Lajme

October 31, 2023

NFL dominon vlerësimet, seritë botërore bien, futbolli i kolegjit zhgënjen

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Prezantimi

Listat më të fundit të vlerësimeve javore të sporteve zbulojnë një performancë të fortë nga NFL të dielën pasdite, ndërsa Seria Botërore pësoi një rënie në shikueshmëri. Për më tepër, lojërat e futbollit në kolegj nuk arritën të arrinin shifrën e shtatë milionë shikuesve. Le të hedhim një vështrim më të afërt në pikat kryesore nga vlerësimet.

NFL dominon vlerësimet, seritë botërore bien, futbolli i kolegjit zhgënjen

Vlerësimet e NFL

NFL dominoi edhe një herë vlerësimet, me dritaren kombëtare të së dielës në CBS që tërhoqi më shumë shikues të javës. Loja mes 49ers dhe Bengals mblodhi 26.06 milionë shikues, duke e bërë atë dritaren e dytë më të ndjekur të NFL të sezonit. Filmi i vetëm i FOX, me Rams dhe Cowboys, gjithashtu performoi mirë, duke tërhequr afro 20 milionë shikues.

Megjithatë, ndeshja kryesore në NBC mes Bears dhe Chargers arriti nivelin më të ulët të sezonit me vetëm 15.72 milionë shikues.

Shikueshmëria e Serive Botërore

Seria Botërore, edhe pse shorti më i mirë jo-NFL, pësoi një rënie në shikueshmëri. Loja 1 të premten tërhoqi 9.17 milionë shikues, ndërsa loja 2 e së shtunës kishte 8.15 milionë shikues. Këta numra përfaqësojnë dy nga audiencat më të vogla në historinë e Serive Botërore, me lojën 2 që renditet e fundit.

Vlerësimet e futbollit në kolegj

Në një kthesë befasuese të ngjarjeve, asnjë lojë futbolli në kolegj këtë javë nuk arriti shifrën e shtatë milionë shikuesve. Ndeshja Georgia-Florida kryesoi listat me 5.95 milionë shikues.

Pikat e tjera kryesore

Përveç NFL dhe Serive Botërore, kishte disa ngjarje të tjera të dukshme në vlerësime. Të dielën pa një audiencë rekord të volejbollit në kolegj, ndërsa java e hapjes së NBA-së fitoi shikueshmërinë më të lartë në gjashtë vjet.

konkluzioni

Si përfundim, NFL vazhdon të dominojë në vlerësimet javore të sporteve, ndërsa Seria Botërore pësoi një rënie të shikueshmërisë. Lojërat e futbollit të kolegjit gjithashtu nuk arritën të tërhiqnin një audiencë të madhe. Këto vlerësime nxjerrin në pah popullaritetin e vazhdueshëm të NFL dhe sfidat me të cilat përballen sportet e tjera për të tërhequr vëmendjen e shikuesve. Do të jetë interesante të shihet se si do të evoluojnë vlerësimet në javët e ardhshme.

Vlerësimet javore sportive, 23-29 tetor

Janë të listuara vetëm ngjarjet me të paktën 150,000 shikues. Vlerësimet e familjeve prej 0,55 ose më poshtë tregohen në pikën e dytë dhjetore.

About the author
Matteo Bianchi
Matteo Bianchi

Matteo "Teo" Bianchi, i përshëndetur si "Data Dynamo" i BettingRanker, është kombinimi thelbësor i një entuziasti sportiv dhe një fantazmë numrash. Hulumtimi i tij i përpiktë siguron që bastorët janë gjithmonë një hap përpara, duke e bërë atë një gur themeli të platformës.

Send email
More posts by Matteo Bianchi

Të rejat e fundit

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste
2023-11-20

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste

Lajme