Lajme

February 12, 2024

Phoenix Suns vs Golden State Warriors: NBA All-Star Break përballje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Prezantimi

NBA bën një pushim për pushimin e All-Star javën e ardhshme, dhe për Phoenix Suns dhe Golden State Warriors, të cilët takohen sonte në Chase Center (20:30 ET, ABC), pushimi mund të jetë një ndërprerje për të mirën. atmosfera që të dyja skuadrat kanë nisur tani.

Phoenix Suns vs Golden State Warriors: NBA All-Star Break përballje

Performanca e fundit

The Suns (31-21, 15-10 larg, 21-29-2 ATS) janë 5-1 në gjashtë ndeshjet e tyre të fundit dhe janë në vendin e pestë në renditjen e Konferencës Perëndimore, dy ndeshje përpara Dallas Mavericks të vendit të tetë. Phoenix ka zotëruar Golden State (24-25, 13-13 në shtëpi, 24-23-2 ATS) gjatë dy viteve të fundit, duke fituar shtatë nga tetë takimet e fundit kokë më kokë, përfshirë tre të parat këtë sezon. The Suns janë të favorizuar të përfundojnë sonte stërvitjen e sezonit të rregullt, por ata do të duhet të qetësojnë një ekip të nxehtë për ta bërë këtë. Luftëtarët aktualisht janë në vendin e 11-të në Perëndim, dy ndeshje pas vendit të dhjetë, Utah Jazz. Por, si Suns, Dubs kanë pesë fitore në gjashtë shtëpitë e tyre të fundit dhe janë në një nga ecuritë e tyre më të mira të sezonit me katër ndeshje të mbetura para pushimit të All-Star.

Shanset e basteve

Këtu janë shanset e basteve për këtë lojë:

 • Përhapja: Phoenix Suns -2 (-111), Golden State Warriors +2 (-109)
 • Mbi/Nën: Mbi 242.5 (-115), Nën 242.5 (-105)
 • Linja e parave: Phoenix Suns -130, Golden State Warriors +110

Lojërat e fundit

Pesë ndeshjet e fundit për Phoenix Suns:

 • Utah Jazz (2/8 – shtëpi): Fituar 129-115
 • Milwaukee Bucks (2/6 – shtëpi): Fituar 114-106
 • Washington Wizards (2/4 – larg): Fituar 140-112
 • Atlanta Hawks (2/2 – larg): Humbi 129-120
 • Brooklyn Nets (1/31 – larg): Fituar 136-120

Pesë ndeshjet e fundit për Golden State Warriors:

 • Indiana Pacers (2/8 – jashtë): Fitoi 131-109
 • Philadelphia 76ers (2/7 – jashtë): Fituar 127-104
 • Brooklyn Nets (2/5 – jashtë): Fituar 109-98
 • Atlanta Hawks (2/3 – larg): Humbi 141-134 (OT)
 • Memphis Grizzlies (2/2 – jashtë): Fitoi 121-101

Parashikim

Bazuar në lojën e tyre të fundit, Warriors sigurisht meritojnë një konsideratë. Ndeshja e kësaj mbrëmjeje shënon kthimin e Golden State në shtëpi pas një udhëtimi rrugor 4-1 që i pa ata të humbin vetëm ndaj Hawks në OT dhe të mposhtën Grizzlies, Nets, 76ers dhe Pacers. A do të vazhdojë brezi i tyre i nxehtë në Chase Center? Nga ana tjetër, Suns kanë qenë dominues kundër Warriors në vitet e fundit dhe janë të favorizuar për të përfunduar spastrimin e sezonit të rregullt. Megjithatë, Warriors kanë performuar mirë në shtëpi dhe nuk mund të anulohen. Duke marrë parasysh betejat e Warriors kundër ekipeve me rekorde fituese, Suns parashikohet të fitojnë dhe të mbulojnë përhapjen.

Rekomandimet më të mira të lojtarëve

Këtu janë disa rekomandime për lojtarët për t'u marrë parasysh:

 • Devin Booker mbi 5.5 asistime
 • Jonathan Kuminga mbi 2.5 asistime
 • Jusuf Nurkiq mbi 11.5 pikë dhe 22.5 pikë + kërcime

Ku të bastni në NBA

Nëse jeni të interesuar në bastet në NBA, ka disa faqe me reputacion të basteve sportive për të zgjedhur. Disa nga librat më të mirë të sportit në internet ofrojnë një gamë të gjerë shansesh në NBA gjatë gjithë vitit, duke përfshirë shanset për play off-et e NBA, shanset e lojërave të të gjithë yjeve, shanset e Draft-it të NBA dhe shanset e çmimeve kryesore. Është e rëndësishme të zgjidhni një libër të besuar që i përshtatet preferencave tuaja të basteve. Shikoni komentet tona për t'ju ndihmuar të merrni një vendim të informuar.

Mësoni më shumë rreth basteve NBA

Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth basteve në NBA, ne kemi një udhëzues gjithëpërfshirës të basteve NBA që mbulon hapat dhe rezultatet e basteve në NBA. Përveç kësaj, nëse jeni të interesuar për bastet e lojtarëve të NBA-së, ne kemi një udhëzues të dedikuar posaçërisht për bastet e lojtarëve të NBA-së.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara
2024-06-02

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara

Lajme