William Hill nxit zgjerimin e shkëndijës

Lajme

2022-08-24

Oferta novatore e basteve falas të William Hill po revolucionarizon stimujt në lojërat e fatit sportiv. Për garat e ardhshme, klientët e librit sportiv mund të marrin një bast falas thjesht duke ndjekur kushtet e bonusit. Basti pa para që nuk mund të arkëtohet është një ofertë promocionale për mbajtësit e llogarive të kualifikuara, e cila nuk ka vlerë monetare. Megjithatë, fitimet në para nga basti falas janë reale, prandaj edhe promovimi po tërheq shumë vëmendje.

William Hill nxit zgjerimin e shkëndijës

Me më shumë se 2 milionë klientë nga të paktën 85 vende, William Hill nuk po shfaq shenja ngadalësimi në tregun e basteve sportive online. Ndërsa marka nuk ka nevojë të ofrojë bonuse fitimprurëse, promovimet e saj të vazhdueshme shërbejnë për të ruajtur bazën ekzistuese të klientëve dhe për të tërhequr lojtarë të rinj.

Të theksuara nën zonën e menysë së cilësimeve të llogarisë të kompanisë në faqen e internetit, bastet falas janë të mira vetëm për bastet sportive të pranueshme. Marka po rrit stimujt në SHBA, një treg në lulëzim që kur Gjykata e Lartë e vendit legalizoi bastet sportive në vitin 2018. Le të eksplorojmë se si rritja shpërthyese e William Hill po ndikon në tregun miliardë dollarësh të basteve sportive.

Historia e William Hill

William Hill gëzon një pjesë të konsiderueshme të tregut të basteve sportive. Me të ardhura që tejkalojnë 1.3 miliardë dollarë në vit në një treg me vlerë më shumë se 9 miliardë dollarë, kompania është një lojtar kryesor në baste sportive në internet. I lançuar në vitin 1934, William Hill ka ndryshuar duart disa herë. Në vitin 1971, Sears Holding bleu kompaninë. Në atë kohë, institucioni i basteve ishte përgjegjës për të paktën 10 për qind të fitimeve të Sears. Sidoqoftë, Sears e shiti biznesin deri në vitin 1988.

Deri në vitin 2018, zgjerimi në internet nxiti rritjen eksponenciale të kompanisë si një nga prodhuesit më të mirë të basteve online. Në vitin 2020, Caesars Entertainment mori kontrollin e kompanisë së atëhershme publike për 2.9 miliardë euro vetëm për ta marrë atë private në 2021. Në shtator 2021, Caesars shiti pjesën evropiane të biznesit në 888 për 3 miliardë dollarë dhe biznesin e mbetur për 2.2 miliardë dollarë në 2022. Një partneritet i vitit 2021 me Relax Gaming zgjeroi portofolin e lojërave të William Hill duke shtuar 2000 lojëra kazino në aplikacionin dhe faqen e internetit të markës.

Çështjet ligjore dhe ndalimet

Për gati një dekadë, George Howarth, veproi si këshilltar parlamentar i kompanisë që merrte pagesën në shumën prej 30,000 £. Gjatë asaj periudhe kohore, Howarth paraqiti artikuj buxhetorë për taksim më të ashpër në shkëmbimet e basteve. Ai u largua më vonë nga roli i deputetit pas një skandali shpenzimesh, në të cilin disa anëtarë u akuzuan për keqpërdorim të gjerë të shtesave dhe shpenzimeve.

Deri në vitin 2008, Autoriteti i Standardeve të Reklamimit në Mbretërinë e Bashkuar akuzoi William Hill për drejtimin e reklamave 'socialisht të papërgjegjshme'. Vitin e ardhshëm, ASA ndaloi reklamat shtesë të shpërndara nga kompania për përmbajtjen e informacionit mashtrues, i cili shkelte 'vërtetësinë'

MB kundër ndërkombëtare

Përkundër disa sfidave me të cilat u përball kompania gjatë historisë së saj, William Hill është i përgatitur për rritje shpërthyese për shkak të katalogut të tij inovativ të lojërave dixhitale, stimujve tërheqës dhe bazës së gjerë të klientëve. Duke ofruar shanse për garat, ndeshjet dhe turnetë në të gjithë globin, libri i sporteve u shërben entuziastëve të basteve sportive.

Faqja e internetit e lehtë për t'u naviguar shfaq garat e njohura dhe bastet kryesore për lojtarët e fatit që vendosin se në cilën ndeshje do të vendosin një bast. Duke organizuar të gjitha ndeshjet sipas sportit, faqja e internetit lejon shikimin e aksionit të lojës për baste live në kohë reale.

Si një nga të parët që u fut në lojërat e fatit sportiv përmes aplikacionit celular, William Hill është shndërruar në një nga platformat celulare më të ngarkuara në treg. Pas vitesh përsosjeje, aplikacioni pasqyron ofertat e internetit të markës, të cilat janë të njohura globalisht.

Sport për të bast

Konsumatorët mund të përdorin vetëm baste falas për baste sportive të pranueshme, dhe libri sportiv ka shumë sporte për të zgjedhur. Me më shumë se 30 sporte në meny, lojtarët përjetojnë një sërë opsionesh bastesh. Duke filluar nga kriket në pishinë, William Hill ofron shanse për sportet tradicionale dhe të veçanta.
Opsionet sportive mund të ndryshojnë nga vendi në vend, sipas ligjeve lokale që lidhen me lojërat e fatit. Këtu janë disa sporte të njohura që klientët e William Hill mund të presin.

eSports

Duke shpërthyer në popullaritet, sportet elektronike pritet të arrijnë më shumë se 6 miliardë dollarë në vlerën e tregut deri në vitin 2027. Për lojtarët e bixhozit, ky treg i pjekur ofron mijëra mundësi bastesh konkurruese në muaj nga e gjithë bota. Libri sportiv tërheq eSports entuziastësh duke ofruar shanse për ndeshje të njohura ndërkombëtare dhe rajonale.

Futbolli

Si një nga sportet më të njohura në botë, futbolli i tërheq tifozët të vënë bast për ekipet, lojtarët dhe rezultatet e preferuara. Duke rritur angazhimin me konkurrencën dhe konkurrentët, bastet sportive të futbollit në William Hill janë bërë një pjesë kryesore e kulturës mbarëbotërore.

Boks

Në garat e zgjuarsisë dhe zgjuarsisë, ndeshjet e boksit shfaqin konkurrentë të aftë në ndeshje të ashpra për të parë se kush do të mbretërojë fitimtar. Nga pesha e shakave te pesha e rëndë, William Hill ofron akses për të parë ndeshjet në kohë reale dhe për të vënë bast se kush mund të fitojë. Sipas ekspertëve, më shumë se 45 për qind e basteve sportive ndodhin online. 

Për adhuruesit e boksit dhe sporteve të tjera, aksesi i lehtë në mundësitë e basteve është i përshtatshëm dhe i rrezikshëm. Hulumtimet sugjerojnë se kryqëzimi i basteve dhe teknologjisë mund të rrisë incidentet e varësisë ndaj lojërave të fatit në nivel global.

Lajmi i fundit

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit
2022-09-28

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit

Lajme