5 yje futbolli që duan bastet dhe kumarin

Lajme

2023-05-14

Benard Maumo

Marrja e një goditjeje është një praktikë e zakonshme në mesin e shumicës së njerëzve. Por kjo mund të tërheqë vëmendjen kur je një nga futbollistët më të famshëm. Pra, kush janë disa nga këta lojtarë që nuk mund t'i rezistojnë tundimit për të vënë një bast, qoftë një garë me kuaj, një ndeshje futbolli apo një rrotullim automat? Ky artikull ka një listë me pesë lojtarët më të mirë të futbollit që ndajnë të njëjtin entuziazëm për lojërat e fatit. Është një gjë interesante!

5 yje futbolli që duan bastet dhe kumarin

Zlatan Ibrahimovic

Historia e Zlatan Ibrahimović-it dhe basteve/bixhozit është interesante. Ish-reprezentuesi suedez ka interesa financiare në Bethard, me bazë në Maltë faqe për baste sportive, ku ai është bashkëpronar që nga viti 2018. FIFA tha se kjo ishte e paligjshme, dhe është dënuar me 50 mijë euro. Klubi i tij i atëhershëm i futbollit, AC Milan, gjithashtu u gjobit me 25,000 euro. 

Wayne Rooney

Në vitin 2008, Wayne Rooney, një ish-sulmues i Manchester United, humbi 65,000 £ në dy orë duke luajtur video poker. Ai u kthye në Mançester ndërsa gruaja e tij ishte larg para se të vinte baste maksimale në blackjack, duke humbur vazhdimisht. Rooney i mori humbjet me hapa të shpejtë përpara se të kalonte në ruletë, ku humbi përsëri. Në kohën kur institucioni u mbyll, ai kishte humbur të gjithë rrogën e tij. Ky incident i ka bërë Rooneyt një vend në këtë listë.  

Tony Adams

Tony Adams, një ish-mbrojtës i Arsenalit, ishte i njohur për goditjet e tij të vështira ndaj sulmuesve në fushë. Por kjo është e kundërta e aftësive të tij të basteve. Ish-reprezentuesi anglez ishte një alkoolist, i cili madje u burgos për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur. Edhe pse Arsene Wenger e ndihmoi atë të largonte varësinë e tij nga alkooli, Tony Adams ishte një bastues i zjarrtë. Ai humbi shumë në baste sportive, tavolina pokeri dhe ruleti. Është interesante se ai tani është një njeri i reformuar, duke drejtuar një klinikë për kumarxhinjtë problematikë dhe alkoolistët. 

Gianluigi Buffon

Ish-portieri i Italisë dhe Juventusit ka pësuar shumë stereotipe dhe skandale me trukime ndeshjesh që kërcënojnë të prishin karrierën e tij të shkëlqyer. Para finaleve të Kupës së Botës 2006 dhe në vitin 2012, portieri ishte pjesë e një grupi të hetuar për vendosjen e basteve të paligjshme me vlerë 1.5 milionë dollarë. FIFA i hoqi akuzat. 

Neymar Jnr

Futbollisti i Brazilit dhe PSG-së mund t'ju fitojë lehtësisht një bast në ditën e tij. Por Neymar ka edhe aftësi të tjera përveçse duke luajtur futboll. Ai mund të kërcejë, të këndojë, të luajë instrumente muzikore dhe të vendosë baste pokeri, veçanërisht me miqtë në kazinotë online. 

A i ka humbur këtij artikulli një emër që ju e njihni? Gerard Pique, David Bentley, Joey Barton dhe Roy Carroll janë emra të tjerë të shquar në industrinë e basteve. Por mos harroni se historia shpesh nuk përfundon mirë, me shumicën që vuajnë nga humbjet që tronditin karrierën. Pra, bast me një strategji dhe me përgjegjësi.

Të rejat e fundit

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive
2023-05-17

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 100 dollarë në depozitën e parë
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 300 dollarë

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
100 dollarë
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
Betwinner
Betwinner
100 €
Merr bonusinBetwinner komento
22BET
22BET
300 dollarë
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Close