Pesë tendencat kryesore të basteve sportive në 2021

Lajme

2021-12-15

Bastet sportive vazhdojnë të rriten në popullaritet çdo ditë tjetër. Numri i lojtarëve që bastojnë në sport është aktualisht në një nivel më të lartë të të gjitha kohërave, me shifra që pritet të arrijnë lartësitë e larta. Popullariteti në rritje i basteve sportive ka çuar në përmirësime dhe inovacione të vazhdueshme në industri.

Pesë tendencat kryesore të basteve sportive në 2021

Këto zhvillime janë nxitur nga disa tendenca, shumica e të cilave ka të ngjarë të zgjasin një kohë më të gjatë. Thënë kështu, këtu janë pesë tendencat e basteve sportive të vëzhguara në 2021.

Bast celular

Bastet celulare janë tendenca më e përhapur në baste sportive. Aktualisht, statistikat tregojnë se më shumë se gjysma e të gjithë lojtarëve që bastojnë online përdorin telefonat inteligjentë ose pajisje të tjera celulare për të vënë baste. Trendi ushqehet nga veçoritë gjithnjë në rritje të basteve celulare dhe lehtësia që vjen me bastet dhe ndjekja e basteve nga kudo.

Mikro bast

Mikro-bastet zakonisht quhen bast në lojë. Shumica e lojtarëve shijojnë mikro-bastet për shkak të eksitimit që i shton një loje. Lojtarët nuk vënë bast vetëm se cila skuadër do të fitojë. Në vend të kësaj, ata vënë bast për ndonjë nga detajet e lojës në çdo kohë gjatë lojës.

Shanset ndryshojnë vazhdimisht gjatë lojës, duke kontribuar në rritjen e adrenalinës që përjetojnë bastorët dhe duke e bërë lojën shumë më tërheqëse. Mikro-bastet janë më të zakonshme në mesin e lojtarëve që dyfishohen si tifozë të lojës.

Transmetime të drejtpërdrejta

Gjithnjë e më shumë rezervistë po ofrojnë tani transmetime të drejtpërdrejta për ngjarjet kryesore sportive. Kjo i lejon lojtarët të shikojnë ngjarjet ndërsa po ndodhin, gjë që i shton një emocion përvojës së lojërave të fatit. Me tendencat e basteve celulare, kumarxhinjtë gjithashtu mund të kapin një pjesë të veprimit nga kudo që janë.

Për më tepër, lojtarët ofrojnë gjithashtu opsione të shumta bastesh live. Gjuajtësit kënaqen me bastet e drejtpërdrejta sepse mund të studiojnë lojën përpara se të vendosin se cilin bast do të vendosin.

Rritja e basteve në E-Sport

Baste sportive elektronike është gjithashtu një trend në zhvillim, duke gjykuar nga numri në rritje i lojtarëve që vendosin baste në ngjarjet e sporteve elektronike. Numri i ngjarjeve të sporteve elektronike po rritet gjithashtu, me shumicën e turneve dhe ligave duke u bërë më të njohura.

Përhapja e koronavirusit në të kaluarën e afërt bëri që shumica e ligave dhe turneve sportive të shtyheshin ose anuloheshin. Kjo është ndër gjërat që nxitën tendencën e basteve të sporteve elektronike, pasi shumica e ngjarjeve të sporteve elektronike nuk u prekën.

Prevalenca e basteve dhe bonuseve falas

Bonuset dhe bastet falas kanë qenë për një kohë të gjatë një trend i vazhdueshëm në bastet sportive. Shumica e librave sportiv ofrojnë bonuse bujare për të ndihmuar në ruajtjen e klientëve të tyre dhe për të tërhequr gjithashtu të rinj. Tendenca po rritet edhe më tej për shkak të rritjes së konkurrencës mes librarive.

Gjuajtësit gëzojnë gjithashtu marrjen e bonuseve pasi u lejon atyre të provojnë strategji të reja bastesh. Megjithatë, kërkesat e basteve po bëhen më të ashpra me rritjen e shpërblimeve promovuese.

Rritja e disponueshmërisë së të dhënave të basteve

Një tjetër trend në rritje është përdorimi i të dhënave për të marrë vendime për bastet. Shumica e lojtarëve të basteve tani i paraqesin lojtarët me shumë të dhëna në lidhje me tregjet e disponueshme të basteve. Ka gjithashtu faqe të shumta që po shfaqen që janë të përkushtuara për të ofruar sa më shumë të dhëna të jetë e mundur. Bastorët përdorin të dhëna të tilla për të vendosur baste të informuara. Shembuj të të dhënave të disponueshme përfshijnë metrikat e pritshme dhe gjurmimin e lojtarit.

Të rejat e fundit

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive
2023-05-17

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 100 dollarë në depozitën e parë
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 300 dollarë

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
100 dollarë
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
Betwinner
Betwinner
100 €
Merr bonusinBetwinner komento
22BET
22BET
300 dollarë
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Close