Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Lajme

2022-11-02

Unibet nis në Holandë

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Ishte një përvojë e pabesueshme, sipas Lennart Kessels, menaxher i përgjithshëm i Kindred në Holandë, pasi Unibet.nl doli drejtpërdrejt. Ai ishte i kënaqur me skuadrën sepse ata kishin punuar shumë për të arritur këtë qëllim. Kessels tha se tani ka ardhur koha për të ofruar shërbimet e tyre për klientët e tyre në holandisht dhe se ata janë të përgatitur t'i mirëpresin ata përsëri në uebsajtin e tyre të ri emocionues Unibet.nl.

Procesi i zgjerimit të Bookmaker në vend

Nga ana e tij, CEO i Kindred Group, Henrik Tjärnström, tha se mezi presin të bëjnë biznes në Holandë. Vendi ka një treg të konsiderueshëm dhe të konsiderueshëm evropian me një licencë lokale, dhe kompania ka promovuar programe lokale të licencave për dhjetë vitet e fundit.

Kështu, ata ishin të kënaqur që licenca e tyre e dhënë së fundmi në Holandë do t'u mundësojë atyre të mbështesin në mënyrë aktive një industri të drejtë dhe të qëndrueshme lojrash.

Për më tepër, libër sportiv në internet synon të thellojë dhe zgjerojë rolin e saj në shoqërinë holandeze. Libërbërësi është i etur për t'u ofruar klientëve holandezë një përvojë të sigurt, të sigurt dhe të këndshme kumari, si pjesë e qëllimeve dhe strategjisë së tyre afatgjatë.

Marrëveshja e sponsorizimit me Ajax

Pas kthimit të Unibet, gjigantët holandezë të futbollit Ajax lidhën një kontratë shumëvjeçare me ofruesin e basteve sportive në internet. Kjo marrëveshje do të bëjë që libralidhësi t'i bashkohet Partneriteti Ajax gruponi menjëherë. 

Ajax dhe Unibet do të bashkëpunojnë në projekte që lidhen me lojërat e fatit të përgjegjshëm, shëndetin mendor dhe parandalimin e trukimeve të ndeshjeve, përveç marrëdhënieve të tyre të biznesit. Partneriteti vjen pasi Unibet iu dha leja për të ofruar lojëra online në Holandë në qershor.

Drejtori Tregtar i Ajax-it, Menno Geelen, shprehu lumturinë e kompanisë së tij për mirëpritjen e Unibet si një partner të ri që është i njohur globalisht si një pionier në fushën e lojërave të përgjegjshme. Në bashkëpunimin e tyre, kjo fushë do të marrë një konsideratë specifike. Duke u ofruar fansave produkte me cilësi të lartë, Unibet qëndron i veçuar nga konkurrenca. Ajax do të ndihmojë me këtë përmes projekteve dhe përmbajtjeve bashkëpunuese.

Angazhimi i Unibet ndaj lojërave të fatit të përgjegjshëm

Në industrinë holandeze të basteve, Unibet prezantoi një të re Unibet Programi i ndikimit. Ky program synon të mbrojë standardet etike dhe të përgjegjshme të lojërave të fatit, duke luftuar edhe mashtrimin dhe korrupsionin e basteve sportive. Programi është tërësisht i fokusuar në financimin e iniciativave që përqendrojnë përpjekjet e tyre në rritjen e përgjegjshmërisë dhe sigurisë në industrinë e lojrave. Unibet u fokusua në tre shtylla për të përmbushur objektivat e programit.

Këto shtylla përfshijnë marrëdhëniet me Rrjetin Evropian të Futbollit për Zhvillim, një ndeshje bamirësie me Telstar dhe De Graafschap dhe përfshirje të mëtejshme sportive amatore. Nëpërmjet kësaj aleance, Unibet është emëruar partneri zyrtar për EFDN në vend dhe do të shohë që organizata promovon metodat më të mira të sigurta të lojërave të fatit.

Natyrisht, jo të gjithë janë të kënaqur me rritjen e kohëve të fundit të Unibet në prani në vend. Megjithatë, menaxheri i përgjithshëm i Unibet Holandës, Lennart Kessels, shprehu krenarinë e pamasë të kompanisë së tij, veçanërisht në bashkëpunimin me Ajax. Si pjesë e bashkëpunimit, ata do të financojnë Unibet Impact. 

Programi unik i quajtur Unibet Impact është ndërtuar mbi partneritetet me organizatat shoqërore, ligat sportive profesionale dhe amatore, dhe ekipet. Qëllimi i Unibet Impact është ta bëjë shoqërinë holandeze të lojërave më të këndshme duke promovuar një biznes më të sigurt dhe më të përgjegjshëm të lojrave në internet.

Sporte amatore dhe dukshmëri shtesë

Kompania do të financojë 50 ekipe si pjesë e angazhimit të saj për të mbështetur sportet amatore. Si pjesë e përforcimit pozitiv të markës Unibet në Holandë, ekipet që aplikojnë do të marrin këmisha, çorape, pantallona të shkurtra dhe çanta të personalizuara. Mbi tregun e rregulluar të lojrave të vendit, Unibet është rritur me shpejtësi. U desh të largohej më herët sepse tregu po rirregullohej, por u kthye në qershor.

Unibet dëshiron të përqendrohet në lojërat e përgjegjshme në lidhje me shëndetin mendor, veçanërisht me Ajax. Ata do të hulumtojnë formën e saktë që do t'i japin kësaj në mandatin e ardhshëm, duke marrë gjithashtu mësime nga iniciativat që kanë mbështetur tashmë në mbarë botën.

Grupi Kindred dëshiron të marrë pjesë më shumë në sportet kombëtare në përgjithësi. Në të njëjtën kohë, Unibet hyri në marrëdhënie me partnerë nga Telstar dhe Graafschap për të siguruar që ajo të mund të përmbushte shtyllat e saj të detyrës.

Gjithçka rreth Unibet

Grupi Kindred, një nga kompanitë më të mëdha të tregtisë publike të lojërave të fatit në internet në botë me nëntë marka në portofolin e tij, përfshin Unibet, i cili u krijua në 1997. Përdoruesit mund të bastojnë në ngjarje të ndryshme sportive përmes Unibet dhe të marrin pjesë në lojëra ekskluzive të kazinosë në internet.

Faqja u ofron përdoruesve të rinj një bonus mirëseardhjeje në depozitën e tyre fillestare. Gjithashtu, faqja ka partneritet me disa kompani pagesash online. Prandaj, Unibet ofron një gamë të gjerë opsionesh depozitash për klientët e tyre që t'i përdorin gjatë deponimit dhe tërheqjes së parave.

Visa, MasterCard, Neteller, transfertat bankare, Skrill dhe PayPal, janë disa nga opsionet e disponueshme të pagesës. Veçanërisht, platforma ofron rreth 35 sporte, duke përfshirë kriket, bejsbollin, garat me kuaj, hokej mbi akull, politikën, UFC dhe sportet dimërore.

Lajmi i fundit

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?
2022-11-30

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?

Lajme