eSports Bastet në internet 2023

Bastet e sporteve janë mania e re e lojërave të fatit në qytet. Mijëra ndeshje virtuale luhen çdo ditë, me bastetë që ofrojnë shanse fitimprurëse. Këto lojëra me shumë lojtarë në internet nuk janë thjesht argëtuese për t'u luajtur, por ato patjetër që ia vlen t'i shikoni gjithashtu. Ne e dimë se nuk është gjithmonë e lehtë të vazhdosh me trendet gjithnjë në ndryshim në botën e basteve.

Pra, këtu ne do t'ju ndihmojmë të lundroni nëpër trendin e basteve eSports dhe të vendosni bastin tuaj të parë në eSports. Ka gjithashtu informacion të mjaftueshëm për analizimin e koeficienteve dhe vendosjen e basteve në faqet më të mira të basteve esport. Bëhuni gati për të mësuar!

eSports Bastet në internet 2023
Flag

Libërbërësit më të mirë eSports

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Bonus eSportsDeri në 100 dollarë në depozitën e parë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

1xBet funksionon që nga viti 2007. Filloi si një faqe interneti bastesh në Evropën Lindore dhe shpejt fitoi popullaritet. Që atëherë, kazinoja ka zgjeruar ndjeshëm bastet e saj në internet.

Bonus eSports100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Duke marrë parasysh që Betwinner sapo u hap për biznes në 2018, rritja e shpejtë e kompanisë është mjaft befasuese. Edhe nëse nuk janë ende ndër prodhuesit më të mirë të basteve në treg, ata po përparojnë me shpejtësi në atë drejtim.

Bonus eSportsDeri në 300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Jackpote ditore
 • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
 • 1000+ lojëra elektronike
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Jackpote ditore
 • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
 • 1000+ lojëra elektronike

BetVictor është një emër i njohur në industrinë e basteve sportive. E themeluar në vitin 1946, kompania filloi nga William Chandler dhe aktualisht drejtohet nga Andreas Meinrad, CEO.

Bonus eSportsDeri në 200 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes

Mr.play është një ofrues i basteve në internet që ofron një zgjidhje mbresëlënëse për bastet moderne. Ai është i bazuar në Maltë me një licencë të lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA). Ai u bashkëthemelua nga Hannan Greenberg, veteranë të tjerë të iGaming dhe ekipi i Aspire Global.

Bonus eSports20% Cashback
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
 • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
 • Kazino online dhe live
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
 • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
 • Kazino online dhe live

Të pretendosh se Parimatch e di se çfarë po bën do të ishte një nënvlerësim, duke pasur parasysh 25+ vitet e saj në industri. Ky libër sportiv është i pëlqyer në rajonin e CIS për shumëllojshmërinë e tij të gjerë emocionuese opsionet e basteve sportive në internet dhe lojëra argëtuese kazino.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta

Një nga lojtarët më të shquar të pokerit i ka dhënë faqes së internetit emrin: Antanas Guoga (i njohur zakonisht si Tony G).

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP

Faqja e internetit Zodiacbet është një konkurrent i ri në tregun e basteve sportive. Bastet online të Zodiacbet u publikuan së fundmi në vitin 2020. Kompania operohet nga Bellona NV, ndërsa vetë platforma mundësohet nga Delasport. Kumarxhinjtë do të gjykojnë bastebërësin më të mirë në internet bazuar në atë se sa i besueshëm është.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7

SilverPlay është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, SilverPlay është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

Bonus eSports100% bonus sportiv i mirëseardhjes
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
 • Shumë Promo të ndryshme
 • Aplikacioni celular
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
 • Shumë Promo të ndryshme
 • Aplikacioni celular

Roku është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Roku është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Platforma më e sigurt për t'u tërhequr dhe arritur VIP
 • Sponsor krenar i dy videove muzikore të Namewee
 • Karakteristikë e thjeshtë e marrjes së parave
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Platforma më e sigurt për t'u tërhequr dhe arritur VIP
 • Sponsor krenar i dy videove muzikore të Namewee
 • Karakteristikë e thjeshtë e marrjes së parave

Me88 është një platformë kryesore bastesh që i shërben komunitetit të basteve në Azi. U lançua në vitin 2015 dhe që atëherë është rritur në mënyrë eksponenciale. Edhe pse ka qenë në industri për një kohë të shkurtër, ky libër sportiv në internet ka ofruar disa opsione të pasura për bastorët. Me88 online ka licenca lojrash nga Autoriteti i Lojërave Curacao dhe Korporata e Argëtimit dhe Lojërave Filipine (PAGCOR). Ndërsa industria aziatike vazhdon të mbushet me kazino online dhe faqe interneti të basteve, Me88 është një nga faqet më të njohura të basteve në Azi, me tregje të shumta, opsione të ndryshme sportive dhe shërbim të mirë ndaj klientit. Me88 ka bashkëpunuar me marka të njohura si CMD368 dhe Maxbet për të rritur përvojën e basteve të lojtarëve. Këto partneritete kanë zgjeruar tregjet e basteve, duke u dhënë bastorëve më shumë sport në mbarë botën. Për të eksploruar të gjitha tregjet e disponueshme në Maxbet dhe Me88, duhet të jeni të identifikuar. Klikoni CMD368 për të eksploruar të gjitha sportet e disponueshme, duke përfshirë lojërat drejtpërdrejt.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Kthim i pakufizuar parash
 • Short javor me fat deri në 100,000 dollarë
 • Platforma e vetme në Azi me tryezë të dedikuar për lojëra evolucioni
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kthim i pakufizuar parash
 • Short javor me fat deri në 100,000 dollarë
 • Platforma e vetme në Azi me tryezë të dedikuar për lojëra evolucioni

Që nga fillimi i tij në 2006, Maxim88 është bërë një nga platformat më të famshme të basteve në Azinë Juglindore. Bastorët nga Singapori dhe Malajzia trajtohen në një faqe moderne bastesh në internet me promovime dhe bonuse fitimprurëse. Maxim88 ka bashkëpunuar me faqet e basteve si CMD386, Maxbet dhe BTI-Sports për të siguruar që lojtarët të kenë një përvojë të shkëlqyer të lojërave. Mund të eksploroni lehtësisht tregjet e basteve CMD386 nga lidhja në platformën Maxim88. Ju duhet të identifikoheni për të eksploruar tregjet e basteve në 2 faqet e tjera. Në fillim të vitit 2022, faqja hyri në një partneritet 5 milion MYR (1.1 milion) me lojërat Evolution. Me radhitje të tilla strategjike, lojtarët mund të hyjnë në tregje të ndryshme të basteve sportive. Në rishikimin tonë të basteve Maxim88, ne do të shikojmë më shumë në këtë platformë bastesh, çfarë ofron dhe çfarë mund të presin bastorët nga këtu.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Fresh Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Fresh Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus eSportsDeri në 100% + 500 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Jet Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jet Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

   Bonus eSportsDeri në 600 €
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Jupi Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jupi Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     PalmSlots Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, PalmSlots Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Shfaq më pakShfaq më shumë
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë

      1goodbet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, 1goodbet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

      Shfaq më pakShfaq më shumë
      Shfaq më pak
      Shfaq më shumë

       Justbit është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Justbit është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

       Shfaq më pakShfaq më shumë
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë

        FreshBet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, FreshBet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

        Shfaq më pakShfaq më shumë
        Shfaq më pak
        Shfaq më shumë

         Slotimo është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Slotimo është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Verifikimi i shpejtë
         • Mbështetje 24 orëshe
         • Programi i gjerë i bonusit
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Verifikimi i shpejtë
         • Mbështetje 24 orëshe
         • Programi i gjerë i bonusit

         IZZI Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, IZZI Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Bonus eSportsBonus i mirëseardhjes deri në 100%
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
         • Shpërblimet e gjeneralëve
         • Zgjedhje e madhe pagesash
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
         • Shpërblimet e gjeneralëve
         • Zgjedhje e madhe pagesash

         Brazino777 është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Brazino777 është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Bonuset javore
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Në dispozicion bastet sportive
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Bonuset javore
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Në dispozicion bastet sportive

         Cetus Games është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Cetus Games është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Bonus eSports100% deri në 500 dollarë
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
         • Mënyrat lokale të pagesës
         • Mbështetje për klientët 24/7
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
         • Mënyrat lokale të pagesës
         • Mbështetje për klientët 24/7

         bet O bet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, bet O bet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
         • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
         • Dizajn miqësor për celularin
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
         • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
         • Dizajn miqësor për celularin

         Librat sportive ndërkombëtare po shfaqen pothuajse çdo ditë. Në përleshje, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh një nëse nuk ngrihen më lart. Një nga prezantuesit që bëhet popullor në botën e lojërave të fatit është një institucion i vitit 2020 i quajtur Rolletto.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • SGD 28 Bonus pa depozite + 300 SGD pas regjistrimit
         • Jackpote ditore për kazino të drejtpërdrejta dhe lojëra elektronike
         • 500 SGD Bonusi javor i shpëtimit
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • SGD 28 Bonus pa depozite + 300 SGD pas regjistrimit
         • Jackpote ditore për kazino të drejtpërdrejta dhe lojëra elektronike
         • 500 SGD Bonusi javor i shpëtimit

         GemBet është një kazino aziatike që u lançua në vitin 2019. Ajo është në pronësi të Grand Complications Limited, një kompani që është e licencuar nën Bordin e Kontrollit të Lojërave të Curacao. Sportsbook ofron një treg të gjerë bastesh që fokusohet në tregje të ndryshme bastesh në mbarë botën dhe mbulon disa nga sportet më të spikatura si dhe ato të veçanta. Bastorët mund të shijojnë gjithashtu një përzgjedhje të esporteve të njohura nga ofruesit më të mirë. Dashamirët e sportit nga e gjithë Azia mund të shijojnë një përzgjedhje të mënyrave të pagesës që plotësojnë nevoja të ndryshme. Faqerojtësi është zhvilluar për përdorim optimal si me desktop ashtu edhe me përdorim celular. Edhe pse është kryesisht për bastorët e Azisë, është miqësor ndaj VPN për bastorët nga vendet e kufizuara. Faqerojtësi pranon monedha të ndryshme për transaksione, duke përfshirë kriptovalutat si Bitcoin. Bastorët mund të hyjnë gjithashtu në tavolinën e mbështetjes së klientit për të zgjidhur çdo problem që mund të kenë me faqeshënuesin. Në këtë përmbledhje, ne shikojmë në këtë faqeshënues, veçoritë ekskluzive të disponueshme dhe çfarë mund të presin bastorët këtu.

         Bonus eSports100% deri në 500 € + 200 rrotullime falas
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Mijëra lojëra
         • Baste sportive dhe esports
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Mijëra lojëra
         • Baste sportive dhe esports

         Bastet sportive janë një nga aktivitetet e lojërave të fatit që fitoi vazhdimisht tërheqje në mbarë botën dhe faqet e lojërave të fatit po hapen vazhdimisht për të përmirësuar përvojën. Një nga faqet e basteve që përpiqet të ofrojë një gamë të plotë shërbimesh është Bankonbet. Bankonbet është një platformë bastesh e vitit 2022 në pronësi të Rabidi NV, një kompani lojrash me më shumë se 15 faqe lojrash online. Bankonbet ofron një libër sportiv të pasur dhe të gjerë dhe kazino online për lojtarë nga vende të ndryshme.

         Bonus eSportsDeri në 150% bonus + 200 rrotullime falas
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Mbështetje e bisedës live 24/7
         • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
         • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Mbështetje e bisedës live 24/7
         • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
         • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike

         Richy është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Richy është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Bonus eSportsPaketa e mirëseardhjes 350% deri në 850€
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Sportet e disponueshme
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Turneu është për të fituar
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Sportet e disponueshme
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Turneu është për të fituar

         BetHeat është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, BetHeat është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Bonus eSportsBast javor falas në tenis
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Temë e butë
         • Kazino fituese e çmimeve
         • Lojëra elektronike ekskluzive
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Temë e butë
         • Kazino fituese e çmimeve
         • Lojëra elektronike ekskluzive

         Megjithëse zoti Green filloi të ofrojë baste sportive vetëm në pranverën e vitit 2016, kompania tashmë ka arritur një popullaritet të madh mes lojtarëve të fatit, veçanërisht atyre në vendet evropiane. Për t'u ofruar konsumatorëve një përvojë bastesh më të individualizuar, operatori i basteve ka krijuar një partneritet me zhvilluesin e softuerit Kambi, i cili ndodhet në Maltë.

         Bonus eSportsBast Falas për Anëtarët e Rinj
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Marka më e mirë
         • Libri historik sportiv
         • Tërheqje të pakufizuara
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Marka më e mirë
         • Libri historik sportiv
         • Tërheqje të pakufizuara

         Me një histori që daton që nga viti 1934, William Hills ka dëshmuar një zgjerim të konsiderueshëm në industrinë e lojrave. Përveç jetëgjatësisë së tyre, është e pabesueshme se si ata kanë qëndruar në vijën e parë gjatë gjithë kësaj kohe.

         Bonus eSportsDeri në 20 € + Rritja e Energjisë
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Libri sportiv
         • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
         • Promovime të shpeshta
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Libri sportiv
         • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
         • Promovime të shpeshta

         EnergyCasino është një kazino në internet që përmban qindra lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe një libër sportiv gjithëpërfshirës. Është anëtare e Bashkimit Evropian dhe ka licenca të lëshuara nga UKGC (Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar) dhe MGA (Autoriteti i Kumarit të Maltës). Baza e saj është në Maltë, dhe ndërsa operon shumë në vend, ajo ka lirinë për të kryer operacione jashtë MB dhe në zona të tjera të botës.

         Shfaq më shumë
         Shfaq më pak
         Çfarë është bastet esports?

         Çfarë është bastet esports?

         Së pari, çfarë është bastet esports? Epo, esports është çdo lloj konkursi i lojërave video që luhet midis ekipeve ose individëve. Dallimi kryesor me video-lojërat tradicionale është se lojtarët konkurrojnë kundër vetes në esports në vend të sistemit kompjuterik. Pra, në thelb, nuk ka asnjë ndryshim domethënës midis basteve esports dhe basteve tradicionale. Vetëm se këtë herë, basketimi është në garat virtuale si gara me makina, gara me kuaj, futboll, PUBG, etj.

         Është interesante se kumari esports i ka rrënjët që në vitet 40 kur pa dritën videoloja e parë. Më vonë në vitet '50, Tenis për Dy u prezantua si loja e parë virtuale konkurruese.

         Pas kësaj, gjërat vazhduan të shpërthejnë për esports, me lojtarë të shkëlqyer që u njohën në vitet '80. Më shumë gara esports u prezantuan pas rritjes së teknologjisë së internetit dhe lojërave kompjuterike në vitet '90, falë lojërave si Doom, StarCraft, Tetris, etj. Sot, esports është një shtyllë në industrinë e lojërave të fatit.

         Çfarë është bastet esports?
         Si të bastoni në esports

         Si të bastoni në esports

         Siç u tha, bast në esports është shumë e ngjashme me bastet tradicionale. Megjithatë, tregjet e basteve mund të ndryshojnë pak. Për shembull, lojtarët mund të aksionojnë në ekipin ose individin që bën vrasjen e parë në lojëra si League of Legends, PUBG ose Counter Strike. Një tjetër treg i zakonshëm i basteve esports është fituesi i hartës, ku lojtarët marrin pjesë në një ekip ose individ që fiton një hartë të caktuar.

         Sa i përket shansetave të basteve, gjithçka mbetet e pandryshuar me esports. Rezervatorët e dinë se sportet elektronike tërheqin audiencë ndërkombëtare. Si të tilla, ata përdorin shanset amerikane, dhjetore dhe thyesore. Pra, në varësi të vendit nga ku po vini bast, mësoni si të lexoni së pari koeficientet. Për fat të mirë, kjo është ajo që do të mësoni më pas.

         Si të bastoni në esports
         Si të lexoni shanset e basteve në esport

         Si të lexoni shanset e basteve në esport

         Esportet shanset e basteve pasqyrojnë probabilitetin e një rezultati ndeshjeje dhe atë që bastuesi do të fitojë në çdo treg. Ashtu si në bastet tradicionale, shanset më të ulëta në esports përfaqësojnë favoritët e ndeshjes, me skuadrën me shanse më të gjata që është humbja. Vini re, megjithatë, se shanset mund të jenë mashtruese.

         Pra, duke supozuar se dy ekipe esports kanë +200 dhe -200 shanse të Moneyline, respektivisht. Në këtë rast, kjo do të thotë që bastorët mund të fitojnë 200 dollarë nëse vënë bast 100 dollarë për lojtarin e dobët (+200 shanse). Kjo bën që fitorja totale të jetë 300 dollarë plus shumën fillestare. Nga ana tjetër, lojtarët mund të fitojnë 100 dollarë nëse vendosin 200 dollarë në favoritin e nxehtë (-200 shanse). Pra, përsëri, fitimi total, nëse skuadra e favorizuar fiton, është 300 dollarë.

         Ndërkohë, shanset dhjetore janë të përhapura në Evropë, Azi dhe Afrikë. Në fakt, këto janë shanset më të lehta për t'u lexuar në botën e lojërave të fatit. Këtu, thjesht shumëzoni shanset me aksionet për të përcaktuar fitoren e mundshme. Pra, supozoni se një bastues mbështet një ekip me shanse 4.2 dhe vendos 100 dollarë, kjo do të thotë se shuma e mundshme e fitores është 420 dollarë.

         Së fundmi, bastorët në MB dhe Irlandë janë mjaft të njohur me shanset Thyesore. Ashtu si shanset dhjetore, këto shanse janë të thjeshta për t'u kuptuar. Për shembull, kur mbështetni një ekip me shanse 5/1 dhe vendosni 100 dollarë, kthimi i mundshëm është 500 dollarë (5x100 dollarë/). Thjesht shumëzojeni shifrën e sipërme me kunjin dhe më pas ndani rezultatin me numrin më të ulët.

         Si të lexoni shanset e basteve në esport
         Uebsajtet më të mira të basteve Esports

         Uebsajtet më të mira të basteve Esports

         Gjë është se bastet esports janë të zakonshme në shumicën e librave sportiv. Megjithatë, disa pregatë ofrojnë më shumë tregje dhe shanse më të mira se të tjerët. Përveç këtyre të dyjave, më poshtë janë disa nga gjërat që duhen marrë parasysh kur zgjidhni një librari esports:

         Shumëllojshmëria e lojës: Në bastet esports, sa më shumë, aq më mirë. Kjo për shkak se ka shumë gara esports përveç Counter Strike: Global Offensive dhe Dota 2. Edhe pse këto dy lojëra ofrojnë më shumë tregje bastesh në shumicën e faqeve të lojërave të fatit, disa operatorë shtojnë tituj si League of Legends, Fortnite, PUBG, etj.

         Siguria dhe siguria: Natyrisht, të gjithë bastorët duan të luajnë në një faqe kumari ku informacioni dhe fondet e tyre personale janë të sigurta. Nëse jeni një prej tyre, sigurohuni që një organ ligjor të licencojë faqen e basteve. Gjithashtu, një sajt i sigurt bastesh duhet të përdorë enkriptimin SSL (Secure Socket Layer) për të mbrojtur të dhënat e lojtarit. Për ta ditur këtë, kontrolloni nëse URL-ja e faqes në internet ka një ikonë dry në fillim.

         • Pagesa të sigurta dhe të shpejta: Kur i bashkoheni botës së basteve esports, ideja origjinale është të fitoni dhe të nxirrni para sa më shpejt të jetë e mundur. Pra, faqet më të mira të basteve duhet të përpunojnë depozitat dhe tërheqjet mjaft shpejt. Megjithatë, është e pazakontë të gjesh tërheqje të menjëhershme.
         • Bast live: Bastet drejtpërdrejt ose në lojë duhet të renditen lart në listën tuaj të kontrollit nëse dëshironi përvojën përfundimtare të basteve në esport. Zakonisht, turnet e drejtpërdrejta profesionale shfaqin aksion emocionues dhe dramë me oktan të lartë. Pra, përdorni aftësitë tuaja analitike për të bërë një vrasje.
         • Mbështetja e klientit: A ofron faqja e basteve esports mbështetje live chat? Nëse jo, a janë ato lehtësisht të disponueshme përmes telefonit, emailit ose mediave sociale? Plus, cili është reputacioni i tyre midis lojtarëve? Përgjigjuni këtyre pyetjeve përpara se të zgjidhni një faqe bastesh.
         Uebsajtet më të mira të basteve Esports
         Si funksionojnë bonuset e basteve Esports?

         Si funksionojnë bonuset e basteve Esports?

         Si tradicionale bonuset e basteve online, bonuset e basteve esports janë shpërblime që u jepen bastorëve nga libri sportiv. Në mënyrë tipike, prezantuesi do të japë bonuse për lojtarët e rinj që krijojnë një llogari me sukses. Përveç kësaj, lojtarët besnikë marrin gjithashtu një mori bonusesh pasi plotësojnë kushte specifike.

         Thënë kështu, lojtarët e rinj mund të kenë nevojë të depozitojnë një shumë minimale për të kërkuar shpërblimin e bonusit. Por kjo nuk është gjithmonë e vërtetë, pasi disa rezervistë do të aktivizojnë bonusin menjëherë pa kërkuar një depozitë.

         Sido që të jetë, lexoni me kujdes kushtet e bonusit esports përpara se ta pretendoni atë. Gjithashtu, disa rezervistë mund të kenë nevojë që lojtarët të fusin një kod bonus për ta aktivizuar atë.

         Sa i përket lojtarëve besnikë, prezantuesi mund të ofrojë bonuse të rastësishme depozitash dhe kthim parash. Me fjalë të tjera, së pari duhet të bëni diçka për të marrë këtë bonus. Për shembull, shansi mund të vendosë të rimbursojë një përqindje të caktuar të shumës totale të bastit javor ose mujor.

         Në përgjithësi, bonuset e basteve elektronike janë të dobishme si për lojtarin ashtu edhe për operatorin. Me një të mbushur me njerëz hapësirë për baste online, lojtarët me siguri do të mjaftohen me një ofertë tërheqëse mirëseardhjeje. Sa i përket lojtarit, mundësia për të marrë një fitim falas nga librat zakonisht dorështrënguar është një shtesë e mirëseardhur.

         Si funksionojnë bonuset e basteve Esports?
         Këshilla dhe truket e basteve sportive

         Këshilla dhe truket e basteve sportive

         Për një fillestar, bastet në esports mund të duken frikësuese në fillim. Epo, kjo është ndoshta e vërtetë, duke marrë parasysh bastet esports kërkon një angazhim dhe punë të vështirë për ta shkurtuar atë.

         Duke thënë këtë, ju do ta vendosni veten për dështim nëse nuk dini asgjë rreth lojërave esport të nivelit më të lartë. Pra, bëjeni biznesin tuaj të hulumtoni diçka rreth StarCraft, League of Legends, Dota 2 dhe tituj të tjerë. Nëse është e mundur, luani lojërat fillimisht përpara se të vini bast në një lojë.

         Pasi të njiheni me lojërat, vazhdoni të krijoni një buxhet për lojërat e fatit. Krijimi i një buxheti për lojërat e fatit është një teknikë e provuar dhe e testuar që i mban bastorët të luajnë kumar për më gjatë pa e tepruar. Është e këshillueshme që të ndani bankrollin në njësi më të vogla për të shmangur fryrjen e të gjithave në një bast të vetëm esports. Mos harroni, asgjë e garantuar në industrinë e lojërave të fatit

         Së fundmi dhe më e rëndësishmja, mos vini bast me emocione. Në vend të kësaj, mësoni të caktoni kohën e lojës dhe kur ta hidhni në peshqir. Në shumicën e rasteve, bastet kanë të bëjnë me fat. Prandaj, disa ditë mund të jenë të mira ose të këqija se të tjerat. E thënë thjesht, mos ndiqni humbjet ose mos vendosni të gjithë plaçkën me shpresën se do t'ia dërgoni titullarin pastruesve.

         Këshilla dhe truket e basteve sportive
         Kumar i përgjegjshëm

         Kumar i përgjegjshëm

         Për të qenë një lojtar i suksesshëm, të përqafosh lojërat e përgjegjshme të fatit nuk është një opsion. Kjo do të thotë që marrja e kontrollit të plotë të seancave tuaja të basteve është një domosdoshmëri.

         Siç u tha më lart, buxheti i basteve dhe koha e lojës suaj do të ndihmojnë shumë drejt rregullimit të kohës tuaj në libër sportiv. Gjithashtu, dini kur të hiqni dorë ose të kërkoni ndihmë nëse mendoni se varësia nga kumari po ju kap. Dhe mbi të gjitha, trajtojini bastet si një aktivitet argëtimi dhe jo si profesion.

         Kumar i përgjegjshëm

         Të rejat e fundit

         Si krahasohen lojërat video dhe bastet në internet
         2022-09-07

         Si krahasohen lojërat video dhe bastet në internet

         Industria e lojrave është e gjerë. Të dy korporatat e themeluara dhe startup-et kanë treguar gjithnjë e më shumë interes për zhvillimin e lojërave. Një vëzhgim i përgjithshëm është se shumica e djemve të mëdhenj në industrinë e argëtimit dhe teknologjisë tani po përpiqen të hyjnë në tregun e lojrave. Kohët e fundit, Netflix dhe Amazon bënë të ditur qëllimet e tyre pasi filluan të zhvillonin lojëra. Kumari në internet është gjithashtu një aspekt tjetër i industrisë së lojrave.

         LOOT.BET Zgjerohet në tregje të reja
         2022-08-17

         LOOT.BET Zgjerohet në tregje të reja

         LOOT.BET, ndoshta një nga faqet më të mira të basteve eSports, po rritet në lartësi më të mëdha pasi React Gaming Group bleu kompaninë e saj mëmë, Livestream Gaming Inc. Vetëm disa muaj pas blerjes së Livestream Gaming Inc., plaçkitje. BESTKompania mëmë e React Gaming Group është e prirur të zgjerohet në tregje të reja.

         Ngjarjet më të pritura të eSports 2022
         2022-03-09

         Ngjarjet më të pritura të eSports 2022

         Bastet eSports kanë forcuar pozicionin e tyre në bastet sportive në internet gjatë viteve të fundit. Pandemia e Covid nxiti rritjen, e cila ndërpreu ngjarjet kryesore sportive, duke i lënë lojtarët opsione të kufizuara bastesh. Ka shumë ngjarje eSports të planifikuara në fillim të vitit 2022, të cilat do të paraqesin mundësi të shumta për baste sportive profesionale. Disa nga ngjarjet më të mira të eSports 2022 që ia vlen t'i kushtoni vëmendje janë theksuar më poshtë.

         Mos i humb këto oferta me bonus

         1xBet
         1xBet
         100 dollarë
         Metodat e depozitimit
         SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
         Merr bonusin1xBet komento
         Betwinner
         Betwinner
         100 €
         Merr bonusinBetwinner komento
         22BET
         22BET
         300 dollarë
         Metodat e depozitimit
         SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
         Merr bonusin22BET komento
         Close