Vlerësimi i librave Casumo - FAQ

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Përfitimet
+ Aplikacioni i disponueshëm
+ Tërheqje të pakufizuara
+ Dizajn i pastër

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (6)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
BandyBasketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1FutbollFutbolli AustralianFutbolli galikGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMAMotorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimëroreSportiveSurfingTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
iWallet
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Gjermania
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Spanja
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)

FAQ

Njerëzit që bastojnë në eSports në Casumo shpesh i bëjnë këto pyetje para, gjatë dhe pas basteve të tyre.

A është e lehtë të gjej atë për të cilën po kërkoj të bastoj?

Falë një ndërfaqe përdoruesi të dizajnuar mirë, ju mund të gjeni sportet që dëshironi shpejt dhe lehtë. Shfletuesi i tyre i lojërave e bën të lehtë kërkimin e lojërave sipas llojit, emrit ose kritereve të tjera, si p.sh. sa të njohura apo të reja janë ato. Bastorët mund të shkojnë në këtë motor kërkimi të dobishëm nga çdo faqe duke klikuar në lidhjen "Shfletuesi i lojës".

Pse nuk mund të përdor të gjitha mënyrat e pagesës të listuara më sipër?

Siç ndodh zakonisht në industri, metodat bankare mund të ndryshojnë në varësi të vendit ku jetojnë klientët. Mënyra më e mirë për të parë të gjitha opsionet e depozitimit dhe tërheqjes në Casumo është të regjistroheni për një llogari dhe të shkoni te seksioni i arkëtarit.

Pse nuk mund të hap një llogari?

Sigurohuni që informacioni që i keni dhënë kazinosë është i saktë përpara se ta dorëzoni atë. Nëse emri që dëshironi të përdorni është marrë tashmë, do të duhet të zhvilloni një të ri. Është e mundur që jeni regjistruar në kazino përpara se të kuptonit se dikush tjetër kishte tashmë adresën tuaj të emailit. Vizitoni faqen "Kam harruar fjalëkalimin tim" ose telefononi shërbimin ndaj klientit për t'u rikthyer në llogarinë tuaj.

Kam vënë para në llogarinë time, por ende nuk mund t'i shoh. Çfarë duhet të bëj?

Hapi i parë është të konfirmoni që faqja e basteve ka debituar paratë nga karta juaj ose nga portofoli juaj elektronik. Nëse do të ishin, duhet të telefononi shërbimin ndaj klientit. Ata do të hetojnë dhe zgjidhin çështjen. Në disa situata, ata mund të kërkojnë një kopje të transfertës për të verifikuar problemin me shërbimin e pagesave.

U përpoqa të bëja një depozitë por nuk munda ta bëja. Cila është çështja?

Sa herë që bëni një depozitë, kontrolloni dy herë që të gjitha detajet që keni dhënë janë të sakta. Ka shumë arsye të tjera pse depozita juaj dështoi, disa prej të cilave janë paraqitur më poshtë:

  • Kontrolloni për të parë nëse jeni në faqen e tërheqjes ose depozitimit.
  • Kontrollo që po përdor vetëm metodat e mbështetura të pagesës.
  • Kontrolloni për t'u siguruar që të gjitha informacionet janë të sakta.
  • Provoni të përdorni një shfletues tjetër.
  • Ndoshta kodi juaj i sigurt Visa ose Mastercard nuk funksionoi.
  • Ndoshta karta juaj është e ndaluar të bëjë blerje online dhe të huaja.
  • Ndoshta nuk keni fonde të mjaftueshme në kartën tuaj të kreditit.

Kontaktoni shërbimin ndaj klientit nëse keni provuar gjithçka dhe problemi vazhdon.

Çfarë janë rrotullimet falas?

Rrotullimet falas janë raunde falas që mund t'i luani në një lojë specifike pa bërë një depozitë. Ju keni të njëjtat mundësi për të fituar si të luani me paratë tuaja. Të gjitha fitimet e raundit falas shndërrohen në para bonus dhe ju duhet të vini bast mbi shumën 30 herë më shumë se shuma e bonusit.

Shumica e lojërave të Casumo kontribuojnë në kërkesat e basteve, por jo të gjitha peshohen njësoj.

Cili është basti më i vogël dhe më i madh që mund të vendos?

Kufijtë e basteve varen tërësisht nga loja që po luani. Basti më i vogël është zakonisht 0,01 €, dhe shuma maksimale ndryshon në varësi të bastit.

Ju mund të vendosni tre baste: baste teke, baste akumuluese dhe baste sistemore. Bastet e vetme vendosen në një ngjarje të vetme dhe ju zgjidhni rezultatin. Bastet e kombinuara, të njohura zakonisht si baste Acumulator, bëhen kur kombinohen dy ose më shumë zgjedhje. Nëse të gjitha zgjedhjet tuaja fitojnë, ju e fitoni këtë bast. Bastet e sistemit përbëhen nga shumë kombinime dhe baste të vetme.

Çfarë është Bet Builder?

Bet Builder ju lejon të gjeneroni bastin tuaj me deri në 12 zgjedhje. Ky program ofron disa opsione të njohura, të tilla si 1x2, objektivat totale dhe tregjet e kartave, për të përmendur disa.

A mund të shpjegoni ndryshimin midis një basti live dhe një basti në lojë?

Bastet e drejtpërdrejta dhe në lojë bëjnë një bast ndërsa zhvillohet veprimi. Thjesht klikoni në skedën Live në krye për të parë të gjitha ofertat e aksesueshme.

Pse u anulua basti im?

Një bast mund të bëhet i pavlefshëm për arsye të ndryshme, duke përfshirë shtyrjen e lojës ose defekte teknike, për të përmendur disa. Megjithatë, shuma e aksioneve rikthehet në llogarinë tuaj nëse kjo ndodh.

Casumo shton bastet sportive në portofolin e saj
2022-04-06

Casumo shton bastet sportive në portofolin e saj

Ky është një veprim i shkëlqyeshëm tani që ka një grup kumarxhinjsh që merren me lojërat e kazinosë dhe bastet sportive. Për lojtarë të tillë, kalimi midis kazinove dhe basteshkruesve në internet mund të jetë i ndërlikuar. Por tani, gjithçka është nën një çati. Është interesante që libralidhësi mbulon të gjitha sportet, plus shtesat.