë, ardhja e transmetimit në internet ka krijuar mënyra të reja për të përjetuar programimin tradicional. Pjesëmarrja e audiencës nëpërmjet votimit në internet është një koncept show, si Dancing with the Stars dhe America's Got Talent, që përdoret për të tërhequr miliona fansa. Votimi shton eksitimin e shikuesve për rezultatet. Në disa shfaqje, bastorët vënë bast se cilët konkurrentë do të zgjedhin përfundimisht të fitojnë tifozët.

Duke kërcyer me yjet

Duke shfaqur një kast kërcimtarësh të talentuar që ndryshojnë partnerë çdo sezon, Dancing with the Stars shfaq të famshëm në një betejë për të zbuluar balerinën më të mirë në përgjithësi. Një balerin profesionist i mëson të famshmit një kërcim të ri klasik për çdo episod, të cilin dyshja e interpretojnë së bashku. Gjyqtarët e studios dhe publiku në shtëpi votojnë se cili çift kërcimtar performon më mirë çdo javë. Shikuesit vënë bast në televizionin e realitetit për të vendosur se cili çift kërcimi do të largohet çdo javë për shkak të një performance mediokre ose pamundësisë për të fituar mbështetje të dobët është bërë një argëtim i preferuar i fansave të DWTS.

X-Factor

Të dy grupet dhe individët i bashkohen kastit të X-Factor për të shfrytëzuar një shans për t'u bashkuar me radhët e mega yjeve. Bastet e X-Factor janë të ashpra, pasi amatorë të talentuar përballen në një betejë për të lënë përshtypje gjyqtarët në shtëpi dhe në studio. Në fund të fundit, votuesit vendosin rezultatin e shfaqjes duke dërguar në shtëpi një interpretues të talentuar çdo episod derisa të mbetet vetëm një. Duke qenë se votuesit jo gjithmonë zgjedhin interpretuesin më të talentuar, parashikimi i një fituesi rezulton sfidues për ata që vënë baste në X-Factor.

Paqebërësi

Programimi imagjinar ofron emocione dhe një mori opsionesh bastesh për fansat. Edhe pse nuk ka votim të audiencës, fansat vënë bast mbi rezultatet. Në këtë spin-off të Skuadrës Vetëvrasëse, emisioni televiziv Peacemaker paraqet një listë superheronjsh në një botë superheronjsh. Në përputhje me temat e fundit të superheronjve dhe super zuzarëve, dhuna, vulgariteti dhe grindjet krijuan skenën për një sezon me kthesa të papritura, të cilat vetëm fansat më të zjarrtë mund ta marrin me mend.

Shfaqjet më të mira televizive për t'u takuar
Si të bastni në shfaqje televizive

Si të bastni në shfaqje televizive

Programet televizive të njohura shfaqin aktorë të talenteve të ndryshme. Programet që mbledhin shifra të larta shikueshmërie, tërheqin vëmendjen e medias ose marrin vlerësime pozitive, ka të ngjarë të marrin njohjen e industrisë në një nga programet e çmimeve të respektuara. Globalisht, bastet mbi Survivor ose bastet në X-Factor ndikojnë në shanset e basteve të shfaqjeve televizive. Shanset e basteve të realitetit televiziv nuk janë gjithmonë një tregues se kush do të fitojë çmime ose cilat rezultate do të ndodhin. Bastet në televizion përfshijnë parashikimin e kthesave ose kthesave në programet imagjinare, zgjedhjet për aktorët dhe vdekjet e personazheve.

Operatorët në disa rajone marrin leje speciale për të ofruar ligjërisht baste për rezultatet e televizionit dhe filmave. si baste sportive, fituesit e televizionit realitet mbizotërojnë duke mposhtur konkurrencën. Prandaj, shikuesit vendosin se cilët pjesëmarrës janë më të aftët dhe bastojnë në përputhje me rrethanat. Shfaqjet televizive imagjinare janë të ndryshme nga mjediset konkurruese. Vendimet për personazhet dhe skenarin varen nga krijimtaria e shkrimtarit, gjë që e bën një rezultat më të vështirë për t'u parashikuar.

Një përdorues duhet të depozitojë fonde për të vendosur një bast. Zgjidhni opsionin e menysë për të gjetur seksionin e basteve për filma dhe televizion. Përdoruesit zgjedhin nga qindra opsione bastesh. Pas konfirmimit të shumës së bastit, një bastues shikon shfaqjen televizive për të parë nëse ai e fitoi bastin.

Si të bastni në shfaqje televizive
Këshilla dhe truket për të vënë bast në shfaqje televizive

Këshilla dhe truket për të vënë bast në shfaqje televizive

Bastet televizive u ofrojnë fansave mundësinë për të vënë në përdorim njohuritë rreth industrisë. Të kuptuarit e personazheve të një shfaqjeje të veçantë ndihmon në parashikimin e kthesave të ardhshme të komplotit. Ndërsa bastet në televizion vazhdojnë të lulëzojnë në tregun e basteve online, lojtarët po kërkojnë mënyra për të përmirësuar saktësinë gjatë vendosjes së një basti. Shfaqje televizive imagjinare dhe realitet këshilla bastesh mund të ndihmojë në përmirësimin e gjasave të një lojtari të fatit:

Lexoni Ngjarjet aktuale

Mediat konkurrojnë me njëra-tjetrën për të gjetur informacionin më të përditësuar në lidhje me realitetin dhe shfaqjet televizive të shkruara. Gazetarët shpërndajnë shpejt lajmet në lidhje me filmat e rinj dhe fjalë për fjalë ndjekin yjet e filmit për të nxjerrë edhe sugjerimet më të vogla për këstet e ardhshme. Duke qëndruar në krah të lajmeve të raportuara në shfaqjet e preferuara, fansat mund të marrin informacion "sekret" për rezultatin e secilit program.

Fansat gjithashtu gjejnë lehtësisht spoilerët e shfaqjeve televizive në internet duke përdorur një motor kërkimi. Ekspertët e pavarur të internetit gjurmojnë se çfarë po ndodh në emisione dhe postojnë informacione përkatëse në mediat sociale. I armatosur me informacion nga postimet në internet dhe programet e lajmeve, një lojtar ka një shans më të mirë për të zgjedhur rezultatin e duhur për një shfaqje televizive.

Vendosni kufijtë e basteve

Duke pasur parasysh opsionin, një lojtar duhet të vendosë një kufi ditor të basteve përpara bastit. Sajtet tani ofrojnë teknologjinë për ta bërë këtë. Duke zgjedhur të vendosë një kufi në bast, një lojtar nuk do të shpenzojë tepër. Planifikimi për të shmangur humbjen e çdo cent është një mënyrë e zgjuar për të vënë bast. Bastet inteligjente e ndihmojnë një lojtar që të shijojë përvojën.

Këshilla dhe truket për të vënë bast në shfaqje televizive
Shanset e basteve të emisionit televiziv

Shanset e basteve të emisionit televiziv

Si shumica shanset e risive të basteve, parashikimet për programet televizive nuk janë gjithmonë të sakta. Bastorët mund të mbështeten në shanset e sakta të ofruara nga faqet e basteve në internet vetëm gjysmën e kohës kur vendosin një bast të ri. Të vësh bast në shfaqje televizive është një xhirim i gabuar. Ka kaq shumë variabla që lidhen me programet televizive, sa rezultatet janë të vështira për t'u parashikuar. Megjithatë, kumarxhinjtë vazhdojnë të bastojnë se kush do të fitojë konkurset e këngës televizive, cilët personazhe do të mbeten në ishull dhe kush do të fitojë një çmim Emmy.

Zgjidhni Shanset

Shanset ndryshojnë nga kazino në kazino. Krahasimi se cilat sajte kanë kushtet më të mira në përgjithësi dhe shanset më të mira. Faqet e basteve në internet konkurrojnë për të fituar klientë. Konkurrenca e ashpër drejton llojin e produkteve të lojërave të fatit të ofruara dhe shanset. Mënyra e vetme për të gjetur shanset më të mira është të shikoni më shumë se një sajt. Shqyrtimet në internet ofrojnë gjithashtu një tregues të mirë se cila faqe interneti ka shanse konkurruese, paguan shpejt dhe i trajton mirë klientët.

Shanset e basteve të emisionit televiziv