Vlerësimi i librave Casumo - Countries

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Përfitimet
+ Aplikacioni i disponueshëm
+ Tërheqje të pakufizuara
+ Dizajn i pastër

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (6)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
BandyBasketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1FutbollFutbolli AustralianFutbolli galikGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMAMotorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimëroreSportiveSurfingTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
iWallet
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Gjermania
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Spanja
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)

Countries

Casumo e meriton padyshim reputacionin e tij si një nga faqet më të mira të basteve esports për shkak të ndërfaqes së tij të shkëlqyeshme dhe të lehtë për t'u naviguar dhe përvojës së tij dekade që u shërben lojtarëve fillestarë dhe kumarxhinjve me përvojë.

Për shkak të këtyre faktorëve, Casumo tërheq mijëra bastorë në mbarë botën. Për shkak se ata kanë një grup kaq të madh klientele, ata mund të ofrojnë shërbimet e tyre pothuajse në çdo vend.

Vendet e pranuara

Edhe nëse Casumo do të zgjeronte shërbimet e saj të basteve në pjesën më të madhe të botës, do të kishte ende disa kombe dhe territore që nuk do të mund të hynin në faqen e internetit për një sërë arsyesh. Casumo është shumë i rreptë në zbatimin e rregullave, gjë që ndihmon në mbrojtjen si eSportsbook ashtu edhe lojtarët.

Lista e mëposhtme përfshin vendet e lejuara të specifikuara në faqen e internetit të Casumo.

 • Austria
 • Kanadaja
 • Danimarka
 • Finlanda
 • Gjermania
 • Indi
 • Irlanda
 • Japonia
 • Zelanda e Re
 • Norvegjia
 • Suedia
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Pjesa tjetër e botës dhe pjesa tjetër e Evropës

Vendet e kufizuara

Edhe pse mund të zgjidhni "Rest of World" dhe "Rest of Europe" në përzgjedhjen e shteteve në faqen kryesore të Casumo, kufizimet për territore të veçanta do të jenë një përjashtim. Këto kufizime do t'ju pengojnë të përdorni këto opsione.

Lista e mëposhtme e territoreve të kufizuara përfshin vendet me mangësi të mëdha strategjike në sistemet e tyre për të luftuar pastrimin e parave, financimin e terrorizmit dhe financimin e përhapjes. Këto vende janë përfshirë në listë. Nga ana tjetër, disa juridiksione vendosin kufizime në disponueshmërinë e kazinove në internet dhe basteve sportive.

Kjo listë duhet të lexohet në lidhje me përkufizimin kontraktual të Casumo për Territoret e Kufizuara; nuk i përmban të gjitha territoret e kufizuara. Është e mundur që herë pas here të ketë luhatje si rezultat i ndryshimeve rregullatore, veprimeve të ndërmarra për të zbatuar rregulloret ose interesave tregtare.

 • Afganistani
 • Shqipëria
 • Barbados
 • Bjellorusia
 • Botsvana
 • Burkina Faso
 • Burundi
 • Kamboxhia
 • Republika e Afrikës Qendrore
 • Kinë (PR)
 • Rajoni i Krimesë
 • Kuba
 • Republika Demokratike e Kongos
 • Eritrea
 • Fixhi
 • Franca
 • Gana
 • Haiti
 • Irani
 • Iraku
 • Izraeli
 • Italia
 • Kirgistani
 • Laosi
 • Liberia
 • Libinë
 • Mauritius
 • Mongolia
 • Maroku
 • Mianmar
 • Nikaragua
 • Korea e Veriut
 • Pakistani
 • Territoret Palestineze
 • Panamaja
 • Filipinet
 • Polonia
 • Rusia
 • Ruanda
 • Senegali
 • Somali
 • Sudani i Jugut
 • Sri Lanka
 • Sudani
 • Siria
 • Trinidad dhe Tobago
 • Turqia
 • Uganda
 • Shtetet e Bashkuara të Amerikës
 • Vanuatu
 • Jemeni
 • Zimbabve
Casumo shton bastet sportive në portofolin e saj
2022-04-06

Casumo shton bastet sportive në portofolin e saj

Ky është një veprim i shkëlqyeshëm tani që ka një grup kumarxhinjsh që merren me lojërat e kazinosë dhe bastet sportive. Për lojtarë të tillë, kalimi midis kazinove dhe basteshkruesve në internet mund të jetë i ndërlikuar. Por tani, gjithçka është nën një çati. Është interesante që libralidhësi mbulon të gjitha sportet, plus shtesat.