Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit

Lajme

2022-09-28

Basketbolli është i dyti vetëm pas futbollit për sa i përket popullaritetit në mbarë botën. Sporti u krijua në vitet 1890, duke e bërë atë relativisht të freskët në krahasim me sportet e tjera. Ajo ka një tërheqje globale, siç shihet nga konkurrueshmëria e saj gjatë Lojërave Olimpike Verore dhe sezonit të NBA.

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit

Bastet në basketboll janë një biznes i madh ku çdo sezon, bastet në ngjarje të ndryshme të basketbollit arrijnë në miliarda dollarë në faqet kryesore të basketbollit. Është një sport fitimprurës për pronarët e ekipeve, lojtarët, librat sportiv dhe madje edhe lojtarët. 22Bet, BetWinner dhe Megapari janë ndër faqet më të mira për të bastet në basketboll rekomanduar nga recensentët më të mirë.

22 Bast

Kazino evropiane në internet 22 Bast është themeluar në vitin 2018. Basketbollistët në mbarë botën mund të presin përvojën më të mirë të basteve online nga krijuesi i basteve. Klientët kanë një përvojë të mrekullueshme me ta falë ndërfaqes së tyre të drejtpërdrejtë të përdoruesit dhe shanset e mëdha.

Që nga fillimi i tij, 22Bet është rritur në të gjithë botën dhe në Evropë. Rritja e tij e shpejtë i atribuohet faktit se ofron një përzgjedhje të madhe të tregjeve të përditshme të basketbollit, shanse të mëdha dhe një përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit.

Shumëllojshmëria e zgjedhjeve të disponueshme të depozitave i bën pagesat të thjeshta. Gjithçka nga transfertat bankare te kriptovalutat është në dispozicion të lojtarëve. Për më tepër, një numër i madh i teknikave lokale më të pëlqyera janë të arritshme. Neteller, Skrill, Qiwi, PaySafe, EcoPayz dhe Webmoney janë disa nga këto.

Paralay baste në 22Bet

Bastet e drejtpërdrejta të basketbollit, të cilat përfshijnë vendosjen e basteve në një ekip të vetëm kundër përhapjes, janë ndër bastet e njohura të basketbollit në 22Bet. Bastet paralay u mundësojnë kumarxhinjve të kombinojnë shumë ekipe në një bast të vetëm. Lojtarët mund të shtojnë dy deri në tetë skuadra në një paraqitje. Të gjitha këto ekipe duhet të kenë totale që tejkalojnë përhapjen e pikëve.

Përhapja e pikëve zvogëlohet kur ka një shtytje ose një barazim. Një shtytje ndodh kur lojtarët vënë bast në një ekip dhe rezultati përputhet saktësisht me bastin e tyre. Gjithashtu, kur ka një shtytje në një ndeshje të parrezikshme me tetë skuadra për të cilën lojtarët janë duke vënë bast, ajo ndryshon në një paraqitje me shtatë skuadra. Skuadra e parë me katër skuadra bëhet e para me tre ekipe kur ka tre fitues dhe një shtytje.

Në mënyrë tipike, një ngacmues me dy ekipe bëhet No Action në rast të një barazimi bastesh dhe lojtarët marrin paratë e tyre mbrapsht. Një ngacmues me tre ekipe bëhet një ngacmues me dy ekipe kur ka një barazim. Më në fund, një ngacmues me katër ekipe ndryshon në një ngacmues me tre ekipe dhe anasjelltas.

BetWinner

BetWinner ofron më shumë se 40 tregje të ndryshme, qindra lojëra dhe aktivitete para ndeshjes në fushën e basketbollit. Libërbërësi ofron shanse të shkëlqyera në shumicën e lojërave dhe është jashtëzakonisht konkurrues, veçanërisht në bastet e pjesës së parë dhe të ndeshjeve. Betwinner shfaq shanset e basketbollit në formatin amerikan të koeficienteve.

Bastorët mund të transmetojnë lojërat dhe gjithashtu të vendosin baste live. Për më tepër, përputhshmëria celulare është e pandërprerë në BetWinner. Përdoruesit mund të luajnë në faqen e internetit ose të shkarkojnë aplikacionin, i cili është i disponueshëm për iOS dhe Android. Përdoruesit mund të vendosin baste në lëvizje, gjë që është tepër miqësore dhe e lehtë për t'u menaxhuar.

Bast në linjat ose çerekun e pjesës së parë në BetWinner

Përpara fillimit të ndeshjes, bastorët mund të vendosin baste në BetWinner në tremujorin e parë dhe në gjysmën e parë të një loje brenda një veçorie bastesh. Ekipi që dikush parashikon të mbulojë diferencën në fund të tremujorit mund të zgjidhet në vijën e tremujorit.

Disa faktorë që duhen marrë parasysh gjatë vendosjes së këtyre basteve përfshijnë mundësinë që një skuadër mund të udhëheqë herët, por të mbetet prapa në pjesën e dytë. Gjithashtu, një ekip mund të ketë një fillim të ngadaltë përpara se të marrë epërsinë në çerekun e katërt. Prandaj, të kuptuarit e performancës historike është thelbësore, sesa thjesht se si performon skuadra në fund.

Megapari

Megapari është një libralidhës krejt i ri i themeluar në vitin 2019. Ajo ka lidhje me Evropën Lindore dhe operon nën një licencë Curacao. Lojtarët mund të regjistrohen lehtësisht përmes mediave sociale, verifikimit të telefonit ose emailit.
Megapari ofron statistika të besueshme me opsione të thjeshta, të sigurta dhe praktike pagese për lojtarët. Shumë mijëra përdorues të shpeshtë i besojnë faqes së internetit. Përdoruesit mund të bastojnë në faqen e internetit me besim të plotë sepse ofron një nivel të lartë sigurie dhe anonimiteti, dhe shërbimi është jashtëzakonisht profesional.

Bastet e Futures së Basketbollit në Megapari

Kur lojtarët vënë bast për të ardhmen, ata parashikojnë se një ekip do të performojë aq mirë sa do të fitojë gjithçka. Dikush mund të vendosë një bast bazuar vetëm në një parandjenjë. Megjithatë, lojtarët mund ta bëjnë këtë duke përdorur statistika nga e kaluara e afërt. Ata mund të bastojnë një ekip për të fituar konferencën e tyre ose titullin e ligës kur humbasin tre ndeshjet e para. Shanset mund të ndryshojnë papritmas. Megjithatë, Megapari garanton një pagesë sipas shanset në fuqi kur vendosni të gjitha bastet.

Bastet Rekuizitëse në Megapari

Bastet e basketbollit bazohen në statistika. Individët në thelb bastojnë për performancën e një lojtari gjatë lojës dhe sa mirë ose keq do të ecin. Përndryshe, lojtarët në Megapari mund të vënë bast që një lojtar do të shënojë ose jo më shumë se 50 pikë në një ndeshje.

Strategjitë për të vënë baste në basketboll në faqet kryesore të mësipërme

Së pari duhet të merret parasysh performanca e ekipit gjatë sezonit aktual. Gjithashtu, lojtarët duhet të marrin parasysh performancën e mëparshme të ekipit përveç metrikës aktuale. Një tjetër gjë për t'u marrë parasysh është se sa mirë po bën secili lojtar individualisht. Duhet të përditësohet për dëmtimet e ekipit dhe lojtarët që mund të fillojnë një lojë.

Shqyrtimi i orarit të ekipit është gjithashtu një faktor thelbësor. Me 82 ndeshje në një sezon të kompresuar, ata mund të udhëtojnë në fushën e tyre të ardhshme çdo disa ditë. Efektiviteti i tyre mund të ndikohet nga lodhja e shkaktuar nga oraret e ngarkuara.

Lajmi i fundit

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?
2022-11-30

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?

Lajme