Kërkoni Bonus të mirëpritur 2024

Librat e sporteve në internet shpesh japin stimuj për të magjepsur lojtarët e rinj dhe për të mbajtur lojtarët ekzistues. Një nga këto përfitime është bonusi i mirëseardhjes së basteve sportive. Në këtë mënyrë, një klient i ri mund të marrë më shumë fonde mbi bankrollin e tij dhe përfitime të tjera të përmendura në termat dhe kushtet. Një bonus mirëseardhjeje mund të jetë 100% e depozitës fillestare ose më shumë.

Faqet e basteve me një bonus mirëseardhjeje zakonisht ndryshojnë kushtet, kështu që ajo që ishte e disponueshme një muaj më parë mund të mos jetë më e vlefshme. Prandaj, lojtarët e interesuar duhet të jenë të informuar me ndryshimet për të përfituar nga ofertat më të mira. Shumë rezervistë ofrojnë këtë bonus të basteve sportive për të mbetur konkurrues në treg.

Kërkoni Bonus të mirëpritur 2024
Lukas Müller
ExpertLukas MüllerExpert
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Bastorët e rinj inkurajohen të kapin ofertën e regjistrimit, veçanërisht gjatë vendosjes së basteve në lojëra të reja. Është mënyra më e mirë për të luajtur pa rrezik në një faqe bastesh sportive me para reale. Ndonjëherë, kjo ofertë është ekskluzive për lojëra të caktuara, kështu që konfirmimi i detajeve përpara se të vendosni një bast është thelbësor. Pothuajse te gjitha libra sportive në internet kërkojnë që bonusi të vihet disa herë përpara se të mund të arkëtohet. Nëse një lojtar i ri largohet nga një lojë përpara se të plotësojë kërkesat e bastit, ka një shans të mirë që ai të humbasë përfitimet e paketës së mirëseardhjes.

Section icon
Si të përdorni bonusin e mirëseardhjes së basteve sportive

Si të përdorni bonusin e mirëseardhjes së basteve sportive

Faqet më të mira të basteve të bonusit të mirëseardhjes vijnë me përvoja dhe mundësi gjithëpërfshirëse për të fituar çmime. Gjetja e një bonusi të mirëseardhjes është e lehtë. Pothuajse të gjitha faqet e basteve sportive e kanë këtë opsion në faqen e regjistrimit. Këto faqe duan që lojtarët të pretendojnë promovimet, duke e bërë procesin sa më të lehtë që të jetë e mundur. Megjithatë, fitimi dhe shndërrimi i bonusit në para të vërteta nuk është i thjeshtë. Bonusi nuk ka kërkesa për bast në raste të rralla, por lojtarët duhet të ndjekin disa protokolle.

Përpara se të regjistroni një llogari ose të kërkoni bonusin, është e domosdoshme të kuptoni se si funksionon bonusi i mirëseardhjes së basteve sportive. Në rastin e një bonusi jo ngjitës, paratë shtesë nuk mund të tërhiqen drejtpërdrejt. Edhe fitimet nga bonuset ngjitëse janë të paarkëtueshme. Me fjalë të tjera, të gjitha fitimet nga bastet në bonuse mbeten në sistem. Lojtarët dhe pronarët e librave sportiv përfitojnë njësoj nga bonuset e mirëseardhjes. Me një kujdes të duhur, kumarxhinjtë mund të gjejnë faqe bastesh me një bonus mirëseardhjeje që ndihmon në rritjen e fitimeve të tyre.

Si të përdorni bonusin e mirëseardhjes së basteve sportive
Gjërat për t'u kujdesur për një bonus mirëseardhjeje

Gjërat për t'u kujdesur për një bonus mirëseardhjeje

Ka bonuse të shumta të mirëseardhjes në librat sportiv në internet. Por jo çdo ofertë ia vlen. Të apasionuarit pas basteve sportive duhet të jenë vigjilentë për të zgjedhur një ofertë që përputhet me nevojat e tyre për lojërat e fatit. Disa këshilla do të jenë të dobishme kur zgjidhni faqet e basteve me një bonus mirëseardhjeje.

Besueshmëria

Nuk ka asnjë garanci që një libralidhës në internet është i besueshëm sepse u ofron lojtarëve të tij bonuse tërheqëse. Një licencë e besueshme është një aspekt themelor i një faqeje të besueshme bastesh sportive. Në mënyrë ideale, ofruesit me reputacion shfaqin informacionin e licencimit në faqen kryesore. Organet rregullatore më të besuara janë Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Lojërave të Maltës, dhe Komisioni i lojërave të fatit në Gjibraltar. Për shkak se këto subjekte kanë standarde të rrepta, ato sigurojnë që bastorët të mbrohen kur regjistrohen dhe pretendojnë bonuse për bastet sportive.

Termat dhe Kushtet

Pothuajse në çdo term dhe kusht të basteshkruesve, ka klauzola të fshehura. Përpara se të regjistroheni për të, mund të mos ketë kohë të mjaftueshme për të lexuar të gjitha T&C-të e mprehta në një bonus mirëseardhjeje të basteve sportive. Së paku, ekspertët sugjerojnë leximin e pjesëve që lidhen me vendimin e lojtarit. Këto përfshijnë kufizimet e promovimit, kufijtë e tërheqjes dhe kushtet e bastit.

Këto terma vështirë se reklamohen në faqet e uljes së shumicës së librave sportiv. Megjithatë, ato mund të kenë një ndikim të jashtëzakonshëm në cilësinë e një përvoje bonus në internet. Disa site kufizojnë numrin e basteve që mund të vendosë. Kalimi nëpër seksionin e T&C përpara se të regjistroheni për një bonus mirëseardhjeje ndihmon për të shmangur surprizat e panevojshme.

Data e skadencës

Çdo krijues bastesh cakton një periudhë specifike gjatë së cilës një lojtar duhet të përdorë bonusin e tij dhe të përmbushë të gjitha kërkesat e basteve. Një afat i shkurtër kohor detyron shumë lojtarë të bastojnë më shumë, duke mbishpenzuar dhe duke rritur rrezikun e humbjes. Një bonus i mirë i mirëseardhjes i lejon lojtarët të luajnë disa herë në një periudhë të arsyeshme vlefshmërie.

Lojëra të pranueshme

Disa bastore sportive të papërvojë marrin bonuse pa kontrolluar lojërat e pranueshme. Është e rëndësishme të zgjedhësh lojëra që dikush i pëlqen të luajë ose të bastojë. Kjo mund të përmirësojë shanset e tyre për të fituar.

Gjërat për t'u kujdesur për një bonus mirëseardhjeje
Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të mirëseardhjes

Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të mirëseardhjes

Kërkesat e bastit referohen gjithashtu si kërkesa për lojë. Ato përcaktojnë numrin e herëve që një lojtar duhet të vë bast bonusin e mirëseardhjes përpara se të tërhiqet. Nëse mbajtësi i basteve vendos kërkesën për të luajtur si x15 për një bonus prej 200 USD, lojtari duhet të vë bast me 3,000 USD në lojërat sportive. Me plotësimin e kërkesave të basteve, ata mund të tërheqin fondet e tyre të mbetura nëse fitojnë para dhe nuk i shpenzojnë ato në baste.

Disa sajte bastesh sportive aplikojnë kërkesa për të luajtur si për depozitën ashtu edhe për bonusin menjëherë, gjë që është më pak e dëshirueshme për lojtarët. Supozoni se kërkohet një kusht bast prej x20 për një depozitë prej $50 dhe një bonus prej $50. Lojtari duhet të vë bast një total prej $1,000 përpara se të tërheqë bonusin.

(50 dollarë + 50 dollarë) * 10 = 1000 dollarë

Ndërsa 1,000 dollarë mund të duken të vështira për një lojtar të ri, shumë bastebërës online ofrojnë RTP më të larta, duke i bërë bastet shumë më të lehta se bastet në shtëpitë e lojërave të fatit në tokë. Konvertimet dhe kufijtë e bonusit të lojës janë kushtet e tjera të zakonshme për të bonuset e basteve sportive. Konvertimet e bonusit të lojës kanë të bëjnë me kontributin e lojërave të veçanta në luajtjen. Kufijtë e konvertimit kufizojnë shumën e bonusit që mund të konvertohet në para reale.

Cilat sporte ofrojnë bonus mirëseardhjeje?

Faqet e basteve ofrojnë bonuse të ndryshme mirëseardhjeje kur lojtarët regjistrohen. Sportet më të njohura zakonisht kanë ofertat më të mira të bonusit. Këtu ka më shumë rreth bonuseve të mirëseardhjes për sportet individuale.

Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të mirëseardhjes
Bonus i mirëseardhjes në futboll

Bonus i mirëseardhjes në futboll

Futbolli është ndoshta sporti më i vënë bast në botë. Miliarda para shkojnë në NFL dhe liga të tjera të njohura gjatë gjithë sezoneve. Mbi 95% e basteve për bastet e futbollit ndodhin në bastet online. Arsyeja pse faqet e internetit të basteve sportive dallohen është se ato kanë bonuse tërheqëse të mirëseardhjes. Kjo është diçka që librat sportivë me tulla dhe llaç nuk mund të përputhen. Thënë kështu, është thelbësore të njihni faqet më të mira të basteve të bonusit të mirëseardhjes për ligat kombëtare të futbollit, kampionatet dhe ndeshjet e futbollit në kolegj.

Shumë libra sportive sot u lejojnë bastorëve të depozitojnë me kriptovaluta. Ata që depozitojnë me Bitcoin marrin një shumë më të lartë bonus. Për më tepër, BTC lehtëson pagesat më të shpejta, ku kërkesat për tërheqje përpunohen brenda disa minutave.

Sezonet e futbollit

Qëndrimi i përditësuar mbi bastet e së ardhmes dhe disa baste futbolli është thelbësor për bastet sportive. Për shembull, Super Bowl 56 fillon në Los Anxhelos më 13 shkurt 2022. Disa ngjarje kanë kaluar tashmë, si sezoni i rregullt i NFL, i cili zgjat nga 9 shtatori 2021 deri më 9 janar 2022. Nga ana tjetër, play-offi i NFL filloi më 15 Janar 2022. Ngjarje të tjera për të vazhduar përfshijnë:

  • Sezoni i rregullt i Divizionit NCAA
  • Kampionatet e Konferencës
  • Gjysmëfinalet e CFP
  • Kampionati Kombëtar CFP

Një bonus mirëseardhjeje në futboll mund të jetë një ofertë me kohë të kufizuar. Të tjerat mund të zgjasin gjatë gjithë sezonit, kështu që leximi i termave dhe kushteve është thelbësor përpara se të merrni një kod kuponi. Lojtarët duhet të vendosin një depozitë minimale për të marrë bonusin e mirëseardhjes. Çdo libralidhës në internet tregon se cilat vende rezidentët kanë të drejtë për ofertën e bonusit. Duhet të theksohet se një bonus i mirëseardhjes në futboll nuk është një kërkesë për t'u regjistruar në një faqe bastesh futbolli. Nëse një lojtar vendos ta anashkalojë atë, ai prapë mund të bastojë në ndeshje futbolli dhe sporte të tjera.

Bonus i mirëseardhjes në futboll
Bonus i mirëseardhjes për garat me kuaj

Bonus i mirëseardhjes për garat me kuaj

Me mijera garat me kuaj ndodhin në nivel global. Në SHBA, një fokus i madh është në dy seri kryesore, Triple Crown, e cila fillon në maj dhe Kupa e Breeders në nëntor. Belmont Stakes, Preakness Stakes dhe derbi legjendar Kentucky janë pika të tjera kryesore.

Një marrëveshje e mirëpritur është një nga mënyrat se si racebooks online konkurrojnë për klientët e rinj. Fondet e bonusit mund të përputhen në depozitën e parë ose të sigurohen si baste falas. Një faqe bastesh mund të vendosë të japë 120 dollarë për të gjithë lojtarët e rinj. Kjo mund të shpërndahet në tre baste të njëpasnjëshme me rritje prej $40 në bonus çdo herë.

Një bonus i tillë i mirëseardhjes nuk ka periudhë vlefshmërie. Për sa kohë që lojtari bën depozitën e parë dhe vazhdon të bastojë në garat me kuaj, ai përfundimisht do të marrë bonusin e plotë. Disa lojtarë të lartë bastojnë shuma të mëdha në garat me kuaj dhe kërkojnë bonusin e plotë menjëherë. Por shumica e lojtarëve vendosin baste më të vogla, të themi 20 dollarë gjatë javëve. Kur regjistrohen për bast kuajsh, lojtarët duhet të sigurojnë që ata të kalojnë në mënyrë shteruese shtypjen e imët. Disa racebooks online pranojnë lojtarë nga disa shtete, ndërsa të tjerë vendosin kufizime kohore për ofertat e mirëseardhjes.

Bonus i mirëseardhjes për garat me kuaj
Kodet promovuese të basteve të kuajve

Kodet promovuese të basteve të kuajve

Shumë promovime të basteve me kuaj kërkojnë futjen e kodeve promocionale. Kodet promovuese për bonuset e mirëseardhjes zakonisht reklamohen në faqet e lajmeve të garave me kuaj. Lojtarët duhet të sigurojnë vlefshmërinë e kodeve të kuponit përpara se t'i mbledhin ato. Shqyrtimet e faqeve janë gjithashtu thelbësore kur bëhet fjalë për zgjedhjen e kodeve promovuese.

Megjithatë, duket se lojtarët e rinj janë në prag të humbjes së ofertave promovuese. Shumë libra sportive nuk duan që klientët e rinj të kalojnë telashet e kërkimit të internetit për kode promocionale. Pra, ata shfaqin kuponët në faqet e tyre të internetit për t'i lehtësuar gjërat.

Kodet promovuese të basteve të kuajve
Bonus i mirëseardhjes në basketboll

Bonus i mirëseardhjes në basketboll

Sezoni i basketbollit NCAA sjell shumë mundësi bastesh dhe çmenduri të marsit. Basketboll fansat gjithashtu vendosin baste NBA në librat më të mirë sportiv çdo javë gjatë sezonit të NBA. Bonuset e mirëseardhjes pa depozita për bastet e basketbollit janë të rralla, por ato ekzistojnë. Ato janë ideale për lojtarët që testojnë një faqe përpara se të grumbullojnë para të vërteta.

Të pretendosh një ofertë mirëseardhjeje është e thjeshtë. Kumarxhinjtë do të regjistrohen me një libër sportiv që ofron shanse basketbolli dhe do të marrin një bonus. Pasi të verifikohen llogaritë e tyre, paratë e bonusit shtohen në listën e tyre bankare. Lojtarët nuk mund t'i tërheqin vetëm këto para. Ata duhet të bastojnë atë veçmas, siç kërkohet nga libri sportiv.

Një gjë e rëndësishme për t'u theksuar është se një bonus mirëseardhjeje në basketboll, për shembull, mund të kërkohet vetëm një herë në listën e zgjedhur. Ndërsa ndryshimi i emrit të llogarisë dhe marrja e disa shpërblimeve mund të jetë joshëse, shumica e faqeve të basteve në internet vendosin sisteme të ndryshme për të ndihmuar në gjetjen e keqpërdorimeve të tilla dhe ndoshta për të çaktivizuar llogarinë e tyre. Shumica e bastebërësve në internet i njohin përdoruesit me adresat dhe pajisjet e tyre IP.

Bonus i mirëseardhjes së basketbollit me depozitë minimale

Libërtarët në internet me një histori të dëshmuar jo vetëm që u japin para falas klientëve të rinj. Ata shpërblejnë lojtarët që vendosin depozitën minimale të kërkuar pas hapjes së llogarive të tyre. Ka një kufi në periudhën kur dikush mund të kërkojë ofertën e mirëseardhjes. Kjo mund të zgjasë deri në një nga dy muaj. Pas përmbushjes së pragut minimal dhe fitimit të një çmimi, lojtari mund të arkëtojë bonusin.

Bonus i mirëseardhjes në basketboll
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Kumari i përgjegjshëm ka të bëjë me të qenët i vetëdijshëm për bankrollin pas regjistrimit në faqet e basteve. Një bastist i zgjuar zhvillon strategji për të fituar në vend që të bastojë vazhdimisht pas një serie humbjesh. Kur bëhet fjalë për bastet në sport, lojtarët duhet të kenë parasysh këto rregulla:

  • Nuk ka asnjë bast të sigurt në futboll, garë me kuaj ose basketboll: Humbja dhe fitimi kanë të njëjtën probabilitet. Gjatë një sezoni sportiv, një ligë e caktuar mund të mposhtë një tjetër, dhe i takon lojtarit të bastit të peshojë pikat e forta dhe të dobëta të të dyja skuadrave.

  • Të vish bast se çfarë mund të humbësh rehat është strategjia më e mirë: Kumarxhinjtë profesionistë i dinë kufijtë e tyre dhe vendosin qëllime realiste kur vlerësojnë financat e tyre.

  • Udhërrëfyesi: Kumarxhinjtë e përgjegjshëm vlerësojnë financat e tyre gjatë një sezoni sportiv. Një veprim i mençur është të rregulloni përqindjet e basteve kur bastet po shkojnë mirë dhe t'i ulni ato nëse ato nuk shkojnë mirë. Mesatarja e basteve profesioniste shpreson të fitojë 60% dhe të humbasë 40% të aksioneve të tyre. Në fund, ata marrin një fitim neto prej 10%. Me përvojë, bastet përmirësohen dhe fitimet mund të rriten.

  • Bërja e hapave për fëmijë është më e sigurt se fillimi i madh: Shumica e librave online kërkojnë që lojtarët të bastojnë me të paktën 1 dollarë. Një rregull i mirë praktik është të përdorni 1% deri në 2% të bankrollit në çdo bast të njëpasnjëshëm. Kumarxhinjtë më me përvojë mund të vënë bast 4% deri në 5% të bankrollit të tyre. Nuk këshillohet të rrezikoni të gjithë bankrollin me një bast.

  • Shpërndarja e basteve: Këshillohet të vini baste në sporte të ndryshme. Ndërsa është e rëndësishme t'i rezistoni tundimit për të kaluar jashtë bordit, sigurisht që ju ndihmon të merrni një sport ose treg me të cilin jeni të kënaqur.

Kumar i përgjegjshëm
About the author
Lukas Müller
Lukas Müller

Lukas Müller, "Baroni i basteve" i BettingRanker, vjen nga Gjermania dhe është i njohur për njohuritë e tij të pashembullta në fushën e basteve në internet. Me një mendje analitike dhe një puls mbi tendencat e industrisë, ai është një gur prove për bastorët në të gjithë Evropën.

Send email
More posts by Lukas Müller

Të rejat e fundit

3 bonuset kryesore të mirëseardhjes së basteve sportive për pagesat me Visa/Mastercard
2023-08-02

3 bonuset kryesore të mirëseardhjes së basteve sportive për pagesat me Visa/Mastercard

Kur kërkoni një libër sportiv për t'u bashkuar, është jetike të merrni parasysh opsionet e pagesës dhe ofertat e mirëseardhjes në dispozicion. Fatmirësisht, shumica e bastebërësve ofrojnë pagesa me kartë debiti/kredi përmes Mastercard ose Visa. Edhe më mirë, ju do të merrni një bonus libër sportiv pasi të keni depozituar fonde dhe, në disa raste, të bëni bastin tuaj të parë aktual të parave.

Regjistrohuni në BetWinner dhe fitoni bonus prej 20 € nëse basti juaj i parë humbet
2023-05-16

Regjistrohuni në BetWinner dhe fitoni bonus prej 20 € nëse basti juaj i parë humbet

I lançuar në vitin 2018 nga Harbesina Limited, BetWinner është një nga faqet më të besuara të basteve në mbarë botën. Kjo faqe interneti është e njohur për shanset e saj konkurruese të basteve sportive dhe tregjet e shumta të basteve.