Vlerësimi i librave Casumo - Games

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Përfitimet
+ Aplikacioni i disponueshëm
+ Tërheqje të pakufizuara
+ Dizajn i pastër

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (6)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
BandyBasketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1FutbollFutbolli AustralianFutbolli galikGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMAMotorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimëroreSportiveSurfingTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
iWallet
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Gjermania
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Spanja
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)

Games

Casumo ka një ndërfaqe moderne dhe të hijshme miqësore për përdoruesit, duke krijuar vendosja e basteve në ngjarje sportive emocionuese dhe e drejtpërdrejtë. Me akses në të gjitha tregjet kryesore sportive të disponueshme, zgjedhja e gjerë e opsioneve të basteve për sportet e Casumo ka mbuluar bastet, pavarësisht nëse loja luhet në bar, papastërti ose akull. 

Ata kanë bërë ofertat e tyre sportive në një mënyrë që është shumë e arritshme si për bastorët e rinj ashtu edhe për lojtarët veteranë. Casumo Sports është i përshtatshëm për përdoruesit, i shpejtë dhe i besueshëm. Ka veçori të veçanta që bëjnë të mundur shënjimin e menjëhershëm të sporteve tuaja të preferuara dhe pjesëmarrjen në aksion në kohë reale, gjë që rrit më tej qëndrueshmërinë e faqes në internet.

Sportet më të njohura

Libri sportiv i Casumo ofron një gjë të gjerë shumëllojshmëri të tregjeve sportive dhe bastet për të zgjedhur nga brenda çdo seksioni të faqes. Futbollistët mund t'i gjejnë të gjitha këto si në librat sportiv të lëvizshëm ashtu edhe në ato desktop. Edhe pse shumë bastorë zgjedhin sporte më pak të njohura, futbolli është vendi ku shfaqen pikat e forta të Casumos.

Për t'ju dhënë një ide se sa gjithëpërfshirës është mbulimi i këtij libri sportiv, ka mbi 120 mundësi tregu për çdo ndeshje të Premier League.

Tifozët amerikanë të sportit do të jenë veçanërisht të impresionuar me disponueshmërinë në treg të librit sportiv Casumo. Një përzgjedhje e gjerë e sporteve mbulohet nga ky libër sportiv, duke përfshirë NCAA dhe nivelin më të lartë të Kanadasë dhe çdo nivel në mes.

Bast Live

Libri sportiv Casumo është i thjeshtë për t'u përdorur bast live. Është një pjesë e ndërfaqes së përdoruesit të librit sportiv. "Live" do të shfaqet pranë shanset e sportit tuaj të preferuar kur të shihni shanset. Futbollistët mund të hyjnë në bastet e drejtpërdrejta për atë sport duke klikuar në këtë opsion.

Bastet "Live" do të shfaqen gjithashtu dukshëm në krye të skedave sportive. Opsioni i parë i kuq në anën e majtë është ai.

Ndërfaqja është krijuar për të qenë e aksesueshme si nga një desktop ashtu edhe nga një pajisje celulare. Përveç linjës së parave dhe përhapjes, bastet live ofrojnë deri në 180 baste ose më shumë.

Basketboll

Basketboll është një nga sportet më të përhapura të basteve në botë. Ai kombinon lojëra emocionuese, me ritme të shpejta me rezultate të paparashikueshme, duke u dhënë lojtarëve një gamë të gjerë opsionesh bastesh. Ndërsa basketbolli është ndër sportet më të drejtpërdrejta për të bastuar, lojtarët e ardhshëm të basketbollit duhet të kenë një bazë njohurish përpara se të marrin pjesë me lehtësi në bastet e basketbollit Casumo.

NBA është kurorëzimi i botës së basketbollit. Kur sezoni i basketbollit vjen çdo vjeshtë, sytë e të gjithë lojtarëve janë te liga dhe lojtarët e saj. Nga ana tjetër, basketbollistët mund të shijojnë edhe ngjarje të mëdha rajonale si EuroLiga, Super Liga e Basketbollit Turk dhe Bundesliga e Basketbollit të Gjermanisë, ndër të tjera.

Tenis

Tenisi është jashtëzakonisht popullor mes bastorëve në mbarë botën, edhe nëse nuk konsiderohet një sport i zakonshëm në disa vende.

Ky popullaritet është për shkak se kalendari i tenisit është vendosur në mënyrë që ndeshjet të luhen pothuajse çdo ditë. Meqenëse ATP dhe WTA Tours shkojnë në mbarë botën, ndeshjet zhvillohen në çdo kohë, madje edhe gjatë ditëve të punës.

Një tjetër avantazh i basteve në tenis është se organizatat rregullatore të sportit kanë vënë në dispozicion të publikut një mori statistikash dhe analitikesh. Tenisi konsiderohet si një nga sportet më të menduara përpara në këtë kuptim.

Hokej në akull

Bast për Hokej mbi akull shton emocionin e një prej sporteve më elektrizues në botë. Ashtu si shumica e sporteve ekipore, bastet e hokejve i lejojnë shikuesit të zgjedhin se cili ekip parashikojnë të dalë në krye. Për më tepër, kumarxhinjtë mund të bastojnë numrin e përgjithshëm të golave të shënuar dhe tregje të ndryshme alternative të basteve për secilën lojë.

Lojtarët nga e gjithë bota shkojnë në NHL për një shans për të fituar Kupën e Lord Stanley dhe për të luajtur në një nga platformat më prestigjioze të hokejit në Amerikën e Veriut, duke e bërë këtë turne një short të madh për bastorët.

Sidoqoftë, hokej nuk është vetëm një fenomen i Amerikës së Veriut, me disa liga evropiane si SHL, KHL dhe Liiga që demonstrojnë aftësinë e tyre për të qenë një arenë ku lojtarët e hokejve mund të lulëzojnë në çdo nivel dhe ku lojtarët mund të gjejnë veprim.

Golf

Golfi ka qenë prej kohësh një ngjarje e njohur bastesh, veçanërisht në Mbretërinë e Bashkuar dhe pjesë të tjera të Evropës. Sidoqoftë, aktualisht është një nga tregjet e basteve me rritje më të shpejtë në Amerikën e Veriut. Turneu PGA është i hapur për lojërat e fatit dhe ka krijuar marrëdhënie me bastore. Si rezultat, shanset përfshihen tani në transmetimet televizive dhe më shumë tregje bastesh janë të disponueshme në faqet e basteve.

Shanset e golfit janë të disponueshme praktikisht çdo javë në qarqet kryesore konkurruese si PGA Tour, duke e bërë atë një aktivitet gjatë gjithë vitit. Turnetë kryesore PGA dhe ngjarjet ekipore si Kupa Ryder janë ngjarjet më të njohura të basteve të golfit.

Futboll amerikan

"Futbolli amerikan" përdoret shpesh në Evropë për të treguar NFL. NFL është referuar si Futboll amerikan sepse termi "futboll" përdoret tashmë në Evropë.

Bastet në futbollin amerikan janë një nga sportet më të njohura në mbarë botën. Super Bowl është, në të vërtetë, ngjarja sportive më e vlerësuar e vitit. Çdo vit, miliarda dollarë vihen baste në Super Bowl.

Përveç nga Super Bowl, bastorët gjithashtu mund të provojnë fatin e tyre në arenën shumë konkurruese të futbollit kolegjial. Këto ngjarje zakonisht kanë tifozë dhe bastevënës të guximshëm të gatshëm të japin shuma të mëdha për të treguar krenarinë e tyre të universitetit.

Çfarë tjetër për të bast

TV & Risi

Bastet në shfaqje televizive janë bërë gjithnjë e më popullore në Shtetet e Bashkuara vitet e fundit. Bastorët janë tërhequr në veçanti nga bastet televizive të realitetit. Televizioni i realitetit është një lloj televizioni që shfaq në një farë mënyre konkurrentët që konkurrojnë me njëri-tjetrin. Shumica e këtyre shfaqjeve kanë lojtarë të panjohur. Megjithatë, ka disa seri televizive realiste me të famshëm.

Një nga aspektet më tërheqëse të basteve televizive të realitetit është shumëllojshmëria e mundësive të disponueshme.

Për të filluar, ju mund të vendosni bastet tuaja "standarde". Këto janë baste se kush do të fitojë shfaqjen, kush do të kalojë në raundin tjetër dhe çfarë vlerësimesh do të marrin pjesëmarrës të ndryshëm.

Përtej kësaj, megjithatë, do të hasni disa baste propozimesh të veçanta të përshtatura për secilin program. Për shembull, mund të vini bast se cili pjesëmarrës i Big Brother do të fitojë sfidën e imunitetit.

Atje jane shfaqje të shumta televizive në të cilat lojtarët e fatit mund të vendosin baste, duke përfshirë garat Got Talent.

Politika

Bastorët e zjarrtë filluan të shihnin potencialin në baste politike pasi Donald Trump siguroi një fitore krejtësisht të papritur për të fituar zgjedhjet presidenciale të 2016-ës në SHBA.

Ka disa mënyra se si mund të vendosni baste politike. Futures janë baste që bastorët mund të vendosin në ngjarjet e ardhshme. Për shembull, një bast mund të vendosë një bast se kush do të jetë presidenti i ardhshëm ose kush do të jetë një i ri i emëruar nga Gjykata e Lartë e SHBA. Ka edhe baste prop, si nëse një kandidat thotë një frazë gjatë një fjalimi.

Bastet politike janë një nga tregjet më të paparashikueshme të basteve, që do të thotë se ka potencial për të fituar pagesa masive bazuar në shanset më të mira të ofruara nga prodhuesit e shanseve.

Bastet mund të vendosin baste në lajmet e politikës britanike, amerikane, evropiane, irlandeze dhe australiane dhe për Brexit.

Casumo shton bastet sportive në portofolin e saj
2022-04-06

Casumo shton bastet sportive në portofolin e saj

Ky është një veprim i shkëlqyeshëm tani që ka një grup kumarxhinjsh që merren me lojërat e kazinosë dhe bastet sportive. Për lojtarë të tillë, kalimi midis kazinove dhe basteshkruesve në internet mund të jetë i ndërlikuar. Por tani, gjithçka është nën një çati. Është interesante që libralidhësi mbulon të gjitha sportet, plus shtesat.