Debutimi i madh i TonyBet në Letoni pas investimit prej 1.5 milion dollarësh

Lajme

2022-09-25

TonyBet ka kohë që po kërkon të ushtrojë dominimin e saj në rajonin e Balltikut. Për ta arritur këtë, operatori pompoi 1.5 milion dollarë për të filluar operacionet në Letoni. Bastorët letonezë do të kenë akses tek operatori baste sportive dhe shërbimet e kazinosë në internet nëpërmjet faqes së internetit të TonyBet.lv. 

Debutimi i madh i TonyBet në Letoni pas investimit prej 1.5 milion dollarësh

Faqja e internetit të lojërave të fatit iu dha licenca pas verifikimit dhe miratimit rigoroz nga IAUI (Mbikëqyrja e Lotarive dhe Lojërave të Fatit) e Republikës së Letonisë. Për të marrë një leje nga organi, një operator duhet të ketë të paktën 1.4 milion € në kapital aksionar dhe të gjitha lojërat duhet të jenë të certifikuara eCOGRA. 

Operatori duhet gjithashtu të ketë një reputacion pozitiv dhe të dhëna kriminale. Pra, është e sigurt të thuhet se bastet letoneze në internet janë në duar të sigurta me TonyBet.lv. 

TonyBet ofron zgjidhje inovative teknologjike

Zhvillimi i fundit do të shihet Bastorët online letonisht shijoni zgjidhjet më të fundit teknologjike të krijuara nga SoftLabs, një kompani ndërkombëtare me specialistë në Riga. 

TonyBet Letonia do të ofrojë një gamë të plotë produktesh argëtimi, duke përfshirë një kazino në internet, kazino live, lista sportive dhe parashikime të lojërave sportive. TonyBet.lv gjithashtu do të përqendrohet në ofrimin e shanseteve konkurruese të futbollit, veçanërisht tani që Kupa e Botës FIFA 2022 po afrohet shpejt. 

TonyBet ka një reputacion ndërkombëtar për promovimin e sjelljes së përgjegjshme të lojërave të fatit në internet dhe ata po kërkojnë të ruajnë traditën në Letoni. Patronët në internet mund të presin të luajnë kumar në një mjedis të sigurt, të sigurt dhe transparent. Është interesante se kompania është tashmë një anëtare e Shoqatës Letoneze Interaktive të Kumarit. Ky organ paraqet një opinion kolektiv të lojërave të fatit në qeverinë e Letonisë. 

TonyBet do të përballet me konkurrencë të ashpër në Letoni

Valters Rozmanis, udhëheqësi i TonyBet në Letoni, tha se ata presin konkurrencë të ashpër në tregun letonez. Megjithatë, ai ishte i bindur se kishte ende hapësirë të mjaftueshme për të akomoduar një lojtar të fortë ndërkombëtar me një sërë produktesh të lojërave të fatit, të fokusuara kryesisht në futboll. Ai zbuloi se TonyBet tashmë është duke negociuar me organizatat kryesore të futbollit të Letonisë për të filluar bashkëpunimin.

CEO i TonyBet Group, Viktors Troitsins, tha se fokusi aktual i operatorit është në çimentimin e statusit të tij në shtetet baltike, Britaninë e Madhe dhe Spanjë. Ai pohoi gjithashtu përkushtimin e TonyBet për të mbrojtur lojtarët letonezë nga rreziqet në internet. Për të arritur këtë, CEO tha se TonyBet do të punësojë Neccton, një zgjidhje inovative dixhitale që promovon mbrojtjen e klientit. 

Përveç licencimit në Estoni, TonyBet është gjithashtu i ligjshëm në tregun e rregulluar rreptësisht të lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar që nga viti 2014. TonyBet gjithashtu ka licenca nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, Qeveria ose Gjibraltari dhe Komisioni i Lojërave Kahnawake. Të libër sportiv në internet cum kazino në internet është në fazat e avancuara të lançimit në Ontario sapo të marrin miratimin nga iGambling Ontario dhe Komisioni i Alkoolit dhe Lojërave të Ontarios. 

TonyBet partnere iSoftBet për të zgjeruar gjurmën e saj në Evropë

Duket sikur TonyBet ka deklaruar një sulm të pamëshirshëm ndaj saj Tregu evropian i lojërave të fatit. Më 12 shtator, kompania me bazë në Estoni njoftoi një partneritet të ri me iSoftBet, një ofrues kryesor i përmbajtjes së kazinove në internet. 

Marrëveshja parashikon që i gjithë katalogu i lojërave të iSoftBet, duke përfshirë hitet e fundit si seritë Gold Digger dhe Ocean Hunter, të shfaqen drejtpërdrejt në TonyBet Casino. Lojërat do të jenë të disponueshme në Spanjë, Letoni, Portugali dhe Holandë "shumë shpejt"

Marrëveshja e TonyBet është e fundit e këtij lloji për iSoftBet pasi kompania ndërkombëtare e lojërave nënshkroi marrëveshje të shumta muajt e fundit. Ato përfshijnë marrëveshjet e lojërave me Lowen Play, Alphabet dhe Eyas Gaming. 

Lars Kollind, Shefi i Zhvillimit të Biznesit të iSoftBet, komentoi se partneriteti TonyBet është një zhvillim emocionues për iSoftBet pasi ata kërkojnë të zgjerojnë shtrirjen e industrisë së tyre në Evropë. Kollind vuri re operacionet e TonyBet në juridiksione të shumta jetike, ku ata shpresojnë të furnizojnë lojërat e tyre. 

Nga ana tjetër, Menaxheri kryesor i llogarisë së TonyBet, Davis Skuite, tha se shtimi i iSoftBet sjell shumëllojshmëri të përmbajtjes shumë të nevojshme. Ai tha se kazinoja online është e ngazëllyer për t'u ofruar lojtarëve kryesorë të lojërave elektronike të Megaways dhe titujt novatorë Hold and Win nga iSoftBet. Është padyshim një situatë e favorshme për të dyja palët.

Lajmi i fundit

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?
2022-11-30

Kush do të bëhet Famerët e Sallave të Bejsbollit në 2023?

Lajme