Lajme

July 3, 2023

Kompania Qytetare bën një takim të ri vendimtar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Citizen, një nga opsionet kryesore të pagesave në skenën e basteve online, ka shpallur Toby Sucharov si Shefin e ri të Teknologjisë. Para se t'i bashkohej Citizen, Sucharov shërbeu si Shef i Inovacionit në MB dhe më vonë si Shef i Platformës së Lojërave si Shërbimi (GPAS) në Playtech.

Kompania Qytetare bën një takim të ri vendimtar

Sucharov sjell një përvojë të madhe në industrinë e iGaming në zgjerimin e produkteve teknologjike për t'i shërbyer qindra operatorë të basteve sportive në mbarë botën. Përpara Playtech, Sucharov ka punuar me William Hill në departamentin e sistemeve të automatizuara të çmimeve sportive.

Citizen ka bërë së fundmi disa emërime të reja të larta për të forcuar planet e tij strategjike dhe apelin global. Një nga emërimet më të rëndësishme në kompani është ai i Sarah Ahle, tani Shefja e Përputhshmërisë.

James Neville, bashkëthemelues dhe shefi ekzekutiv i Citizen, tha se firma po përgatitet për zgjerim më të madh në gjysmën e dytë të vitit 2023. Prandaj, është thelbësore të kemi një ekip të jashtëzakonshëm drejtues për të nxitur dhe mbështetur sipërmarrjen.

Neville shtoi:

"Toby sjell një pasuri të madhe eksperience nga sektori i iGaming dhe në zgjidhjet teknologjike të përshkallëzuara, dhe ne mezi presim të punojmë me të në misionin tonë për të thjeshtuar mënyrën se si ne paguajmë duke përdorur risitë në metodat alternative të pagesave."

Të ofruesi i shërbimit të pagesave shpreson se emërimi i Sucharov si Shefi i Teknologjisë do të rrisë shërbimin e pagesave llogari-to-llogari të kompanisë për bizneset në disa industri dhe vendndodhje.

Duke komentuar emërimin e tij të ri, Sucharov tha se është i emocionuar që është pjesë e fazës së përshpejtimit për Citizen, një kompani me një produkt të besueshëm që mund të përfitojë shumë industri. Ai ka besim se kompania do të zgjerohet më tej dhe është i kënaqur që do të ketë një rol në avancimin e saj në të ardhmen.

CTO-ja e re shtoi:

"Duke ardhur nga një sfond iGaming, që nga momenti që pashë teknologjinë që mbështet zgjidhjen e pagesave të Qytetarëve, kuptova potencialin e produktit. Ndërsa në sipërfaqe, banka e hapur ka të bëjë me pagesat e sigurta, besoj aftësinë e shtuar për të lidhur përdoruesit me bankën e tyre llogaritë dhe vërtetimi i pronësisë përmes vërtetimit me shumë faktorë do të jetë një ndryshim i lojës në industritë që janë një objektiv mashtrimi ose që kanë kërkesa rigoroze për njohjen e klientit tuaj (KYC)

Por largimi i Sucharov nuk duket të ndikojë në operacionet e Playtech. Furnizuesi i teknologjisë së basteve sportive njoftoi së fundmi një marrëveshje me La Française des Jeux (FDJ), një nga operatorët kryesorë të lojërave të fatit në Franca. Playtech do të ofrojë shërbimet e saj të rrjetit të pokerit për operatorin francez në këtë marrëveshje.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

2024 Genesis Invitational: Favoritet, Shanset dhe Parashikimet
2024-02-14

2024 Genesis Invitational: Favoritet, Shanset dhe Parashikimet

Lajme