Helabet

Age Limit
Helabet
Helabet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Helabet

Baza e basteve online Helabet u lançua si një faqe bastesh në vitin 2015. Vetë kompania u themelua që në vitin 2003. Bastet online Helabet synojnë kryesisht një treg afrikan. Në fakt, është faqja më e njohur për bastet në sport brenda Kenias. Vitet e fundit, bastet online të Helabet kanë arritur edhe lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Firma pranon kumarxhinj nga shumë vende të ndryshme dhe faqja kryesore është e disponueshme në 43 gjuhë. Këto përfshijnë anglisht, gjermanisht, frëngjisht, rusisht, turqisht dhe spanjisht.

Helabet Kenya bie nën autoritetin e licencimit të Bordit të Kontrollit dhe Licencimit të Basteve. Numri i licencës është 0000306. Ky bastvënës është gjithashtu i regjistruar në Curacao me numrin e licencës 1668/JAZ. Curacao është përdorur si një rregullator nga disa prej basteshkruesve më të mëdhenj ndërkombëtarë.

Ndërsa faqja është miqësore me celularin, nuk ka asnjë aplikacion të dedikuar Helabet të disponueshëm për t'u shkarkuar. Kompania Cheza Gaming Limited menaxhon faqen e Helabet. Modeli i tyre i biznesit ndjek atë të librave të tjerë të njohur si Betway dhe 22Bet. Kjo qasje ka funksionuar mirë pasi Helabet ka arritur një pjesë të mirë të klientëve në Kenia, Burundi dhe (në një masë më të vogël) në MB. Faqja është bërë veçanërisht e popullarizuar në mesin e tifozëve të basteve të futbollit falë mundësive tërheqëse.

Sportet e ofruara në Helabet

baste sportive në internet përvoja në Helabet është jashtëzakonisht e larmishme. Ashtu si futbolli, faqja e internetit është ideale për tifozët e basteve të ndeshjeve të kriketit. Çdo javë ka qindra ngjarje ndërkombëtare në të cilat përdoruesit mund të luajnë kumar. Tregjet kanë një gamë të gjerë dhe përfshijnë turne me aksione të larta afrikane dhe evropiane. Futbolli Premium në Kenia është deri tani më i shituri në turne për shkak të numrit të lartë të përdoruesve nga ai komb.

Libërbërësi më i mirë në internet duhet të përfshijë shumë lloje të ndryshme tregu. Si një librari online, Helabet arrin t'u japë klientëve të saj një bollëk opsionesh. Ekziston edhe një ekran i transmetimit HD për ngjarje të zgjedhura të specializuara si Gara e Marble dhe Liga Virtuale e Futbollit.

Sportet e mëposhtme janë paraqitur në Helabet:

 • Futboll amerikan
 • Atletikë
 • Rregullat e Aussie
 • Badminton
 • Bejsbolli
 • Basketboll
 • Boks
 • Shahu
 • Kriket
 • Shigjetat
 • Floorball
 • Futbolli
 • Futsal
 • Golf
 • Gara Zagar
 • Hendboll
 • Gare me kuaj
 • Gjuajtje
 • MMA/UFC
 • Motorsport
 • Ragbi
 • Snooker
 • Tenis tavoline
 • Tenis

Ofertat para ndeshjes

Sajti ofron shanse bastesh për llojet e sporteve të veçanta dhe të njohura. Për bastet para ndeshjes, shuma minimale është 0,1 KES dhe maksimumi është 25,000 KES. Megjithatë, është e mundur të tejkalohet ky kufi me veçorinë Superbet. Të bësh këtë përfshin miratimin e një kërkese.

Kur vini bast në Helabet, shanset do të varen nga përzgjedhjet individuale. Nuk është e mundur të vendosni një bast nëse ai tejkalon kapacitetin e deklaruar të shansit. Kjo tenton të jetë 1000 (999/1). Pavarësisht nga aksionet e vendosura, faqja ngarkon një tarifë tatimore prej 20%. Shanset Overround për bastet para ndeshjes në Helabet janë konkurruese.

Për shembull, është rreth 06.9 për ndeshjet e Premier League angleze, një marrëveshje më e mirë se shumë libra sportive rivale. Ekziston gjithashtu një veçori e dobishme Cash Out që mund të bëjë që lojtari të fitojë më shumë ose më pak se shuma e tij fillestare. Megjithatë, lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm se aktualisht ekzistojnë opsione të Bet Builder për bastet sportive.

Pagesat në Helabet

Faqja më e mirë e basteve në internet do të ketë mjaft menyra pagese për të kënaqur një sërë kumarxhinjsh. Kur bastet online me Helabet, këto opsione do të varen nga vendi ku ndodhet lojtari. Për shembull, në Kenia i vetmi ofrues i disponueshëm është M-PESA. Lojtarët ndërkombëtarë marrin një numër shumë më të madh opsionesh. Ka mbi 105 monedha për të bastuar. Kjo përfshin kriptomonedhën.

Metodat e mëposhtme të depozitimit pranohen nga faqja:

 • MasterCard
 • Viza
 • Visa-Tex
 • Paratë e përsosura
 • Reliance Jio
 • Portofoli PayTM
 • UPI
 • Ola Money
 • Piastrix
 • MobiKwik
 • Pa pagesë
 • Portofoli Airtel
 • PhonePe
 • ADVcash
 • Nixmoney
 • NetBanking
 • Litecoin
 • Tether në Tron
 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dogecoin

Pasi lojtarët të kenë arritur të arrijnë një fitore, ata mund të arkëtojnë duke përdorur këto metoda:

 • Paratë e përsosura
 • UPI
 • Piastrix
 • Nixmoney
 • NetBanking
 • Litecoin
 • Tether në Tron
 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dogecoin
 • Tether në Ethereum
 • Ethereum

Shuma minimale e depozitës për përdoruesit kenianë është 1 KES, një kufi i drejtë në krahasim me faqet e tjera të basteve sportive. Kohët e përpunimit të depozitave dhe të tërheqjeve janë të shpejta. Sistemi i sigurisë së faqes në internet madje i dërgon lojtarit një SMS për të konfirmuar transaksionin. Dërgimi dhe marrja e fondeve është e thjeshtë dhe e përshtatshme. Pasi lojtari të ketë futur shumën dhe pinin e tij, pjesa tjetër e procesit është sa më e automatizuar që të jetë e mundur.

Bonuset e ofruara në Helabet

Oferta promocionale janë bërë një aspekt i rëndësishëm i basteve online. Një lojtar kumar do të kërkojë faqe që ofrojnë një numër të mirë bonusesh. Ka shumë të tilla të disponueshme për përdoruesit e Helabet. Kur bëjnë depozitën e tyre fillestare, ata kanë të drejtë për një ofertë 100%. Shuma minimale e depozitës do të varet nga monedha që ata zgjedhin. Oferta e mirëseardhjes është krijuar për të tërhequr anëtarë të rinj në sit. Regjistrimi për të është i thjeshtë.

Megjithatë, kumarxhinjtë do të duan më shumë sesa thjesht një bonus që shpërblen fillestarët. Ata do të dëshirojnë prezantues që inkurajojnë besnikërinë e tyre. Helabet mund të përmirësohet duke rritur sasinë e promovimeve për lojtarët e rregullt. Pavarësisht nga kjo ka ende një pjesë të vogël për të përfituar.

Për shembull, Helabet zgjedh ngjarjet sportive më interesante çdo ditë si akumuluesin e tyre të zgjedhur. Nëse lojtari zgjedh këtë bast, shanset e tyre rriten me 10%. Bonusi i kthimit të parave VIP do të tërheqë ata që gëzojnë skemat e besnikërisë. Të gjithë lojtarët fillojnë në nivelin 1. Ndërsa avancojnë, shuma e kthimit të parave rritet. Madje ka një bonus për ata që përfundojnë duke vuajtur një seri humbjesh. Për t'u kualifikuar, anëtari do të ketë humbur 20 baste radhazi gjatë 30 ditëve.

Pse të vini bast në Helabet?

Me kaq shumë opsionet e basteve sportive në internet lojtarët do të pyesin veten pse ia vlen të kërkohet në veçanti Helabet. Libërbërësit më të mirë në internet do t'u japin kumarxhinjve arsye të shumta për t'u regjistruar. Në rastin e Helabet ka shumë përparësi për t'u marrë parasysh. Libërshitësi ofron një sasi të mirë opsionesh për të arkëtuar gjatë një basti në ngjarje sportive. Ekziston një analizë e ndeshjeve në faqen e internetit për t'i ndihmuar njerëzit të ndryshojnë strategjitë e tyre të basteve. Kjo është ideale për këdo që nuk ka njohuri thelbësore në disa lloje lojërash.

Nuk ka tarifa për tërheqje për t'u shqetësuar. Kjo do të thotë se i vetmi faktor për minimizimin e fitimeve totale është taksa. Pavarësisht se për çfarë sporti dëshiron të bast personi, ai ka të ngjarë ta gjejë atë në katalogun Helabet. Faqja do të jetë veçanërisht tërheqëse për ata që banojnë brenda Kenias. Megjithatë, Helabet ka mjaft në ofertë për të joshur edhe përdoruesit ndërkombëtarë.

Pavarësisht se kush është një prezantues i mirë, ka të ngjarë të ketë një moment kur lind një problem. Për fat të mirë, Helabet ka një kohë miqësore dhe të besueshme të kujdesit ndaj klientit. Koha e reagimit të tyre është jashtëzakonisht e shpejtë. Për më tepër, kjo libralidhës ofron oferta bonus për anëtarët e rinj dhe besnikë. Këto janë krijuar për të përmirësuar përvojën e tyre të basteve.

Total score7.9
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (3)
Bonus cashback
Bonusi VIP
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (36)
Angleze
Arabe
Armene
Azerbajxhaniane
Bullgare
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Greke
Hebraike
Hindi
Hungareze
Indoneziane
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Kroate
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Shqipe
Sllovake
Spanjolle
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
Çeke
LojëraLojëra (73)
Arena of Valor
Baccarat
BadmintonBasketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
BejsbolliBiatlon
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Caribbean Stud
Casino War
Craps
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
Faro
Flop Poker
Formula 1FutbollFutbolli AustralianFutbolli galikFutsalliGara me kuajGara me varkaHendbollHokej mbi akullHurling
Injustice 2
Karlingu
Kazino Holdem
KriketiLakros
League of Legends
MMA
Mini Baccarat
Mortal Kombat
Motorsport
Pai Gow
Poker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Rocket League
Ruletë
Rummy
ShahShigjetat
Sic Bo
Slotat
Snooker
StarCraft 2
Street Fighter
Surfing
Tekken
Tenis tavolineTenisi
Texas Holdem
TrottingUFC
Valorant
Vaterpolo
Video Poker
Volejbolli
World of Tanks
ZagarëtÇiklizëm
Metodat e tërheqjesMetodat e tërheqjes (3)
Bitcoin
MasterCard
Visa
MonedhatMonedhat (4)
Euro
Lira Turke
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (5)
India
Kenia
Kongo
Nigeria
Tanzania