888 konfirmon marrëveshjen me William Hill

Lajme

2022-05-04

Kushdo që njihet me bastet sportive në internet ka të ngjarë të ketë dëgjuar për libralidhësin William Hill. Faqja është e njohur për ofrimin e aksesit në tregje të ndryshme dhe oferta promovuese. BettingRanker ka një faqe me shumë detaje informacion në lidhje me të për të ndihmuar lexuesit të fitojnë njohuri të mëtejshme. Kjo markë 87-vjeçare është kërkuar prej disa kohësh nga firma e kazinove 888. Kompania kohët e fundit konfirmoi se kishte blerë William Hill për 2.2 miliardë paund.

888 konfirmon marrëveshjen me William Hill

Marka u shit nga ish-pronarët Caesars në një marrëveshje që mund të ndryshojë qëllimin e basteve të William Hill në të ardhmen e afërt. Aktualisht ka 1,400 nga këta bastvënës me tulla dhe llaç në krye të rrugës. 888 ka deklaruar tashmë se këto do të mbeten të hapura.

Për sa i përket basteve sportive në internet, 888 mund të ecë më tej drejt inovacionit. Kompania izraelite e lojërave është e specializuar në softuerin e faqeve të internetit të kazinove. Ajo u formua nga sipërmarrës izraelitë të teknologjisë përpara se të shndërrohej në një firmë të konsiderueshme.

Shitja gjithashtu nuk do të thotë se Caesars është larguar nga kumari. Në vend të kësaj, fokusi i tyre është jashtë shtetit. Ata synojnë të përdorin ekspertizën për të cilën është i njohur William Hill. Caesars u krijua për herë të parë në Las Vegas. Gjykata e Lartë e SHBA vetëm kohët e fundit anuloi një ndalim të gjatë të basteve sportive. Si rezultat, është hapur një treg i ri i lojërave të fatit me rritje të shpejtë. Të armatosur me njohuritë e William Hill-it, Caesars së shpejti mund të rritet në ndikim në pellgun.

Bastet sportive brenda Britanisë së Madhe janë një biznes shumë fitimprurës me miliarda paund. Lexuesit mund të përdorin Rankuesi i basteve për të mësuar rreth faqeve më të mira të disponueshme. 888 ka pranuar se William Hill është një nga forcat dominuese brenda kësaj industrie. Megjithatë, ajo ka ende rivalë të frikshëm. Kjo përfshin Betfred, një tjetër gjigant i lojërave të fatit në internet që gjithashtu u përpoq të blejë William Hill në të kaluarën. Të bësh këtë do të dyfishonte rrjetin e saj tashmë të konsiderueshëm brenda MB.

Kumari në internet prej disa vitesh ka filluar të zëvendësojë librat me tulla dhe llaç. Pandemia e Covid vetëm e përshpejtoi këtë ndryshim. Megjithatë, e ardhmja e faqeve të internetit të basteshkruesve si William Hill përballet me pasiguri. 

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka deklaruar synimet për të reformuar industrinë, duke u fokusuar në lojërat e fatit në internet në veçanti. Shefi ekzekutiv i 888 Itai Pazner ka thënë se kompania mund të përballet me ndryshimet në rregulloret aktuale. William Hill gjithashtu fokusohet më shumë në tregjet sportive, një zonë që ka më pak gjasa të synohet nga reforma e qeverisë.

Interesante, William Hill u përpoq të blinte 888 për 700 milion £ në 2015. Prandaj, marrëveshja e fundit mund të shihet si një mënyrë për 888 për të ndryshuar tabelat. Përpjekja e tyre e parë ishte në vitin 2016. Kompania planifikoi një bashkim trepalësh së bashku me firmën e bingos Rank. 888 parashikojnë se marrëveshja mund të sigurojë kursime sinergjie prej 10 milion £ vetëm në vitin 2022. 

Deri në vitin 2025 kjo mund të jetë deri në 100 milionë funte. 888 është tani një nga lojtarët më të mëdhenj në industrinë e basteve sportive në Mbretërinë e Bashkuar. Pavarësisht kësaj, konkurrenca është e ashpër me të tilla si Paddy Power, SkyBet, Coral, Ladbrokes dhe Bet365 për të luftuar. Nëse ky konkurs do të vazhdojë për dekada është një skenar i pritjes.

Lajmi i fundit

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit
2022-09-28

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit

Lajme