Gunsbet - Responsible Gaming

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Ka njerëz që puna me kohë të plotë është kumar. Megjithatë, përqindja e njerëzve në këtë kategori me të gjithë popullsinë është mjaft e ulët. Nuk është e përshtatshme për ta parë atë si një burim të ardhurash për shumë individë. Lojtarët duhet të luajnë bixhoz vetëm me paratë që mund të përballojnë për të humbur dhe nuk duhet të rrezikoni kurrë më shumë se ajo shumë parash. Ju duhet të shmangni kumarin me para për të paguar qiranë dhe nevojat e tjera, si faturat dhe ushqimin.

Luaj me përgjegjësi

Varësia nga kumari është shpesh rezultat i dëshirës kompulsive të një personi për të pasur sukses. Kur humbasin, kjo mund t'i bëjë ata edhe më të shqetësuar për të marrë paratë e tyre, duke çuar në edhe më shumë kumar. Kjo mund të shkaktojë me shpejtësi një reaksion zinxhir që me shpejtësi del jashtë kontrollit.

Shanset tuaja për të rrëshqitur në të njëjtin kurth do të ulen nëse hyni në të me mendësinë që jeni gati të humbni. Nëse jeni të përgatitur psikologjikisht për të dhe nuk shqetësoheni për sa para humbni, kumari në një kazino mund të jetë i këndshëm edhe nëse humbni para. Është shumë më argëtuese të fitosh kur futesh në të me mendësinë se do të humbësh.

Hapi i parë në kumar me përgjegjësi është të vendosni kufizimet tuaja për sasinë e parave që mund të shpenzoni. Para se të filloni seancën tuaj të lojrave, duhet të jeni të vetëdijshëm se sa para keni në dispozicion. Kur të jetë shpenzuar shuma e paracaktuar e parave, ndaloni. Urimet janë në rregull nëse jeni fitues; megjithatë, nëse fati juaj i mirë përfundon, përpiquni të mos e merrni keq.

Është e thjeshtë të humbasësh gjurmën e kohës kur merr pjesë në aktivitetet e lojërave të fatit. Vendosni një kohëmatës ose një alarm dhe kur të fiket, duhet të ndaloni atë që po bëni. Nëse luani për një kohë të gjatë, do të humbni më shumë para. Kumari nuk duhet të pengojë lidhjet tuaja personale ose kohën e kaluar me familjen tuaj dhe nuk duhet të merrni kohë pa punë për t'u kënaqur me të.

Ndërsa jeni duke luajtur, nuk duhet të pini ose të merrni drogë. Këto kimikate e bëjnë më të vështirë marrjen e gjykimeve të shëndosha, gjë që është problematike pasi gjykimet e shëndosha janë linja juaj më e madhe e mbrojtjes kundër lejimit të daljes jashtë kontrollit të kumarit.

Ku të kërkoni ndihmë

Kushdo që ka perceptimin se ata janë duke humbur kontrollin e lojërave të fatit ose që ata nuk janë në gjendje të luajnë me përgjegjësi duhet të ndalojnë menjëherë. Merr ndihme nëse nuk mund ta lini përdorimin e substancës ose nëse dyshoni se mund të jeni të varur nga ajo.

Nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit, nuk duhet të hezitoni të merrni ndihmë; nuk ke pse te kesh turp. Nuk ka asnjë arsye që ju të ndiheni të poshtëruar. Përpjekjet tuaja për ta zgjidhur vetë situatën nuk do të kenë sukses. Ju mund të kërkoni ndihmë nga terapistë ose grupe si p.sh BeGambleAware nëse nuk mendoni se është e përshtatshme të diskutoni sfidat tuaja me anëtarët e familjes ose rrethit të miqve.

Total score7.6
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (21)
Angleze
Bullgare
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Ruse
Sllovake
Sllovene
Spanjolle
Tajlandeze
LicencatLicencat (1)
Curacao
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
MonedhatMonedhat (14)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Jeni Japonez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Norvegjeze
Reali Brazilian
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
ShtetetShtetet (8)
Australia
Bullgaria
Estonia
Hungaria
Republika Çeke
Tajlandë
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet