Casumo - Account

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Për të hyrë në faqen e internetit të Casumo, bastorët fillimisht do të regjistrohen për një llogari. Si të regjistroheni është një nga pyetjet që përdoruesit e mundshëm të Casumo pyesin më shpesh. 

Ky është hapi fillestar për çdo faqe interneti që ofron baste në sport. Procesi është i drejtpërdrejtë dhe përbëhet nga disa faza që lojtarët duhet të kryejnë.

Si të hapni / regjistroni një llogari

Ekzistojnë gjithashtu shqetësime ose pyetje të tjera në lidhje me llogaritë që mund të përjetojnë shumica e lojtarëve. Zakonisht është ajo që shkakton shqetësimin më të madh në mesin e kumarxhinjve. Proceset e nevojshme për t'u regjistruar për një llogari dhe çdo pyetje tjetër në lidhje me llogarinë janë përshkruar këtu. Secila është e pakomplikuar dhe nuk do të marrë më shumë se disa minuta për të përfunduar.

Ndryshe nga faqet e regjistrimit të kazinove të tjera në internet, ajo në Casumo është unike. Është më e këndshme për syrin dhe i çon lojtarët gjatë procesit, duke e bërë atë ideal për bastet për herë të parë, të cilët mund të mos jenë të sigurt se çfarë të bëjnë dhe një fllad për lojtarët me përvojë.

 1. Gjëja e parë që duhet të bëni është të shkoni në anën e majtë të faqes së internetit Casumo pasi ta hapni atë në shfletuesin tuaj. Klikoni në opsionin "Identifikohu" që ndodhet në anën e majtë të faqes, pikërisht poshtë butonit "Regjistrohu".
 2. Kur të jeni gati të regjistroheni, do të ngarkohet një faqe e gjallë regjistrimi. Ju do të duhet të plotësoni një formular regjistrimi me dy pjesë.
 3. Për të filluar, gjithçka që duhet të bëni është të shkruani adresën tuaj të emailit, të zgjidhni një fjalëkalim dhe të vendosni për një pseudonim. Fjalëkalimi juaj duhet të jetë së paku gjashtë karaktere i gjatë, të përmbajë të paktën një shkronjë dhe një shifër ose një karakter të veçantë (!, %, #). Thjesht duke klikuar butonin "Vazhdo" do t'ju çojë në fazën pasuese të procesit.
 4. Në faqen e mëposhtme të regjistrimit, do t'ju kërkohet të paraqisni disa informacione të mëtejshme personale, duke përfshirë:
  1. Emri
  2. Mbiemri
  3. Gjinia
  4. Data e lindjes
  5. Adresa e rrugës
  6. Kodi Postal
  7. Qyteti
  8. Zgjidhni një vend
  9. Numri i telefonit
 5. Kur ju kërkohet ta bëni këtë, klikoni opsionin "Krijo një llogari" për të përfunduar procesin e regjistrimit për Casumo Casino.

Verifikimi i llogarisë

Do t'ju kërkohet të vërtetoni llogarinë tuaj të sapo regjistruar. Është thelbësore të identifikoni identifikimin tuaj sa më shpejt të jetë e mundur, në mënyrë që të mos ketë probleme kur kërkoni të bëni një tërheqje.

Për të verifikuar identitetin tuaj, mund t'ju kërkohet të jepni prova në formën e një ose më shumë nga dokumentet e mëposhtme:

 • Mosha juaj
 • Identiteti juaj
 • Vendi i banimit

Ju mund të përdorni dokumentet e mëposhtme për ta bërë këtë:

 • pasaportë ose ID me foto
 • vërtetimin e burimit të pagesës
 • vërtetimin e adresës (mundësisht një faturë të energjisë elektrike, jo më e vjetër se gjashtë muaj).

Ju gjithashtu mund t'ju duhet të siguroni dëshmi të të ardhurave, si:

 • një kontratë pune ose fletëpagesë
 • kontrata e shitjes (shitja e pronës)
 • certifikata e aksioneve (shitja e letrave me vlerë)
 • testament (trashëgimi)
 • çertifikata e fitimit/pasqyra bankare (fitimet nga lotaria/bastet/kazino)

Si të identifikoheni

Pasi lojtari të ketë përfunduar procesin e regjistrimit, ka një probabilitet të mirë që ai të jetë entuziast për pjesëmarrjen në një nga disa veprime të basteve sportive që ofron Casumo.

Për të filluar përdorimin e ndonjë prej shërbimeve ose veçorive të ofruara të faqes në internet, lojtarët fillimisht duhet të identifikohen në llogarinë që kanë krijuar. Hyrja në një llogari Casumo është po aq e thjeshtë sa regjistrimi për të në radhë të parë.

Kryeni procedurat e renditura më poshtë:

 1. Vizitoni faqen zyrtare të Casumo.
 2. Thjesht identifikohuni duke klikuar ikonën "Identifikohu" në krye të faqes.
 3. Futni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e regjistruar.
 4. Filloni të vendosni baste pasi të klikoni butonin "Hyrja".

Nëse e keni harruar, mund ta rivendosni fjalëkalimin duke shkuar te lidhja "harrove fjalëkalimin". Pas kësaj, gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni udhëzimet për t'u rikthyer në llogarinë tuaj.

Si të zhbllokoni një llogari

Bastorët mund të përballen me disa vështirësi me lajmin se llogaria e tyre e kazinosë është pezulluar ose bllokuar. Në fund, i vë në rrezik paratë dhe çmimet e tyre. Punonjësit mund të mos jenë në gjendje të lidhen me llogarinë e tyre Casumo për arsye të ndryshme, duke përfshirë shumë përpjekje të dështuara për hyrje ose një problem me procesin KYC.

Nuk ka dyshim se bastorët po pyesin se si mund t'i hapin llogaritë në këtë moment. Ata duhet të kontaktojnë shumë larg me Mbështetjen e Klientit.

 1. Hapni emailin që keni përdorur për t'u regjistruar për një llogari Casumo.
 2. Përgatitni një email dhe adresojini hey@casumo.com.
 3. Përshkruani problemin tuaj në rreshtin e temës, si p.sh. "Llogaria ##### është bllokuar."
 4. Diskutoni çështjen në detaje në trupin e emailit. Ju mund të keni nevojë të përfshini:
  • Një përshkrim i përshkruar mirë i detajeve të regjistrimit tuaj,
  • Pajisja e përdorur për të krijuar llogarinë dhe
  • Një kopje e skanuar e një karte identiteti me fotografi dhe prova të tjera të identitetit dhe kopje të skanuara të faturave të depozitave të bëra në Casumo. Mos harroni se është më mirë t'i dorëzoni këto skanime në formatin PDF.

Si të mbyllni një llogari

Klientët Casumo mund të mbyllin llogaritë e tyre në çdo moment. Këtu, ne do të kalojmë nëpër dy qasje për ta arritur këtë. Casumo do të kthejë çdo fond të mbetur në llogarinë e pronarit në të gjithë skenarët.

Kontaktimi me Mbështetjen e Klientit është qasja e parë. Ju mund të kryeni veprimet e mëposhtme:

 1. Hapni llogarinë e emailit që është e lidhur me llogarinë tuaj Casumo.
 2. Dërgo një email te hey@casumo.com.
 3. Në fushën Subject, shkruani "KËRKESË PËR FSHIJE TË LLOGARISË IM"
 4. Tani, dërgojuni atyre një email duke kërkuar që ata të heqin llogarinë tuaj nga baza e të dhënave të tyre dhe të fshijnë çdo të dhënë që mund të keni me ta.

Supozoni se një lojtar po anulon llogarinë e tij sepse ata besojnë se janë duke u zhvilluar ose janë nën kontrollin e varësisë ndaj lojërave të fatit. Për fat të mirë, Casumo bën përpjekje për t'i mbrojtur ata nga kjo çështje.

Drejtohuni në faqen e tyre të Lojërave të Përgjegjshme.

Kur pyeteni për mbylljen e llogarisë suaj, jepni arsyen si "Arsyeja RG". Në këtë mënyrë, Casumo do të marrë hapat e nevojshëm për të mbrojtur lojtarin dhe për të parandaluar çdo riregjistrim nga ju.

Është e rëndësishme të mbani mend se krijimi i një llogarie të re dhe përdorimi i saj pas mbylljes së RG Reason është një formë mashtrimi dhe, si e tillë, një shkelje e T&C. Si rezultat, llogaria juaj do të mbyllet përgjithmonë.

Total score10.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
BandyBasketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1FutbollFutbolli AustralianFutbolli galikGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMAMotorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimëroreSportiveSurfingTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)