Një vështrim i fshehtë në Betsson's Busy 2022

Lajme

2022-09-21

E themeluar në vitin 1963, Betsson është një nga emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave të fatit në internet. Ekzistenca e tij në zemër të argëtimit për më shumë se pesë dekada është një testament që ky bastvënës e ka ofruar vazhdimisht në nivelin më të lartë.

Një vështrim i fshehtë në Betsson's Busy 2022

Fillimisht një kazino që u diplomua kryesisht në lojëra elektronike, Betsson u angazhua në bastet sportive në internet vetëm në vitin 2005. Dhe aktualisht, bastet sportive kanë kapërcyer departamentin e kazinosë, duke u bërë specialiteti kryesor i Betsson. Këtu, bastuesve sportivë në internet shërbehen me mijëra tregje bastesh dhe stimuj bujarë për të luajtur.

Në kohët e fundit, Betsson i ka bërë të njohura synimet e saj deri sa të shndërrohet në një faqe globale bastesh online. Nëse partneritetet e fundit në industrinë sportive janë diçka për të shkuar, Betsson synon të forcojë pozicionin e saj midis platformave më të mira të basteve sportive në botë.

Vetëm në vitin 2022, ky prezantues ka arritur marrëveshje masive me lojtarët kryesorë në industrinë e basteve sportive. Këtu janë disa nga marrëveshjet e fundit të Betsson.

Betsson u emërua sponsori zyrtar i Colo Colo në 2022

Colo Colo, skuadra e nivelit më të lartë të Kilit, së fundmi ka nënshkruar një marrëveshje me Betsson si sponsorin e saj zyrtar. Kjo lëvizje bëri që Betsson të avanconte zgjerimin e saj në tregun e basteve sportive të Amerikës së Jugut, i cili është në përputhje me strategjinë e tyre të markës për partneritet me organet sportive lokale dhe ndërkombëtare.

Një vit më parë, në 2021, Betsson ishte mjaft i zënë në Amerikën Latine, ku prezantuesi u bë sponsori zyrtar i Liga 1 të Perusë dhe Campeonato de Ascenso të Kilit. Me mbështetjen e tyre për futbollin e Amerikës së Jugut të shtrirë në Colo Colo, pozicioni i Betsson në nivel ndërkombëtar është gati të rritet.

Betsson bëhet partneri zyrtar i CONMEBOL Copa America 2022 për femra

Duke filluar nga data 8 deri në 30 qershor, CONMEBOL Copa America për Femra, e organizuar në Kolumbi, do të ketë Betsson si partnerin e saj zyrtar. Kjo nënvizon më tej qëllimin e Betsson për të forcuar bazën e saj në Amerikën e Jugut, e cila është frymëzuar nga ofertat e kompanisë në rajon.

Ky veprim vjen pas sponsorizimit të CONMEBOL Copa América 2021 për meshkuj. Duke qenë partnerja ekskluzive e CONMEBOL Copa America 2022 për femra, Betsson ka treguar synimin e saj për të garantuar një përvojë bastesh të sigurt dhe argëtuese për klientët e saj, veçanërisht ata nga Amerika e Jugut.

Betsson bashkëpunon me AC Millan's Regional

Pas një sezoni të suksesshëm, 2021-2022, ku AC Millan u kurorëzua kampion i Serisë A, Betsson ka nënshkruar një marrëveshje me gjigantët e futbollit italian që do ta shohë klubin të bëhet partneri i tyre zyrtar për Amerikën Latine. Ky partneritet i ri konsolidon praninë e tij në Amerikën Latine, ku klubi gëzon një ndjekës masiv.

Si pjesë e marrëveshjes, Betsson tani do të gëzojë ekskluzivitetin e përdorimit të IP të AC Millan brenda rajonit, së bashku me disa marka në faqen e internetit dhe stadiumin e AC Millan. E mira e kësaj marrëveshjeje është se jo vetëm që i shërben interesave të lojtarëve kryesorë, në këtë rast, Betsson dhe Ac Millan, por do t'i bëjë edhe tifozët nga rajoni të ndihen më afër ekipit.

Betsson Bëhet Sponsor Zyrtar për EKO

Rally EKO Acropolis sivjet do të mbahet nga data 8 deri më 11 shtator në stadiumin Olimpik të Greqisë. Mijëra spektatorë do të jenë dëshmitarë të kësaj ngjarjeje. Gjatë një eventi të rëndësishëm, të organizuar nga zëvendësministri i Sportit, u njoftua zyrtarisht se Betsson do të sponsorizojë tubimin EKO për të dytin vit.

Kjo lëvizje synonte të rriste popullaritetin e Betsson në Greqi. Megjithatë, vlen të theksohet gjithashtu se Betsson e ka shfrytëzuar edhe si një mundësi për t'ia rikthyer vendit, duke pasur parasysh që libralidhësi është gjithashtu i licencuar në Greqi.

Betsson partnere me GoldenRace

GoldenRace ka nënshkruar një marrëveshje me Betsson. Kjo marrëveshje do të bëjë që Betsson të fitojë të drejta ekskluzive për ofrimin e lojërave GoldenRace. Si i tillë, lojtarët grekë tani mund të shijojnë sportet virtuale GoldenRace. Ky partneritet vjen në momentin kur bastet në vend po kërkojnë mënyra të reja për të vënë baste në sporte fitimprurëse.

Në angazhimin e tyre për t'u ofruar basteve sportive online përmbajtje të freskëta, ky partneritet është i gatshëm të injektojë një frymë të freskët në ofertat e mëdha të Betsson. Si rezultat, si Betsson ashtu edhe GoldenRace, do të bëjnë përparime masive në tregun grek të basteve sportive online, ku kompanitë kanë operuar me shumë sukses.

Pse Betsson?

Shumica e basteve sportive sot e shohin bastebërësin në internet me shumë përvojë më të sigurt se bizneset e reja. Si i tillë, meqë Betsson ka qenë në industrinë e lojërave të fatit për më shumë se gjysmë shekulli, ky bastvënës është padyshim një opsion i përshtatshëm për çdo bastvënës.

Shumica e lojtarëve sot duan të bashkohen me një faqe e basteve sportive në internet që është i licencuar dhe i rregulluar. Dhe Betsson është një librari e rregulluar mirë, me licenca nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Komisioni i Lojërave në Mbretërinë e Bashkuar, midis juridiksioneve të tjera të besueshme. Kjo do të thotë që lojtarët janë të siguruar për kumar të ndershëm dhe të nivelit të lartë

Në përgjithësi, Betsson është një nga të paktët bastevënës online të mirë-drejtuar që ka rezultuar jashtëzakonisht popullor. Me një koleksion të madh lojërash dhe tregjesh bastesh, shanse konkurruese dhe shërbim profesional ndaj klientit, nuk është çudi që u ofron lojtarëve një përvojë të këndshme.

Lajmi i fundit

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?
2022-11-30

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?

Lajme