Casumo - Responsible Gaming

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Edhe pse ata janë një përqindje jashtëzakonisht e vogël e popullsisë së përgjithshme, kumarxhinjtë profesionistë ekzistojnë. Nuk duhet parë si burim të ardhurash për shumë njerëz. Ju duhet të luani bixhoz vetëm me paratë që mund të përballoni të humbni dhe të mos rrezikoni më shumë se kaq. Shmangni kumarin me para në të cilat mbështeteni për të paguar qiranë dhe gjërat e tjera thelbësore, si faturat dhe ushqimin.

Luaj me përgjegjësi

Varësia nga kumari është shpesh rezultat i nevojës së njerëzve për të fituar. Kur humbasin, kjo mund t'i bëjë ata edhe më të dëshpëruar për të fituar paratë e tyre, duke rezultuar në edhe më shumë kumar. Kjo mund të shkaktojë shpejt një reaksion zinxhir që del jashtë kontrollit.

Të jesh i përgatitur për të humbur zvogëlon shanset për të rënë në të njëjtin kurth. Humbja e parave në kazino mund të jetë e këndshme nëse jeni të përgatitur mendërisht për të dhe nuk jeni të shqetësuar se sa shumë humbisni. Kur pret të humbasësh, është shumë më e këndshme të fitosh.

Vendosja e limiteve personale është hapi i parë drejt kumar me përgjegjësi. Jini të vetëdijshëm për situatën tuaj financiare përpara se të filloni një seancë kumari. Kur buxheti i caktuar është zhdukur, ndaloni. Nëse fitoni, urime; megjithatë, mos u trembni nëse fati juaj i mirë nuk vazhdon.

Kur jeni duke luajtur bixhoz, është e lehtë të humbisni kohën. Vendosni një kufi kohor ose alarm dhe ndaloni kur kohëmatësi të fiket. Do të humbni më shumë para nëse luani për periudha më të gjata. Mos lejoni që bixhozi të ndërhyjë në marrëdhëniet tuaja ose në jetën familjare dhe mos merrni pushim nga puna për të.

Mos pini ose merrni drogë gjatë lojës. Këto substanca e bëjnë të vështirë marrjen e vendimeve të mira dhe vendimet e mira janë mbrojtja juaj më e mirë kundër lënies së kumarit të dalë jashtë kontrollit.

Ku të kërkoni ndihmë

Kushdo që mendon se po humbet kontrollin e lojërave të fatit ose nuk mund të luajë me përgjegjësi, duhet të ndalojë menjëherë. Nëse nuk mund të ndalosh ose të besosh mund të jetë i varur, është koha për të marrë ndihmë.

Mos kini frikë Kërkoni ndihmë nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit. Nuk keni asgjë për të cilën të keni turp dhe përpjekja për ta trajtuar vetë problemin është e pafrytshme. Nëse nuk ndiheni rehat duke folur për vështirësitë tuaja me familjen ose miqtë, mund të merrni ndihmë nga terapistë ose organizata si p.sh BeGambleAware.

Total score10.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
BandyBasketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1FutbollFutbolli AustralianFutbolli galikGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMAMotorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimëroreSportiveSurfingTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)