Opsionet e pagesës të disponueshme për bastorët në 2022

Lajme

2022-04-27

Banka online më parë ishte subjekt i një skepticizmi të jashtëzakonshëm. Me rastet e vjedhjes së të dhënave, mashtrimit dhe hakerimit të shfrenuar në hapësirën online, dyshimi ishte padyshim i justifikuar në atë kohë. Në retrospektivë, përparimet fenomenale në zgjidhjet e transferimit të parave kanë ripërcaktuar shpejt transferimin e parave në internet.

Opsionet e pagesës të disponueshme për bastorët në 2022

Që nga viti 2022, del se bankingu online shquhet si një mënyrë e lehtë, e shpejtë dhe e besueshme e transferimit të fondeve. Metodat e pagesës online vazhdojnë të ofrojnë një kontribut masiv në shumicën e fushave, veçanërisht në industrinë e basteve sportive.

Metodat më të mira të pagesës për bastet sportive

Bastorët e sportit janë të llastuar për zgjedhje kur bëjnë mashtrime mes tyre mënyra të ndryshme pagese online. Rezervatorët ofrojnë shumë mënyra pagese për ta, por vetëm disa dallohen nga turma. Kjo pjesë eksploron metoda të njohura dhe të besueshme pagese të ofruara nga faqet e basteve sportive për të nxitur çdo bastist që të kërkojë një mënyrë pagese në internet me shpejtësi.

Kartat bankare

Kartat bankare kanë qenë jashtëzakonisht të njohura në mesin e basteve sportive, një dëshmi se disa klasike janë këtu për të qëndruar. Visa dhe Mastercard janë dy lëshuesit kryesorë të kartave në mbarë botën, veçanërisht për kartat e debitit dhe të kreditit. Kartat e tjera bankare të rëndësishme të përdorura përfshijnë American Express dhe Maestro, të cilat janë të njohura në tregjet amerikane dhe evropiane.

Kartat e kreditit dhe të debitit janë një nga metodat më të lehta dhe më të shpejta të depozitimit të kazinosë. Depozitimi në çdo vend të basteve sportive në internet është po aq i thjeshtë sa futja e disa detajeve të kartës dhe konfirmimi i transaksionit. Veçanërisht, përdorimi i kartave të kreditit për depozitat e kazinosë mund të jetë i kufizuar në disa juridiksione për të inkurajuar kumarin e përgjegjshëm.

Kuletat elektronike

Kuletat elektronike po forcojnë me shpejtësi vendin e tyre si metodat më të njohura bankare. Për fillestarët, një portofol elektronik është në thelb një portofol dixhital që lehtëson transaksione të lehta pa vështirësinë e hapjes së llogarive bankare. Këtu është një listë e disa prej kuletave elektronike më të besueshme sot.

PayPal

PayPal është padyshim një lider botëror, me më shumë se 390 milionë përdorues në mbarë botën. Bastet sportive, në veçanti, e duan atë për lehtësinë e bërjes së depozitave dhe tërheqjeve nga llogaritë e basteve sportive në internet. Pavarësisht kësaj, PayPal ofron një mbrojtje mbresëlënëse për detajet e bankës dhe kartave, duke pasur parasysh se ai luan vetëm një rol ndërmjetës.

Neteller

Një tjetër lider global në industrinë e bankingut online, Neteller gëzon një ndjekës të konsiderueshëm në industrinë e basteve sportive. Aktualisht është i disponueshëm në më shumë se 200 vende dhe është shumë tërheqës për bastorët për shpejtësinë dhe sigurinë e tij. Libra sportive Neteller janë veçanërisht tërheqës për lojtarët që vlerësojnë komoditetin dhe lehtësinë e punës bankare.

Skrill

Skrill, dikur Moneybookers, pranohet nga shumë site bastesh sportive. Ky tregtar i pagesave në internet është i disponueshëm në më shumë se 120 vende, me miliona përdorues në mbarë botën. Skrill është, deri tani, një nga metodat më të njohura bankare në peizazhin e lojërave të fatit në internet. Ashtu si PayPal, përdoruesve të Skrill u kërkohet të lidhin llogarinë e tyre me llogarinë e tyre bankare përkatëse për depozita të shpejta dhe të lehta.

EcoPayz

EcoPayz ofron disa produkte financiare. Departamenti i tij i portofolit elektronik gëzon një tërheqje të madhe midis entuziastëve të basteve sportive, veçanërisht atyre që duan të mbajnë të dhënat e tyre bankare private. Pjesa më e mirë është se ai dyfishohet si opsion depozitimi dhe tërheqjeje, duke eliminuar nevojën për t'u regjistruar për mënyra të shumta pagese.

Kartat me parapagesë

Kartat e parapaguara kanë ngjashmëri të ngushtë me kartat e debitit dhe të kreditit. Ndryshe nga kartat e kreditit/debitit, kartat me parapagesë u rekomandohen lojtarëve që mund të mos dëshirojnë të ndajnë të dhënat e tyre bankare ose duan më shumë kontroll mbi shpenzimet e tyre. Këtu janë disa opsione të njohura të kartave me parapagesë të ofruara në librat sportiv në internet.

Paysafecard

Paysafecard mbështetet gjerësisht në botën online. Fuqia e tij kryesore midis lojtarëve të basteve sportive në internet është se u kursen lojtarëve barrën e regjistrimit të detajeve të tyre të pagesës. E vetmja gjë që i nevojitet një lojtari është një kod 16-shifror (zakonisht i shfaqur në kartë) dhe zgjedhja e shumës për të depozituar.

Astropay

Astropay pranohet nga shumë faqe online të basteve sportive. Lojtarëve u kërkohet vetëm të blejnë një kartë Astropay dhe të fusin kodin kur kërkohet nga arkëtari i libralidhësve. Duhen vetëm disa sekonda për të vërtetuar pagesën, pas së cilës fondet do të ngarkohen menjëherë në llogarinë e basteve të lojtarit.

Neosurf

Neosurf punon në të njëjtin parim si Paysafecard dhe Astropay - përdoruesi blen një kartë me parapagesë dhe fut kodin kur të kërkohet.

Kriptovalutat

Kriptovalutat po ripërcaktojnë shpejt peizazhin e lojërave në internet. Shumica e faqeve të basteve sportive në internet pranojnë metoda kriptobankare, me Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin dhe Ripple duke shijuar një epërsi të hershme për sa i përket apelit për bastorët sportivë. Arsyet kryesore pas marrjes së madhe të kriptomonedhave në bastet sportive përfshijnë anonimitetin, tarifat e ulëta dhe transaksionet pothuajse të menjëhershme.

Shumëllojshmëria e metodave të pagesës së kazinosë në internet mund të jetë dërrmuese. Megjithatë, lojtarët që luajnë në faqet e basteve online të licencuara në juridiksione me reputacion kanë çdo arsye për të bërë pagesa me besim. Ata duhet vetëm të zgjedhin një mënyrë pagese sipas dëshirës së tyre dhe të luajnë në një kazino që pranon mënyrën e pagesës.

Të rejat e fundit

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive
2023-05-17

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 100 dollarë në depozitën e parë
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 300 dollarë

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
100 dollarë
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
Betwinner
Betwinner
100 €
Merr bonusinBetwinner komento
22BET
22BET
300 dollarë
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Close