Lajme

October 13, 2023

BetConstruct synon të riformësojë sektorin e transmetimit të drejtpërdrejtë me platformën e re OTT

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

BetConstruct, një furnizues kryesor i teknologjisë së basteve sportive, ka lëshuar një platformë të re OTT për të revolucionarizuar shërbimet e transmetimit. Kjo platformë ofron një shtrirje globale përmes FastMedia, duke lejuar transmetimin e sporteve nga çdo zonë.

BetConstruct synon të riformësojë sektorin e transmetimit të drejtpërdrejtë me platformën e re OTT

Zgjidhjet OTT janë një revolucion për ofruesit e transmetimit të drejtpërdrejtë, duke i lejuar ata të krijojnë një platformë që plotëson kërkesat individuale të markave specifike dhe korporatave të transmetimit. Ky mjet administrues intuitiv dhe i shpejtë e bën të lehtë personalizimin dhe ndërtimin e një platforme që i përshtatet saktësisht vizionit të klientit.

Me këtë teknologji, operatorët e basteve sportive mund të krijojnë dizajne të personalizuara bazuar në preferencat e tyre dhe të shtojnë lehtësisht proceset e pagesave për platformën OTT. Për më tepër, shërbime shtesë të ofruara nga Fast Media ofrohen sipas kërkesës.

Produkti OTT është i disponueshëm në forma të ndryshme, duke përfshirë ueb dhe celular. Ju gjithashtu mund ta përdorni këtë produkt në baste sportive dhe aplikacionet e lojërave të fatit të aksesueshme falas në App Store, Play Market, Apple TV dhe Android TV. Për më tepër, aplikacionet e personalizuara të Smart TV janë të disponueshme me kërkesë të klientit. 

Sipas BetConstruct, platforma OTT do të ofrojë një përvojë dinamike, miqësore për përdoruesit dhe e rregullueshme që përfshin akses në:

  • Transmetim i drejtpërdrejtë dhe përmbajtje VOD
  • Fitimi i parave përmes abonimeve dhe PPV-ve
  • Transmetim me shumë kanale
  • Mbështetje shumë-gjuhëshe

Ky njoftim është një shtesë e shkëlqyer për koleksionin e produkteve të teknologjisë së basteve sportive dhe lojërave të fatit të BetConstruct. Muajin e kaluar, kompania njoftoi një partneritet me XGateway, një ofrues vizionar dhe dinamik i shërbimit të pagesave. 

Ende në të njëjtin muaj, ofruesi i softuerit u lançua Bast Lehtë, një zgjidhje ndër-platformë për zhvillimin e lojërave të fatit celular dhe aplikacionet e basteve sportive. Ai ofron disa opsione integrimi për të rritur angazhimin dhe ndërveprimin e përdoruesit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Gara emocionuese për Këpucën e Artë të Premierligës angleze: Kush do të pretendojë fitoren?
2024-04-13

Gara emocionuese për Këpucën e Artë të Premierligës angleze: Kush do të pretendojë fitoren?

Lajme