Kërkoni Bonusi me depozitë 2024

Bonuset e depozitave janë një gjë mjaft e zakonshme për të ofruar faqet e basteve. Ata janë mënyra e sajtit të basteve për të nxitur lojtarët që të bëjnë një depozitë dhe të vënë baste me ta menjëherë, por ato mund të jenë konfuze nëse lojtarët nuk dinë se çfarë të presin prej tyre ose si funksionojnë.

Ky postim në blog shpjegon gjithçka që duhet të dini rreth bonuseve të depozitave, në mënyrë që bastorët të dinë saktësisht se çfarë të presin kur dikush shfaqet në ekranin e tyre. Por para kësaj, është thelbësore të shohim pse faqet e basteve ofrojnë këtë lloj bonusi.

Kërkoni Bonusi me depozitë 2024
Lukas Müller
ExpertLukas MüllerExpert
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Këtu janë disa nga arsyet pse faqet e basteve ofrojnë këtë bonus bastesh:

  • Një nxitje për lojtarët: Bonuset e depozitave ofrohen gjithashtu si një nxitje për lojtarët që të përdorin më shpesh shërbimet e faqes së basteve, që do të thotë më shumë para në xhepat e kompanisë.
  • Ndihmoni lojtarët me një bankroll të vogël për të filluar: Një faqe bastesh mund të ofrojë gjithashtu bonuse depozitash për të ndihmuar në fillimin e lojtarëve që mund të mos kenë shumë para për të vënë bast.
  • Faqet e basteve duan të krijojnë një bazë besnike klientësh: faqet duan gjithashtu të krijojnë një bazë besnike klientësh, dhe ka mënyrë më të mirë për ta bërë këtë sesa ofrimi i stimujve të tillë si shpërblimet e depozitave?
Section icon
Si funksionojnë bonuset e depozitave dhe si t'i përdorni ato

Si funksionojnë bonuset e depozitave dhe si t'i përdorni ato

Bonuset e depozitave në librat sportiv në internet funksionojnë njësoj si bonuset e depozitave në faqet e pokerit dhe kazinotë. Kur një lojtar depoziton para në një faqe bastesh, ai do të marrë një bonus shtesë bankroll me të cilin mund të luajë. Këto bonuse vijnë në formate të ndryshme, ku një bonus i depozitave të ndeshjes është një nga më të zakonshmet.

Mënyra se si funksionon do të varet nga formati në fjalë. Për shembull, në bonusin e depozitës së ndeshjes, faqja e basteve do të përputhet me një përqindje të depozitës që është bërë.

Një faqe bastesh po ofron një bonus depozite ndeshjeje, të themi, 100%, dhe një lojtar që depoziton 50 dollarë, ai do të ketë 100 dollarë për të luajtur. Kjo për shkak se faqja e basteve u jep atyre 50 dollarë shtesë për depozitën që është bërë.

Si funksionojnë bonuset e depozitave dhe si t'i përdorni ato
Shndërrimi i një bonusi depozite në para të vërteta

Shndërrimi i një bonusi depozite në para të vërteta

Tani, operatorët e faqeve të basteve nuk u japin lojtarëve bonuse depozitash në mënyrë që lojtarët thjesht të mund të kapin dhe tërhiqen. Përkundrazi, ata presin që lojtarët të përdorin këto bonuse duke vendosur baste. Kjo është arsyeja pse kthimi i bonusit në para të vërteta është një proces. Sa shpejt ndodh kjo varet nga disa faktorë, duke përfshirë kërkesat e bastit.

Për shembull, është mjaft e zakonshme që një bonus depozite që jepet për baste në futboll mund të mos përdoret për bastet e garave me kuaj. Prandaj, për ta kthyer bonusin në para të vërteta, lojtarët duhet të bastojnë në lojërat që llogariten në përmbushjen e kërkesave.

Shndërrimi i një bonusi depozite në para të vërteta
Çfarë duhet të keni parasysh në një bonus depozite

Çfarë duhet të keni parasysh në një bonus depozite

Është e lehtë të shikosh bastet sportive, veçanërisht me një ofertë hyrëse, si një mënyrë e shpejtë për të fituar para, por është e rëndësishme të jesh i vetëdijshëm për çdo rrezik përpara se të rrëmbesh ndonjë bonus depozite. Librat sportive ofrojnë bonuse depozitash me synimin për të tërhequr klientë të rinj dhe për të mbajtur ata ekzistues.

Bonuset do të vijë me atë që quhet kërkesa për kalim ose përmbysje. Seksioni vijues do të flasë për të në detaje. Përveç kërkesave për lojëra, faktorë të tjerë të rëndësishëm që duhen marrë parasysh gjatë kërkimit të këtyre bonuseve të basteve në internet në çdo vend të basteve sportive përfshijnë si më poshtë:

Sa i madh është bonusi?

Bonuset e depozitave mund të variojnë nga të vogla në të mëdha, prandaj është e rëndësishme që lojtarët të dinë se për çfarë po regjistrohen

Në cilat lojëra mund të përdoret bonusi?

Siç u përmend më herët, faqet e basteve mund të kufizojnë bonuset e depozitave në lloje të caktuara sportesh. Kjo është diçka që çdo lojtar duhet të jetë i vetëdijshëm.

Sa zgjat bonusi?

Kjo njihet si periudha e bonusit. Shumë bonuse depozitash do të kenë një afat kohor në të cilin bonusi duhet të përdoret. Kur kjo kohë kalon, bonusi humbet. Sa më e gjatë të jetë periudha, aq më i mirë është bonusi i faqes së basteve pasi siguron që lojtarët të mos humbasin bonusin e depozitës.

Kapaku i bonusit

Shumica e librave sportiv vendosin kufizime se sa depozitë mund të tërheqë bonusin. Për shembull, nëse një bonus depozite është i kufizuar në 200 dollarë, kjo do të thotë se çdo shumë depozitash mbi të nuk do të shkaktojë bonusin. Kjo është bërë për të siguruar që lojtarët të mos bëjnë depozita të mëdha dhe të kërkojnë bonuse jonormale. Lejimi i bastorëve që ta bëjnë këtë mund të rrëzojë financiarisht faqet e basteve.

Çfarë duhet të keni parasysh në një bonus depozite
Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të depozitave

Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të depozitave

Megjithatë, ato nuk vijnë gjithmonë pa fije të lidhura. Lojtarët duhet të lexojnë të gjitha termat dhe kushtet përpara se të bien dakord për ndonjë gjë, sepse mund të ketë kufizime se sa shpesh mund t'i tërheqin fitimet e tyre nga libri sportiv. Pra, cilat janë termat dhe kushtet e bonusit të depozitave në bastet sportive?

Epo, termat dhe kushtet e bonusit të depozitimit i referohen rregullave specifike që zbatohen për ofertën. Ato mund të jenë çdo gjë nga shuma minimale e depozitës që kërkohet për t'u kualifikuar për bonusin deri te kërkesat e bastit deri te periudha brenda së cilës bonusi do të jetë aktiv. Shumica e librave sportiv gjithashtu kanë një kufi se sa nga depozitimi i lojtarit do të tërheqë bonusin.

Kërkesat e bastit

Të njohura gjithashtu si kërkesat e kalimit të lojës, kërkesat për bast nënkuptojnë që shuma duhet të vihet një numër i caktuar herë përpara se të tërhiqet ndonjë fitim. Për shembull, nëse ka një kërkesë 20 herë bast për një bonus depozite, atëherë shuma e depozitës dhe bonusit duhet të vihet 20 herë.

Prandaj, kërkesat për lojëra janë një faktor i rëndësishëm për t'u marrë parasysh kur ofrohen bonuset e depozitave. Nëse kërkesat vendosen shumë të larta, lojtarët nuk do të jenë në gjendje t'i kthejnë bonuset e depozitave në para reale.

Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të depozitave
Cilat sporte ofrojnë bonus depozite?

Cilat sporte ofrojnë bonus depozite?

Ndërsa ka tonelata të sporte për të bastuar, vetëm disa të përzgjedhur ofrojnë bonuse depozitash. Kjo për shkak se disa sporte janë më të popullarizuara në mesin e lojtarëve se të tjerët. Për shembull, futbolli është një nga sportet më të njohura në botë. Në fakt, është aq popullor sa askush nuk mund të flasë për baste sportive në internet pa e përmendur këtë sport.

Sportet e tjera që ofrojnë bonuse depozitash përfshijnë basketbollin, garat me kuaj, garat me zagar dhe bejsbollin, ndër të tjera. Këtu është një vështrim gjithëpërfshirës i pesë sporteve që ofrojnë bonuse depozitash për lojtarët.

Futbolli

Futbolli është sporti më popullor në botë dhe, si i tillë, nuk është çudi që ofron një bonus depozite. Në fakt, shumë libra sportive në internet ofrojnë një bonus depozite posaçërisht për bastet e futbollit. Kjo do të thotë që lojtarët mund të marrin një përqindje të depozitës së tyre të krahasuar me librin sportiv.

Për shembull, një libër sportiv mund të ofrojë një bonus depozite prej 100% deri në 200 dollarë. Kjo do të thotë që libri sportiv do të përputhet me depozitën e bërë nga lojtari, deri në një maksimum prej $200. Pra, nëse lojtari depoziton 100 dollarë në llogarinë e tij, libri sportiv do të japë një shtesë prej 100 dollarësh në llogari, për një total prej 200 dollarësh.

Shumica e lojtarëve të futbollit pëlqejnë një bonus depozite sepse u jep atyre më shumë para për të vënë bast. Ndërsa shumat e bonusit të depozitave ndryshojnë në varësi të librit sportiv dhe sa ka depozituar një lojtar, ndryshimi nuk është aq i rëndësishëm. Kjo për shkak se librat e sportit janë në konkurrencë të vazhdueshme për lojtarët. Një hendek i madh midis bonuseve të futbollit do të largonte disa basteshkrues nga tregu.

Basketboll

Basketboll është një tjetër sport shumë i njohur, veçanërisht në Amerikën e Veriut. Po, Shoqata Kombëtare e Basketbollit (NBA) është një nga ligat sportive më të shikuara në botë. Si e tillë, nuk është për t'u habitur që shumë libra sportive në internet ofrojnë bonuse depozitash për bastet në lojërat e basketbollit. Këto bonuse zakonisht funksionojnë në të njëjtën mënyrë si bonuset e depozitave për bastet e futbollit.

Kjo do të thotë, libri sportiv do të përputhet me një përqindje të depozitës së bërë nga lojtari deri në një shumë të caktuar. Dhe, si me bonuset e depozitave për bastet e futbollit, shumat e bonusit të depozitave ndryshojnë nga libri sportiv në libër sportiv. Por ia vlen të merret sepse shton më shumë para në llogarinë e lojtarit, sado e vogël të jetë.

Gare me kuaj

Gare me kuaj është një nga sportet më të vjetra në ekzistencë dhe, si i tillë, ka një ndjekës masiv në mbarë botën. Prandaj, asnjë libër sportiv nuk do të guxonte të ofronte bonuse depozitash për bastet e garave me kuaj. Dhe, si basketbolli dhe futbolli, bonuset e depozitave kanë tendencë të funksionojnë në mënyrë të ngjashme. Kjo do të thotë, libri sportiv do të përputhet me një përqindje të depozitës së bërë nga lojtari deri në një shumë të caktuar.

Për shembull, disa libra sportive mund të ofrojnë një bonus depozite prej 150% deri në 300 dollarë. Kjo do të thotë që libri sportiv do të përputhet me depozitën e bërë nga lojtari, deri në një maksimum prej $300. Pra, nëse lojtari depoziton 200 dollarë në llogarinë e tij, libri sportiv do të shtojë 300 dollarë në llogari, kështu që totali në llogarinë e lojtarit do të jetë 500 dollarë.

Bejsbolli

Bejsbolli mund të mos jetë aq popullor sa futbolli, është ende një gjë për shumë njerëz, duke përfshirë bastorët. Dhe, si me sportet e tjera, shumë libra sportive në internet ofrojnë bonuse depozitash për baste në lojërat e bejsbollit.

Për të gjetur bonuset më të mira të depozitave në bejsboll, lojtarët duhet të krahasojnë bonuset e depozitave të ofruara nga libra të ndryshëm sportiv. Ashtu si shumë sporte të tjera të njohura, ka gjithmonë një ndeshje bejsbolli për të bastuar çdo ditë. Kjo tingëllon mirë për lojtarët që duan të përfitojnë nga bonuset e depozitave dhe të provojnë mungesën e tyre në çdo kohë.

Ragbi

Ragbi është popullor në shumë vende, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, Zelandën e Re dhe Afrikën e Jugut. Bookmakers ofrojnë shumë lloje bonusesh në këtë sport, ku bonusi i depozitave është më i popullarizuari.

Gjërat për t'u shënuar: Bonuset e depozitave mund të ndryshojnë ndërmjet librave sportiv, në varësi të shumë faktorëve. Kjo do të thotë që bonuset e depozitave për futbollin nuk do të jenë domosdoshmërisht të barabarta me bonuset e depozitave për basketboll ose gara me kuaj. Megjithatë, bazat janë të njëjta: një lojtar i lojërave depoziton një shumë të caktuar parash në llogarinë e tij dhe merr një përqindje të saj të krahasuar me librin sportiv.

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se, në mënyrë që lojtarët të jenë në gjendje të tërheqin çdo fitim nga bonuset e depozitave, ata zakonisht duhet të plotësojnë kërkesat specifike të basteve. Nuk ka rëndësi lloji i sportit për të cilin ata vënë bast, faqja e internetit e librave sportiv do të sigurohet që lojtarët të vënë bast shumën e bonusit të depozitës një numër të caktuar herë përpara se të tërheqin fitimet e tyre.

Së fundi, jo të gjitha sportet ofrojnë një bonus depozite. Lojtarët duhet të kontrollojnë librat e tyre sportiv përpara se të depozitojnë para në llogarinë e tyre për të shmangur çdo zhgënjim më vonë. Çdo bastvënës i besueshëm do të përcaktojë qartë se cilat sporte mund të bastojë një bastues duke përdorur bonusin.

Cilat sporte ofrojnë bonus depozite?
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Ndërsa ka bonuse depozitash për lojtarët që mund të përfitojnë, kumari i përgjegjshëm është i një rëndësie të madhe. Kjo për shkak se shumë njerëz e kanë gjetur veten në vështirësi financiare si rezultat i aktiviteteve të tyre të lojërave të fatit. Është e rëndësishme të mbani mend se shtëpia ka gjithmonë një avantazh në çdo formë të lojërave të fatit. Pra, është e këshillueshme që të keni pritshmëri realiste kur vini baste në sport.

Fatmirësisht, ka shumë mënyra për të vënë bast me përgjegjësi dhe për të shmangur varësinë. Ato përfshijnë sa vijon:

Vendosja e një kufiri

Vendosja e një kufiri kohor për bastet sportive siguron që bixhozi të mos ndërhyjë në aktivitete të tjera ose përgjegjësi të përditshme, të tilla si punët dhe çështjet familjare. Gjuajtësit mund të kufizojnë gjithashtu sa para për të shpenzuar për baste në ditë.

Vendosja e basteve të vogla

Vendosja proverbiale e të gjitha vezëve në një shportë është një mënyrë e sigurt për të humbur shuma të mëdha. Këshillohet që të shpërndani aksionet dhe të bëni baste të vogla.

Racionalizimi

Kjo përfshin kërkimin e arsyeve pse dikush nuk duhet të vendosë një bast në vend që të kërkojë justifikim pasi të jetë vendosur. Për shembull, nëse një lojtar bast mbi ekipin e tij të preferuar, ai duhet të pyesë veten nëse shanset janë mjaft të mira për të garantuar një bast.

Kumar i përgjegjshëm
About the author
Lukas Müller
Lukas Müller

Lukas Müller, "Baroni i basteve" i BettingRanker, vjen nga Gjermania dhe është i njohur për njohuritë e tij të pashembullta në fushën e basteve në internet. Me një mendje analitike dhe një puls mbi tendencat e industrisë, ai është një gur prove për bastorët në të gjithë Evropën.

Send email
More posts by Lukas Müller

Të rejat e fundit

Depozitoni nëpërmjet Skrill ose Neteller në Betandyou për të marrë 20% kthim parash
2023-10-10

Depozitoni nëpërmjet Skrill ose Neteller në Betandyou për të marrë 20% kthim parash

Betandyou është një faqe bastesh sportive e vitit 2010 në pronësi të Tixi Multimedia BV. Kjo platformë bastesh ofron shanse konkurruese në tregje dhe sporte të shumta, duke përfshirë futbollin, basketbollin, netballin dhe më shumë. Për ta bërë përvojën tuaj të basteve edhe më shpërblyese, Betandyou kryen promovime të shumta, duke përfshirë bonusin e kthimit të parave prej 20%. Pra, si funksionon?

CyberBet ofron oferta të shkëlqyera për adhuruesit e sportit
2023-08-29

CyberBet ofron oferta të shkëlqyera për adhuruesit e sportit

CyberBet është një sajt i lojërave të fatit me vlerësimin më të lartë i lançuar në vitin 2018. Është një faqe interneti gjithëpërfshirëse për baste mbi sportet, e-sportet dhe lojërat e kazinosë. Libri i sporteve është i njohur për shumë gjëra, duke përfshirë mbështetjen e bisedës live 24/7, një aplikacion të dedikuar Android dhe bonuse konkurruese të basteve sportive.

Leonbet ju ftoi të kërkoni bonusin e depozitës prej 50% në promovimin Sport Booster
2023-08-22

Leonbet ju ftoi të kërkoni bonusin e depozitës prej 50% në promovimin Sport Booster

Leonbet është një nga kompanitë kryesore të basteve sportive e lançuar në vitin 2007. Kompania ka arritur të qëndrojë në krye të industrisë falë mundësive konkurruese, përzgjedhjes së shkëlqyer të ngjarjeve dhe bonuseve fantastike.

Filloni vijat tuaja javore fituese në Betreels me të hënën e basteve falas!
2023-07-04

Filloni vijat tuaja javore fituese në Betreels me të hënën e basteve falas!

Bastet sportive mund të jenë të pafalshme, veçanërisht për ata me fonde të vogla. Është e zakonshme të gjesh veten pa asgjë në fillim të javës, nëse disa nga këmbët e tua nuk arritën t'i jepnin fundjavës. Për këtë arsye, BettingRanker është gjithmonë në kërkim për t'ju ndihmuar të gjeni bonuse fantastike javore për të rritur bankrollin tuaj delikat.