Awards Betting

Bastet e shfaqjes së çmimeve janë një nga mënyrat më të njohura për të vënë bast në internet. Industria e argëtimit ka një bollëk të transmetimeve ose transmetimeve argëtuese të shfaqjeve të çmimeve pothuajse çdo muaj. Hollivudi është i përgatitur për të festuar fituesit e çmimeve nga festimet e çmimeve Oscar dhe Grammy. Edhe programet më pak të njohura, por të njohura, si Golden Globes dhe Viewer's Choice Awards morën vëmendje ndërkombëtare.

Me të famshëm të gatshëm për tapetin e kuq, shfaqjet e çmimeve tërheqin interesin dhe pjesëmarrjen e shikuesve në formën e basteve se kush do të fitojë çmimet e lakmuara. Disa faqe bastesh po shfaqen në internet për t'u kujdesur për konsumatorët që vënë bast për fituesit.

Faqet më të mira të basteve për çmime

Faqet më të mira të basteve për çmime

Për ata që bastojnë shpesh online, bastet e çmimeve u japin konsumatorëve një mënyrë për të shijuar përvojën e pasur dhe të famshme nga distanca. Duke vënë bast mbi rezultatet e parashikuara, entuziastët e shfaqjeve të çmimeve ndajnë eksitimin nëpërmjet një librari në internet.

Unibet

Platformat e basteve të shfaqjes më të mirë të çmimeve, si p.sh Unibet, ofrojnë shanse të favorshme. Pjesëmarrësit përdorin të njëjtat rregulla që ofrojnë librat sportiv lloje të tjera të zgjedhjeve të basteve në internet. Dallimi kryesor midis një konkursi sportiv dhe një shfaqjeje çmimesh është se fituesit janë zakonisht aktorë, aktore, regjisorë, etj. Fituesit zgjidhen gjithashtu me votim në vend që të fitojnë më të mirën e konkurrentit. Për librat sportiv në internet me cilësi të lartë, mundësitë në internet për bast në shfaqjet e çmimeve janë një mënyrë për të tërhequr klientë të rinj.

Ashtu si çdo konkurs, një shfaqje çmimesh do të ketë një mori garuesish që janë nominuar. Një fitues përfundimtar zgjidhet nga grupi i të nominuarve. Ngjashëm me një turne kampionati, bastet e shfaqjeve të çmimeve fokusohen te artistët, kineastët dhe muzikantët. Meqenëse shfaqjet e çmimeve të njohura ndërkombëtarisht zhvillohen çdo vit, librat sportiv në internet ofrojnë shanse se kush do të fitojë. Faqet më të mira të basteve të çmimeve mbajnë informacion në lidhje me programin e çmimeve për të ndihmuar bastuesin të marrë një vendim të zgjuar të basteve. Në fakt, bastet në një shfaqje çmimesh mund të kërkojnë të njëjtën sasi kërkimesh si bastet në një turne sportiv.

Faqet më të mira të basteve për çmime
Këshilla dhe truket për të vënë bast në çmime

Këshilla dhe truket për të vënë bast në çmime

Ashtu si bastet sportive, bastet në shfaqjen e çmimeve kërkon disa njohuri se si. Këtu janë disa këshilla për t'u marrë parasysh kur bëni baste në internet:

Njohja jep një avantazh

Bast në një kategori të njohur. Në programet e çmimeve muzikore, kënga më e mirë e vitit do të përfshijë një listë të të preferuarave ndërkombëtare. Para se të vë bast, një bast duhet të sigurohet që ai është i vetëdijshëm për të nominuarit e ndryshëm, popullaritetin e këngës dhe sfondin e atyre që votojnë. Nëse një këngëtar i caktuar është kaluar shumë herë, votuesit mund të komentojnë para gazetarëve për kandidatin që meriton një çmim. Qëndrimi në krah të lajmeve të industrisë muzikore mund të sigurojë një pasqyrë të rezultateve të çmimeve në kategori të veçanta.

Kuptoni kufijtë e basteve

Një rezervist mund të kufizojë depozitat ose tërheqjet minimale dhe maksimale. Është e rëndësishme të lexoni me kujdes termat dhe kushtet përpara se të depozitoni para në llogarinë e një faqeje bastesh në internet. Është e lehtë të përfshihesh në argëtim dhe që një person të vë bast shumë kohë pasi duhet të heqë dorë. Qëndroni brenda buxhetit duke u ndalur në nivelet maksimale të shpenzimeve të paracaktuara personalisht.

Krahasoni shanset

Shanset ndryshojnë ndërmjet faqet e basteve online. Është jetike për të bërë krahasime për të parë se cila faqe mund të ofrojë shanset më të favorshme. Faqet me reputacion do të ofrojnë shanse të mira. Sidoqoftë, shikoni faqet më të njohura të basteve në internet për të parë se cila jep vlerën më të mirë. Shanset më të mira përkthehen në më shumë para pas zgjedhjes së fituesit të çmimit.

Këshilla dhe truket për të vënë bast në çmime
Në cilat çmime mund të bastoni?

Në cilat çmime mund të bastoni?

Për sa i përket opsioneve për bastet në çmime, lista është e gjerë. Nga filmi, muzika dhe televizioni te ato humanitare dhe sportet, kategoritë në shfaqjet vjetore të çmimeve kanë gamë. Në fakt, programet e çmimeve kanë kaq shumë kategori, vetëm çmimet më të njohura janë të theksuara për audiencën që shikon. Sidoqoftë, librat sportiv transmetojnë ngjarjet dhe gjurmojnë fituesit. Ceremonitë e çmimeve të profilit të lartë, si çmimet e Akademisë, shpërndajnë të lakmuara çmimet Oscar në shumë kategori. Të apasionuarit pas çmimeve mund të bastojnë në kategoritë e mëposhtme:

Fitues i plotë

Filmi më i mirë është çmimi i lakmuar që shumica e producentëve ëndërrojnë ta marrin. Në fakt, edhe pse një grup i përzgjedhur do të praktikojë fjalimin e pranimit, vetëm një fitues do ta japë atë në një dhomë të elitës së Hollivudit. Për bastorët, zgjedhja e fituesit paraprakisht hap derën për të marrë një sasi të konsiderueshme fitimesh, në varësi të gjasave.

Aktori më i mirë feston shfaqjet e vitit. Nga drama në komedi, aftësitë e nivelit të lartë të aktrimit dhe popullariteti në mesin e votuesve kërkohen për t'u larguar me çmimin përfundimtar. Fituesit e çmimeve ka të ngjarë të marrin një shpërthim të mundësive të reja në Hollywood dhe një rritje të konsiderueshme të pagave. Për ata që vënë bast mbi fituesin e duhur, ekziston emocioni i të qenit korrekt dhe një para e mirë për të vënë bast përsëri ose për të lënë një fitues.

Në cilat çmime mund të bastoni?
Çmimet më të mira për të bast

Çmimet më të mira për të bast

Albumi i Vitit për çmimet Grammy njeh artistët, kompozitorët, producentët, inxhinierët dhe miksuesit e fituesit të zgjedhur. Bastorët vënë bast se kush do të fitojë bazuar në shanset. Mundësia për të fituar varet nga suksesi i albumit, si dhe nga popullariteti i votuesve të Akademisë, të cilët përcaktojnë fituesin përfundimtar. Kandidatët prodhojnë një këngë të suksesshme brenda kornizës kohore të pranueshmërisë. Producentët e këngës duhet ta publikojnë atë në treg. Pasi të lëshohet një producent, ai mund ta paraqesë këngën për konsideratë Grammy.

Akademia pranon më shumë se 20,000 aplikime në vit. Megjithatë, ekziston një komitet privat Grammy, i cili shqyrton dhe rregullon votimin, nëse është e nevojshme. Privatësia e votimit dhe komiteti privat i rregullimit e bën të vështirë hamendjen se kush do të fitojë. As një album më i shitur nuk garanton një fitore. Bon Jovi ka shitur 34.5 milionë albume dhe më shumë se 10 milionë këngë, por ka fituar vetëm një Grammy deri në vitin 2020. Kenny G ka shitur 48 milionë albume dhe ka një fitore të vetme Grammy. Jay-Z ka shitur 27.5 milionë albume dhe më shumë se 17 milionë këngë dixhitale deri në vitin 2020. Ai ka fituar 22 çmime Grammy dhe ka 77 nominime.

Çmimet më të mira për të bast
Si të vendosni një bast për çmimet

Si të vendosni një bast për çmimet

Librat sportive në të gjithë globin ofrojnë mundësi për të bastuar çmime. Vetëm shtete specifike në dhënien e lejeve të SHBA tregojnë baste dhe kazinotë e licencuara duhet të marrin një licencë që i përket posaçërisht basteve të çmimeve. Për shembull, bastet për rezultatet e ceremonisë së çmimeve janë të ligjshme në New Jersey. Megjithatë, disa shtete e ndalojnë këtë praktikë.

Vënia e një basti për një fitues të shfaqjes së çmimeve është e ngjashme me bastet në sport. Thjesht gjeni kategorinë e basteve të çmimeve në seksionin e librit sportiv të kazinosë. Zgjidhni fituesin e mundshëm në kategorinë e zgjedhur. Zgjidhni shumën për të vënë bast, bazuar në fondet e disponueshme në llogarinë e librit sportiv. Bastet për sportet janë të ndryshme nga bastet e shfaqjes së çmimeve në bastin e atij lojtari në performancën historike të një konkurrenti sportiv dhe gjasat që ai ose ajo të performojë në një mënyrë të ngjashme. Fituesit e shfaqjes së çmimeve përcaktohen me votim, për të cilin rezultati është pothuajse i pamundur të përcaktohet.

Megjithatë, të brendshëm të industrisë dhe ata që shikojnë nga afër peizazhin e çmimeve mund të vërejnë shenja treguese, të cilat janë të fshehura nga shumica. Ndodhin gjithashtu rrjedhje dhe shpesh ka artikuj gazetash që parashikojnë se cilët janë fituesit e mundshëm të çmimeve. Në fund, një lojtar i bixhozit duhet të mbështetet në zorrën e tij dhe shanset, të cilat janë të sakta vetëm gjysmën e kohës.

Shanset e basteve për çmime

Nëse një lojtar i fatit mbështetet në shanset e basteve, ai duhet të vë bast duke e ditur se ka të ngjarë të fitojë vetëm 50 për qind të rasteve. Ashtu si bastet sportive, shanset ndryshojnë kur bastet për rezultatet e ceremonisë së çmimeve. Një lojtar i fatit mund të vendosë një bast të drejtpërdrejtë në zgjedhjen e tij për të fituar çmimin. Libri i sporteve do të ofrojë shanse të gjata dhe paga të ulëta kur një film, këngë ose interpretues ka të ngjarë të fitojë. Ekzistojnë gjithashtu opsione bastesh. Variacionet për bast mund të përfshijnë se kush do të ecë me kë në tapetin e kuq ose cili artist mund të përjetojë një moment të sikletshëm.

Si të vendosni një bast për çmimet