Casumo - Withdrawals

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Përveç brohoritjes për klubin ose lojtarin tuaj të preferuar sportiv, një nga komponentët më emocionues të lojës është sjellja në shtëpi e trofeut për fitoret tuaja. Pasi të keni vënë bast, të keni rrezikuar bonusin dhe të keni fituar një shumë të konsiderueshme në llogarinë tuaj, është koha për të arkëtuar fitimet tuaja. Ka shumë lojtarë të rinj që po shqetësohen për të bërë cashout-in e tyre të parë nga Casumo.

Metodat e pagesës të pranuara në Casumo

Në Casumo, nxjerrja e parave nga llogaria juaj është po aq e lehtë sa futja e tyre. Megjithatë, duhet të ndërmerren disa hapa të mëtejshëm. Nga ana tjetër, gjuajtësve u kërkohet fillimisht të kryejnë disa hapa. Le të hedhim një vështrim më të thellë në procesin e tërheqjes.

Casumo ka shumë mënyra për të depozituar para, por jo aq shumë mënyra për të tërhequr para. Edhe pse opsionet e tërheqjes funksionojnë, nuk ka shumë prej tyre. Casumo lejon vetëm mënyrat e mëposhtme për të nxjerrë paratë tuaja:

  • VISA / Mastercard
  • Transfertat bankare
  • Skrill
  • Neteller
  • Paysafe

Sa kohë u duhet bastorëve për të marrë paratë e tyre pasi Casumo t'i ketë miratuar ato varet nga mënyra e zgjedhur e tyre e pagesës.

Tërheqjet e bëra me karta krediti ose debiti ose transferta bankare mund të përpunohen dhe shtohen në bilancin tuaj personal brenda 1 deri në 5 ditë pune. Mund të zgjasë më shumë nëse është fundjavë, festë ose ka detyra mirëmbajtjeje. Kur përdorni një portofol elektronik si Neteller ose Skrill, nga ana tjetër, paratë tuaja do të shfaqen sapo t'i hiqni.

Si të tërhiqeni?

  1. Kontrolloni bilancin tuaj të kazinosë përpara se të kërkoni të merrni para. Kontrolloni për të parë nëse i keni përmbushur kërkesat për kalimin e lojës. Ju gjithashtu duhet të shikoni të paktën dhe më shumë që mund të tërhiqeni.
  2. Mënyra e zgjedhur e pagesës do t'ju tregojë se cila është shuma minimale. Nga ana tjetër, shuma maksimale varet nga koha kur është. Ju mund të merrni 10,000 dollarë në ditë, 70,000 dollarë në javë ose 300,000 dollarë në muaj.
  3. Ju duhet të shkoni në seksionin e arkëtarit. Këtu, ju mund të hiqni para nga llogaria juaj ose të shikoni transaksionet tuaja të kaluara. Zgjidhni metodën që funksionon më mirë për ju.
  4. Ju duhet të merrni të paktën 10 dollarë, shuma minimale, kur bëni një tërheqje. Kur përpiqeni të merrni më shumë se 1000 dollarë nga një kazino, ata do të duhet të shohin prova të ndryshme identiteti.
  5. Përpara se të përfundoni tërheqjen, sigurohuni që të keni kontrolluar dy herë mënyrën e pagesës dhe shumën që dëshironi të tërhiqni. Kur të keni mbaruar, ekrani duhet të shfaqë një mesazh që thotë se tërheqja ishte e suksesshme.

Mos harroni se Casumo lejon tërheqje vetëm në krona suedeze, euro, paund britanik dhe dollarë kanadezë.

Total score10.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
BandyBasketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1FutbollFutbolli AustralianFutbolli galikGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMAMotorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimëroreSportiveSurfingTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)