Lajme

April 12, 2024

Garë e ngushtë në krye të Premierligës angleze: Arsenali, Liverpool dhe Man City e luftojnë atë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Premier League angleze po përjeton një garë jashtëzakonisht të ngushtë për vendin e parë këtë sezon. Arsenali dhe Liverpooli janë në qafë dhe në qafë, secili me 71 pikë, ndërsa Manchester City është i nxehtë me 70 pikë. Ndeshjet e javës së kaluar panë Manchester City që siguroi një fitore 4-2 kundër Crystal Palace, Arsenal kaloi Brighton me një fitore 3-0 dhe Liverpool barazoi me Manchester United.

Garë e ngushtë në krye të Premierligës angleze: Arsenali, Liverpool dhe Man City e luftojnë atë

Fokusi i sotëm është në ndeshjet Liverpool kundër Crystal Palace, Arsenal kundër Aston Villa dhe West Ham kundër Fulham. Këto ndeshje janë vendimtare pasi tre nga gjashtë skuadrat e përfshira janë në top 5 të tabelës së ligës.

Marrëdhëniet kryesore:

  • Arsenali dhe Liverpool janë të barabartë në krye të Premierligës, me Manchester Cityn që ndjek nga afër.
  • Gara për vendin e parë është intensive, me ndeshje vendimtare që përfshijnë 5 skuadrat e para.
  • Vështrimet e basteve ofrojnë parashikime unike për ndeshjet e ardhshme.

West Ham United kundër Fulham: Parashikimet e Shënimit

Ndeshja mes West Ham dhe Fulham pritet të jetë e barabartë, pavarësisht rekordeve të ndryshme. Të dyja skuadrat mesatarisht 1.5 gola për lojë, duke sugjeruar potencial për një ndeshje me gola të lartë. Kjo lojë ka më shumë rëndësi për West Hamin pasi synojnë të ngjiten më lart në tabelë. Pritet që të dyja skuadrat të shënojnë, duke kontribuar në një total ndeshjeje mbi 2.5 gola.

Liverpool kundër Crystal Palace: Mo Salah në qendër të vëmendjes

Liverpool, duke luajtur në shtëpi, pritet të dominojë ndeshjen e tyre ndaj Crystal Palace. Mo Salah, i njohur për aftësitë e tij të jashtëzakonshme, parashikohet të jetë një lojtar kyç, me gjasë që do të gjejë rrjetën. Me sulmin e Liverpool-it në formë të mirë, bastet që Salah të shënojë dhe skuadra të shënojë mbi 2.5 gola duket premtuese.

Arsenal kundër Aston Villa: Fokusimi te Bukayo Saka

Arsenali, i cili kryeson ligën, përballet me Aston Villan, e cila po ashtu është në garë duke qenë në vendin e 5-të. Bukayo Saka, me 14 gola dhe 8 asistime, është një lojtar jetik për Arsenalin. Aftësia e tij për të shënuar dhe asistuar e bën atë një pikë qendrore për këtë ndeshje. Bastet për Saka për të shënuar ose asistuar ofrojnë një opsion interesant, me një spërkatje mbi të që shënon në çdo kohë duke shtuar një shtresë shtesë emocioni.

Për më shumë parashikime dhe analiza të lojës, më ndiqni në X (@_NZeee) dhe qëndroni të sintonizuar me Lajmet e basteve. Angazhohuni me ne në X dhe Twitch për të kapur të gjitha veprimet dhe përditësimet. Mos harroni, gjithçka ka të bëjë me lojën!

(Raportuar për herë të parë nga: Lajmet e basteve, Data)

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Përballja përfundimtare: Manchester City kundër Manchester United në finalen e FA Cup
2024-05-25

Përballja përfundimtare: Manchester City kundër Manchester United në finalen e FA Cup

Lajme