Gjithçka rreth Baseball Odds

Për çfarë është specifike bast bejsbolli është fakti që, zakonisht, nuk ka aq shumë linja sa për sportet e tjera si futbolli apo basketbolli. Shumica e basteve online të basteve të bejsbollit ofrojnë vetëm linjën e parave, spread-in dhe linjat mbi/nën.

Një tjetër gjë që i bën shanset e bejsbollit specifike është fakti se ato nuk janë aq të ndryshme sa për sportet e tjera dhe përhapjet janë pothuajse të njëjta për shumicën e lojërave.

Gjithçka rreth Baseball Odds
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Gjithçka në lidhje me shanset e bejsbollit, linjat e basteve dhe spread-et

Gjithçka në lidhje me shanset e bejsbollit, linjat e basteve dhe spread-et

Çfarë e bën bejsbollin të dallohet sporte të tjera ekipore është fakti që nuk ka orë kohore. Loja zgjat të paktën nëntë radhë nëse fituesi mund të vendoset brenda asaj kornize. Nëse loja barazohet pas nëntë herë, atëherë luhet një radhë shtesë derisa njëra nga skuadrat të fitojë radhën shtesë.

MLB vendosi të ndryshojë rregullin e radhës shtesë në vitin 2020 në mënyrë që të shkurtojë lojërat që do të kalojnë në radhë shtesë duke vendosur një lojtar në bazën e dytë përpara se çdo ekip të fillojë turneun shtesë.

Bejsbolli është sporti me ndeshjet më të rregullta të sezonit të të gjithëve MLB skuadra po luan 162 ndeshje në një sezon të rregullt. Gjatë sezonit të rregullt, skuadrat zakonisht luajnë 6 ndeshje në 7 netë, gjë që e bën orarin e bejsbollit më dinamik nga çdo sport. Ekipet po luajnë një seri lojërash prej dy deri në katër lojëra kokë më kokë me një ritëm të përditshëm dhe ndonjëherë edhe dy lojëra në ditë.

Shanset e bejsbollit

Asnjë lojë bejsbolli nuk mund të përfundojë në barazim që do të thotë se ka vetëm dy opsione të parave që çdo ekip të fitojë. Disa nga bastebërësit e bejsbollit në internet ofrojnë linja për një barazim në fund të rregullores që janë shumë më të ulëta se i njëjti skenar në basketboll ose Futboll amerikan.

Shanset e basteve të bejsbollit se cila skuadër do të fitojë nuk mund të shkojnë aq të ulëta apo aq të larta sa në futboll apo basketboll. Duke pasur parasysh numrin e ndeshjeve në sezon dhe orarin me të cilin dy skuadra luajnë lojëra të shumta kundër njëra-tjetrës ditë pas dite, nuk ka favoritë të mëdhenj ose të dobët siç mund të ndodhë në futboll ose basketboll.

Bejsbolli përhapet

Ashtu si për çdo sport tjetër ekipor, librat sportiv të bejsbollit në internet ofrojnë baste të përhapura. Ajo që është e zakonshme për bejsbollin është fakti se nuk ka shumë përhapje të ndryshme pasi është një lojë me rezultate të ulëta në të cilën të dyja skuadrat kombinojnë mesatarisht nga 5 deri në 8 pikë. Të vetmet dy përhapje me të cilat do të hasni përpara një loje bejsbolli janë -1.5 dhe -2.5.

Gjithçka në lidhje me shanset e bejsbollit, linjat e basteve dhe spread-et
Si të bastoni në përhapjen e bejsbollit

Si të bastoni në përhapjen e bejsbollit

Pra, nëse skuadrës vendase i jepet një spread -1.5 dhe ju vendosni të vendosni bastin tuaj mbi të, ekipi vendas do të duhet të fitojë me të paktën 2 raunde në mënyrë që basti juaj të jetë fitues. Dhe anasjelltas, nëse vendosni një bast +1.5 për ekipin vizitues, atëherë ai duhet ose të fitojë ndeshjen ose të humbasë me jo më shumë se një vrapim.

Shpjegohen linjat e basteve të bejsbollit

Bejsbolli ka një sistem unik shënimi, i cili është mjaft i vështirë nëse nuk keni një mik fanatik bejsbolli i cili është i gatshëm t'jua shpjegojë këtë. Të gjithë krijuesit e basteve ofrojnë linja bazë të basteve të bejsbollit, si p.sh. linja e parave, shpërndarja e pikëve dhe mbi/nën. Por argëtimi i vërtetë qëndron në bastet e bejsbollit në internet me basteshkruesit më të mirë në internet.

Vetëm disa prej tyre ofrojnë linja në radhë të veçanta dhe statistika të lojtarëve. Këtu mund të gjeni linja nëse një ekip do të shënojë një vrapim, do të bëjë një goditje ose do të arrijë një bazë në një rresht të caktuar.

Kur bëhet fjalë për performancën individuale të lojtarëve, ka linja të shumta për çdo pozicion të caktuar ose ndikim të matshëm që një lojtar mund të ketë në lojë. Këto janë mjaft të vështira për t'u parashikuar, por nëse arrini t'i fitoni ato, ndoshta ndjesia është sikur të keni goditur vetë.

Linjat e tjera të basteve të bejsbollit që mund të gjenden janë vrapimet totale individuale të secilit ekip, të dyja skuadrat për të shënuar një numër të caktuar vrapimesh, ose kanë një numër të caktuar goditjesh, si dhe skuadra e parë ose e fundit që shënon, skuadra me radhitje me rezultatin më të lartë dhe një ekip për të udhëhequr në një moment të caktuar të lojës.

Si të bastoni në përhapjen e bejsbollit
Si të gjeni shanset më të mira të basteve të bejsbollit

Si të gjeni shanset më të mira të basteve të bejsbollit

Basebolli është ndoshta sporti ku shanset e basteve në bookmakers të ndryshëm janë aq afër sa mund të jenë në këtë industri. Ky është kryesisht rasti me spread-in pasi në shumicën e rasteve ato janë -1.5 për favoritët dhe shanset për opsionet e dhëna janë gjithashtu të afërta.

Kur bëhet fjalë për totalin mbi/nën totalin e xhirove, mund të ketë oferta të ndryshme nga krijuesit e basteve, por në shumicën e rasteve jo më shumë se 0,5 raunde. Kur bëhet fjalë për linjë parash, dallimet janë të mundshme, veçanërisht pasi fillimi i lojës po afron.

Pavarësisht se çfarë thuhet, krahasimi i gjasave dhe gjetja e atij që bie në sy rekomandohet shumë, ndoshta edhe më shumë sesa për sportet e tjera.

Si të gjeni shanset më të mira të basteve të bejsbollit
Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e bejsbollit

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e bejsbollit

Zgjedhja e basteshkruesit më të mirë në internet për të bastuar në bejsboll është shumë më tepër sesa thjesht t'i përmbahesh atij që ofron më shumë linja bastesh. Basebolli është një sport që ka një orar të ngjeshur me lojëra që luhen çdo ditë dhe shumë shpesh të njëjtët kundërshtarë takohen me njëri-tjetrin disa ditë rresht.

Të kesh të gjitha informacionet për ndeshjen e ardhshme, si p.sh. gjuajtjet fillestare dhe formacionin e goditjeve, është thelbësore për të krijuar shanset e bejsbollit.

Orari ndikon fuqishëm në shanset pasi ato nuk publikohen ditë më parë por pasi të ketë përfunduar ndeshja e mëparshme. Të kesh shanse për lojërat e ardhshme shumë herët pasi ato të mëparshme të kenë përfunduar është diçka që ofrojnë vetëm më të mirat në industri.

Nuk është e pazakontë që shanset të jenë shumë të ndryshme sot edhe pse të njëjtat skuadra luajtën dje dhe shanset para asaj ndeshje nuk dukeshin aspak si këto.

Duke ditur sa më sipër, duhet patjetër të kontrolloni shanset e basteve të bejsbollit që ofrohen nga 1xBet, Betwinner, 22bet, Megapari, Melbet, Gunsbet, Casumo, Betvictor dhe 10 bet.

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e bejsbollit
Këshilla dhe truket për shanset e basteve të bejsbollit

Këshilla dhe truket për shanset e basteve të bejsbollit

Nëse po pyesni se si të vini bast në bejsboll, ne do t'ju ofrojmë disa këshilla dhe truke. Gjëja më e rëndësishme kur bëhet fjalë për parashikimin e fituesit është krahasimi i topave fillestarë për të dyja skuadrat. Pikat kanë ndikimin më të madh në lojë, dhe rekordi i tyre i fitoreve-humbjeve dhe ERA (mesatarja e fituar e vrapimit) janë diçka që duhet ta kontrolloni patjetër përpara se të vendosni një bast.

Ka shumë pitchers aktive në çdo ekip të caktuar dhe pitching ata ofrojnë mund të jenë shumë të ndryshme nganjëherë. Pavarësisht se në fund të ditës është vetëm një lojtar, rezultati i një loje varet shumë nga ai lojtar.

Pra, shumica e skuadrave kanë lojtarë që kanë rekorde fituese dhe skuadra po luan mirë me ta në mal, ndërsa ka edhe nga ata që kanë një rekord negativ dhe skuadra mezi fiton me ta në formacion.

Një faktor tjetër është udhëtimi. Ekipet zakonisht udhëtojnë dy herë në javë, por shpesh ata luajnë dy ndeshje me një fluturim të gjatë në mes dhe e gjithë kjo në jo më shumë se 30 orë. Kjo është një situatë tjetër ku planifikimi mund të marrë një taksë të madhe për një ekip që po udhëton për serinë e ardhshme.

Një tjetër truk që duhet të marrë në konsideratë çdo lojtar serioz është rezultati i serisë. Në të paktën dy të tretat e serisë, të dyja skuadrat fitojnë të paktën një lojë që mund të jetë një epërsi e mirë kur mbyllja e serisë është ndeshja që dëshironi të vini bast dhe një ekip i ka fituar të gjitha ndeshjet në seri deri në atë pikë.

Këshilla dhe truket për shanset e basteve të bejsbollit
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi