Lajme

November 1, 2023

Performanca e pakuptimtë në stol: Një tërheqje e mundshme në Boston Celtics

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Prezantimi

Gjatë sezonit jashtë sezonit, kishte optimizëm rreth pankinës së Boston Celtics. Megjithatë, me fillimin e sezonit është bërë e qartë se pankina nuk po performon mirë dhe mund të jetë problem për skuadrën në të ardhmen.

Performanca e pakuptimtë në stol: Një tërheqje e mundshme në Boston Celtics

Performanca të mangëta

Lojtarët veteranë të pankinës së rikthyer, si Payton Pritchard dhe Al Horford, nuk i kanë përmbushur pritjet. Pritchard, i cili luftoi për të gjetur minuta sezonin e kaluar, i është dhënë më shumë kohë për të luajtur, por nuk ka pasur shumë ndikim. Në tre ndeshjet e para ai ka shënuar vetëm 2.3 pikë në total dhe ka pasur përqindje të dobëta gjuajtjesh. Horford, i cili po përshtatet me rolin e tij të ri si lojtari i gjashtë, është gjithashtu në vështirësi, me një mesatare të ulët në karrierë 5.3 pikë në 36.8% gjuajtje.

Kontribute zhgënjyese

Lojtarët e tjerë të stolit, përfshirë Sam Hauser, Luke Kornet dhe Oshae Brissett, gjithashtu nuk kanë dhënë kontribut të rëndësishëm. Hauser dhe Kornet janë kombinuar për vetëm 11 pikë në total për përqindjet e dobëta të gjuajtjeve. Brissett, i cili pritej të ishte një nënshkrim kyç, ka shënuar vetëm dy pikë në dy ndeshje.

Performanca e përgjithshme e stolit

Pankina e Celtics në tërësi ka qenë e dobët. Ata janë aktualisht më të këqijtë në NBA për sa i përket përqindjes së golave ​​dhe gjuajtjeve mes lojtarëve të stolit. Ndërsa ka shpresë se lojtarët si Horford dhe Pritchard do të përmirësohen ndërsa përshtaten me rolet e tyre të reja, pankina do të duhet të rritet dhe të ofrojë mbështetje për ekipin.

Nevoja për Përmirësim

Pavarësisht fillimit të fortë të sezonit të Celtics, stoli mbetet një pengesë e mundshme për ekipin. Pesëshja startuese është e frikshme, por ata do të kenë nevojë për ndihmë nga pankina për të pasur sukses. Është thelbësore për Celtics që të adresojnë problemet me stolin e tyre dhe të gjejnë mënyra për të përmirësuar performancën e tyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara
2024-06-02

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara

Lajme