Bookmakers

Librat sportive ose libraritë vijnë në forma dhe madhësi të shumta. Por me një mori opsionesh atje, vendosja në faqen e duhur të lojërave të fatit nuk është aq e lehtë sa duket. Pra, a ka vërtet një "bërës bastesh të përsosur" për të luajtur?

Ne do ta zbulojmë këtë mister, plus se si të vendosemi sa më shpejt në një librari në internet.

Mos u shqetësoni, ne e dimë se është e vështirë të kuptosh se në cilën rrugë të shkosh kur bëhet fjalë për bastet sportive, por këtu ne ju japim një udhëzues se ku të shikoni, çfarë është një Bookmaker, çfarë të bëni dhe si mundeni. fitoni bonuset më të mira.

Çfarë është një libralidhës?Si të përdorni një bonus bookmakerRegjistrimi me një librari në internetMarrja e hyrjes në libralidhësin tuaj
Çfarë është një libralidhës?

Çfarë është një libralidhës?

Një bastvënës ose libër sportiv, siç njihet gjerësisht, është një person ose kompani që pranon baste dhe paguan në varësi të koeficientëve të rënë dakord. Shpesh, prezantuesit marrin baste për sportet ligjore dhe profesionale si futbolli i shoqatës, garat me kuaj, boksi, golfi dhe më shumë.

Akoma më mirë, rrjeti aktual është hedhur edhe më i gjerë për të akomoduar ngjarjet politike, esports, parashikimet e motit, e kështu me radhë.

Thënë kështu, bërja e basteve mund të jetë e ligjshme ose e paligjshme, në varësi të ligjeve lokale të lojërave të fatit. Për shembull, në Mbretërinë e Bashkuar, bërja e basteve ka qenë e ligjshme që nga viti 1961 dhe sot shihet si një kontribues vendimtar në ekonominë e vendit.

Megjithatë, në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme si Emiratet e Bashkuara Arabe, çdo formë bastesh nuk lejohet për arsye fetare dhe kulturore.

Ja se si funksionon një libralidhës në internet. Supozoni se një bastdhënës dëshiron të aksionojë në fitoren e Maria Sharapova kundër Serena Williams në tenis për femra. Nëse Sharapova ka shanse 2.50 dhe lojtari që vë bast 100 dollarë në fitoren e saj, një fitore prej 250 dollarësh (100 dollarë x 2.50) është e mundur. Nëse ajo humbet ose loja përfundon në barazim, aksionet prej 100 dollarësh shkojnë për titullarin.

Çfarë është një libralidhës?
Si të përdorni një bonus bookmaker

Si të përdorni një bonus bookmaker

Libërbërësit do të bëjnë gjithçka që është e mundur për të tërhequr dhe mbajtur bastorët. Për të arritur këtë, ata u ofrojnë lojtarëve bonuse dhe promovime. Por si mund t'i dalloni bonuset e rezervistëve?

Bonus i mirëseardhjes

Siç lë të kuptohet emri, një bonus i mirëseardhjes është një nxitje që u jepet lojtarëve të rinj pas krijimit të suksesshëm të një llogarie. Shumica basteshkruesit më të mirë në internet ofrojnë këtë lloj promovimi dhe mund të vijnë si një bonus pa depozitë ose depozitim.

Për shembull, një rezervist ofron që të përputhet 100% deri në 200 dollarë në depozitën e parë. Më pas, një lojtar vazhdon të bëjë një depozitë prej 50 dollarësh. Në atë rast, lojtari do të marrë 50 dollarë shtesë, që është 100% e shumës së depozitës së tij. Kjo e bën bankrollin total të lojtarit të jetë 100 dollarë. Mjerisht, lojtari nuk mund të tërheqë paratë e bonusit menjëherë përpara se të përmbushë kërkesat e bastit. Gjithashtu, mund të nevojitet një kod promocional për të aktivizuar bonusin.

Baste falas

Bastet falas janë speciale të tjera tërheqëse që bastorët marrin në faqet më të mira të basteve. Ashtu si me bonusin e mirëseardhjes, bastet falas vijnë në formën e parave falas që bastorët përdorin për të vendosur në një treg të caktuar bastesh.

Por në këtë rast, lojtarët nuk depozitojnë asgjë. Në vend të kësaj, ata përdorin paratë e bonusit për të vendosur baste. Vënësi i bastit mund t'i kthejë paratë e bonusit plus fitimin nëse basti fiton. Sidoqoftë, kjo varet kryesisht nga libri sportiv.

Rifresko bonuset

Përdoruesit me përvojë të librave sportiv dinë disa gjëra rreth bonuseve të ringarkimit. Një bonus ringarkimi është në thelb si një bast falas për ata që nuk dinë asgjë për të.

Por ka një ndryshim të vogël. Zakonisht, ato jepen në depozitat e mëvonshme dhe jo të parat. Thjesht bëni një depozitë kualifikuese dhe plotësoni kërkesën e rikthimit.

Përveç kësaj, është e rëndësishme të theksohet se ky bonus ndonjëherë vjen si një përqindje humbjeje ose kthim parash. Për shembull, disa libra sportive kthejnë 3% deri në 5% të depozitës totale të lojtarit gjatë javës ose muajit. Objektivi është të mbron lojtarët nga humbjet dhe t'i inkurajojë ata të depozitojnë dhe të luajnë më shumë.

Si të përdorni një bonus bookmaker
Regjistrimi me një librari në internet

Regjistrimi me një librari në internet

Siç pritej, hapja e një llogarie bastesh është mjaft e thjeshtë qoftë kur luani në celular apo kompjuter. Filloni duke zgjedhur një faqe bastesh nga një mori opsionesh në internet dhe krijoni një llogari. Kur zgjidhni një faqe bastesh, merrni parasysh shanset, besueshmërinë, bonuset, tregjet e disponueshme etj. Më poshtë është se si të hapni një llogari bastesh:

Klikoni butonin Regjistrohu, Bashkohu ose Regjistrohu dhe fut të dhënat tuaja personale në formularin elektronik. Libri sportiv do të kërkojë informacione si vendi i banimit, emrat e plotë, data e lindjes, numri i telefonit, etj.

Tjetra, krijoni informacionin e hyrjes. Siç pritej, do t'ju duhet të jepni një emër përdoruesi dhe një fjalëkalim kompleks. Shmangni përdorimin e pseudonimeve ose pseudonimeve si emër përdoruesi.

Pas kësaj, rezervisti mund të ofrojë një pyetje sigurie për t'iu përgjigjur. Është më mirë të zgjidhni atë që mund ta mbani mend lehtë. Ky mund të jetë emri i mësuesit, kafshës shtëpiake, mikut tuaj më të mirë etj.

Tani lidhja a Metoda e pagesës dhe më pas bëni një depozitë minimale. Bonusi juaj i mirëseardhjes do të kreditohet menjëherë nëse rezervisti ofron ndonjë.

Së fundi, lundroni në faqen e përzgjedhjes së ndeshjes, krijoni një fletë bastesh dhe vendosni një shumë.

Krijimi i një llogarie bastesh është vetëm hapi i parë drejt tërheqjes së fitimeve të basteve. Kjo për shkak se shumica e librave sportiv kërkojnë që lojtarët të kryejnë një proces KYC (Njih klientin tënd) përpara se të bëjnë tërheqje.

Ky proces është thelbësor për të parandaluar mashtruesit, pastrimin e parave dhe lojërat e fatit të mitur.

Për të përfunduar procesin, lojtarët duhet të përdorin këto dokumente:

  • Kopje me ngjyra dhe origjinale e një ID/Pasaporte/Patentë drejtimi të lëshuar nga qeveria.
  • Kopja më e fundit e një faturë shërbimi ose pasqyrë bankare.
  • Një foto e skanuar ose e qartë e kartës suaj të kreditit/debitit. Vini re se fotografia duhet të përfshijë tetë numra të mesëm.
Regjistrimi me një librari në internet
Marrja e hyrjes në libralidhësin tuaj

Marrja e hyrjes në libralidhësin tuaj

Me kaq shumë detaje sigurie për t'u mbajtur mend këto ditë, është e mundur të harrosh informacionin e identifikimit të një llogarie rezervë. Për fat të mirë, nuk keni pse të humbisni atë treg bastesh për shkak të fjalëkalimit ose emrit të përdoruesit të harruar.

Për të tërhequr informacionin e harruar, klikoni butonin "hyni" dhe më pas prekni butonin e rivendosjes së fjalëkalimit në fund të ekranit. Në disa raste, bastorëve mund t'u duhet të fusin detajet e hyrjes që mund të mbajnë mend për të aktivizuar këtë buton.

Më pas, zgjidhni një numër telefoni ose email për të dërguar një fjalëkalim të ri. Gjithashtu, disa rezervistë do t'u kërkojnë lojtarëve t'i përgjigjen një pyetjeje sigurie ose të shënojnë datën e lindjes të dhënë gjatë procesit të regjistrimit.

Sidoqoftë, përdorni fjalëkalimin e ri për të hyrë në llogari dhe rivendosni fjalëkalimin në diçka që mund ta mbani me lehtësi.

Marrja e hyrjes në libralidhësin tuaj