Gjithçka rreth Rugby Odds

Padyshim, çdo bastvënës online që vazhdon sot ka një ofertë luksoze ndeshjesh regbi dhe ndjek çdo version të këtij sporti, më i popullarizuari prej të cilëve është ai i quajtur Rugby Union.

Në çdo rast, bast në regbi është ajo që intereson gjithnjë e më shumë lojtarë, prandaj ne ju sjellim një udhëzues të detajuar se si të parashikoni rezultatin e këtij sporti emocionues, me një përmbledhje të strategjive dhe shanset më të mira të disponueshme.

Gjithçka rreth Rugby Odds
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Gjithçka në lidhje me shanset e rugbit, linjat e basteve dhe përhapjet

Gjithçka në lidhje me shanset e rugbit, linjat e basteve dhe përhapjet

Rugbi është një sport që u shfaq në shekullin e 19-të, por shumë nuk e dinë se në të vërtetë ka pasur një ndarje midis organizatave ombrellë të kësaj loje, kështu që për një kohë të gjatë ka pasur dy versione të ndryshme, të cilat filluan me të njëjtat rregulla, vetëm për t'u larguar nga njëri prej tyre me kalimin e viteve.

Unioni i Rugbit

Pra kemi versionin Rugby Union, i cili luhet me 15 lojtarë në fushë, nga të cilët sulmuesit e krahut kanë shanset më të mëdha për të shënuar. Ndeshja zgjat 80 minuta dhe skuadra mund të marrë më së shumti pikë nëse shënon një “provë”, pra kalon vijën fundore të pjesës mbrojtëse të kundërshtarit dhe pason topin.

Ai mund të marrë 5 pikë për atë lëvizje, dhe 2 pikë shtesë nëse godet një goditje dënimi dhe e dërgon topin midis pirunëve të portës kundërshtare. 3 pikë të tjera mund të marrë skuadra nëpërmjet një “drop goal”, pra një goditje nga loja, por edhe nga një goditje dënimi, e cila gjykohet për shkelje të rënda të rregullave të lojës.

Liga e Rugbit

Një tjetër version është Rugby League, në të cilën numri i lojtarëve në fushë është reduktuar në 13, dhe rezultati është gjithashtu i ndryshëm. Për një provë, skuadra merr 4 pikë, me 2 pikë shtesë nëse merr një goditje dënimi. “Drop goal” sjell vetëm një pikë këtu, dhe një goditje dënimi sjell 2 pikë.

Ekziston një version tjetër i famshëm që luhet në Olimpiada, dhe ky është Rugby Sevens. Rregullat janë të ngjashme me versionin Rugby Union, luhet vetëm në një fushë më të vogël, vetëm 10 minuta për gjysmë, me shtatë lojtarë në fushë.

Gjithçka në lidhje me shanset e rugbit, linjat e basteve dhe përhapjet
Si të bastni në regbi?

Si të bastni në regbi?

Nëse keni ndërmend të vini bast në regbi, para së gjithash duhet të njiheni me rregullat e ndryshme të secilit version të kësaj loje, si dhe me forcën e skuadrave, sepse klubet nga të njëjtat qytete nuk janë njësoj të mira në Union dhe Ligë. versionet, ndërsa e njëjta vlen edhe për ekipet kombëtare.

Sigurisht që ndihmon për të parë sa më shumë transmetime video të ndeshjeve të jetë e mundur, me ndihmën e transmetimit të drejtpërdrejtë, i disponueshëm falas në librin kryesor sportiv të rugby në Evropë.

Aty do të njiheni me rregullat që ndodhin gjatë ndeshjeve, pas të cilave do të jetë shumë më e lehtë të vini baste në baste specifike, që lidhen me performancën e lojtarëve, efektivitetin e secilës pjesë, si dhe me handikapin dhe numrin total. të pikëve.

Si të bastni në regbi?
Shpjegohen linjat e basteve të rugbit

Shpjegohen linjat e basteve të rugbit

Linja parash e rugbit

Si në çdo sport tjetër me top, basti bazë është të hamendësosh se kush do të fitojë në fushën e regbit. Të preferuarat mund të jenë të ulëta shanset e basteve, e cila mund të rritet me baste specifike. Por ndonjëherë ata janë bujarë. Sigurohuni që të kontrolloni formacionet e ekipeve përpara ndeshjes, si dhe ndeshjet e mëparshme kokë më kokë përpara se të paguani biletën tuaj, në mënyrë që të shmangni ndonjë surprizë të padëshiruar.

Fituesit e turneut të rugbit

Përveç vetë ndeshjeve, gjithmonë mund të vini bast për fituesin e përgjithshëm të një lige, turneu ose kupe. Është një bast që, si rregull, shkon me shanse të larta edhe për favoritin, veçanërisht nëse e paguan biletën në fazën e hershme të konkurs.

Sidoqoftë, kontrolloni fillimisht formën e çdo skuadre përmes lojërave hapëse, përpara se të vendosni të parashikoni kampionin, sepse mund të ndodhë që një ekip të vijë në turne dhe të mos tregojë se për çfarë ka aftësi objektive.

Nëse vini bast për një të huaj që ka shanse të mëdha në fillim të garës, sigurohuni që të përdorni "cash out", në mënyrë që të fitoni para edhe para ndeshjes finale.

Shpjegohen linjat e basteve të rugbit
Si të gjeni shanset më të mira të basteve në regbi

Si të gjeni shanset më të mira të basteve në regbi

Sa herë që vini bast në sport, shanset janë gjithmonë një faktor i rëndësishëm. Pra, kur doni të vini bast në regbi, sigurohuni që të shikoni shanset për këtë sport.

Rugbi është një sport ku ka shumë strategji të ndryshme që mund të provoni, por gjëja më e rëndësishme është të jeni të informuar për gjithçka që lidhet me lojë për të cilën jeni duke vënë bast. Fatmirësisht janë të shumta mediat që ndjekin me detaje garat e ragbit, ndaj nuk është problem të zbulohet se kush është i dëmtuar dhe me çfarë humori presin skuadrat për një ndeshje.

Të gjitha këto kanë ndikim në vetë shanset dhe linjat e një ndeshjeje të caktuar. Ndryshimet e mëdha të listës ose dëmtimet e lojtarëve kryesorë do të ndikojnë padyshim në shanset edhe nëse po përpiqeni të vendosni një bast për një fitues të turneut.

Shumica e basteshkruesve më të mirë në internet po ofrojnë shanset për regbi kështu që krahasimi i tyre dhe gjurmimi i drejtimit të lëvizjeve të koeficienteve, mund të jetë padyshim një përdorim i madh kur vendosni të vendosni bastin tuaj në një linjë të caktuar bastesh regbi.

Si të gjeni shanset më të mira të basteve në regbi
Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e regbit

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e regbit

Bastet online të rugbit po bëhen gjithnjë e më popullore në mbarë botën me shumë faqe të reja bastesh në internet që hapen çdo ditë. Me kaq shumë opsione, mund të jetë mjaft e vështirë të vlerësohet se cili bastvënës ofron shanset dhe linjat më të mira për një sport të caktuar.

Gjithsesi, librat sportiv në internet të rugby si 10Bet, BetVictor, 22bet, Betwinner ofrojnë një shumëllojshmëri ligash të luajtura në ligë me të gjitha linjat e nevojshme për një përvojë të shkëlqyer bastesh në regbi.

Shumica e basteshkruesve ofrojnë bast live në lojërat e rugbit që është e përkryer për këtë sport.

Kur jemi duke parë transmetimin e ndeshjes, ne kemi mundësinë të rregullojmë përzgjedhjen tonë dhe të vendosim një bast më të përshtatshëm. Gjithashtu, nëse basti që kemi vënë para ndeshjes nuk ka kaluar, atëherë kemi mundësinë të vendosim një tjetër gjatë përleshjes dhe të paktën të rikuperojmë financat e vendosura më parë.

Në sporte të tilla si regbi 15 dhe regbi shtatë, secila pjesë zgjat 40 minuta dhe ekipet kanë shumë mundësi për t'u rikthyer. Nëse në fillim favoriti i qartë është në deficit, dhe besojmë se do të fitojë, në këtë rast mund të vini bast edhe për favoritin. Në këtë pikë do të ketë shanse të rritura dhe nuk mund ta zvogëloni.

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e regbit
Këshilla dhe truket për shanset e basteve në regbi

Këshilla dhe truket për shanset e basteve në regbi

Në regbi, ju mund të vini bast në shanset më të vogla dhe të fitoni, por herët a vonë do të ndodhë një shqetësim që do të vështirësojë planin tuaj afatgjatë të fitimit, kështu që është më mirë të përqendroheni në shanset 1.70 ose më shumë, në mënyrë që të keni një shans. të realizimit të një fitimi.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të përdorni një përhapje kur jeni të sigurt për dominimin e një ekipi, por edhe një kundërpërhapje nëse besoni se humbja nuk do të përfundojë duke u kapërcyer.

Mbani një sy në totalin e pikëve, si një nga bastet shumë të dobishme, veçanërisht kur nuk jeni i sigurt se kush do të fitojë dhe mos u shmangni basteve për performancën e lojtarëve, nëse jeni njohur me aftësitë e yjeve kryesore. të çdo ekipi.

Pa dyshim, regbi është një sport që ju ofron mjaftueshëm ndeshje gjatë gjithë vitit, saqë mundeni vetëm ndërtoni strategjinë tuaj me baste regbi. Dhe nëse vini bast drejtpërdrejt ose përpara fillimit të ndeshjeve, sigurohuni që të përgatiteni në mënyrë të përsosur për ndeshjen në të cilën keni ndërmend të vendosni para dhe gjithmonë përpiquni të luani bastin më të mundshëm, në librari që ju jep më shumë për paratë tuaja.

Këshilla dhe truket për shanset e basteve në regbi
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi