Vlerësimi i librave Betsson - Responsible Gaming

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score7.9
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisëBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Greke
Islandeze
Italiane
Norvegjeze
Polake
Serbe
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (47)
Live 3 Card Brag
Baccarat
BadmintonBasketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
EurovizionFormula 1FutbollFutboll AmerikanGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
MMA
Mahjong
Motorsport
Pai Gow
Poker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
SnookerSportiveTelevizioniTenis tavolineTenisiUFC
Video Poker
VolejbollieSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Betsson Group Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Bolivia
Brazili
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Paraguaj
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Responsible Gaming

Vetëm pak njerëz mund të bëjnë një karrierë si kumarxhinj profesionistë. Nuk duhet të konsiderohet si një burim të ardhurash për shumë njerëz. Rreziku i vetëm me para është që ju mund të përballoni të humbni. Asnjëherë mos luani kumar me paratë që ju nevojiten për qira, fatura, ushqime ose gjëra të tjera thelbësore.

Çështjet e lojërave të fatit shpesh shkaktohen nga persona që parashikojnë ose kërkojnë të fitojnë. Ata mund të bëhen të frustruar ose të shqetësuar kur humbasin dhe rrezikojnë edhe më shumë para për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të shkaktojë një reaksion zinxhir të tmerrshëm që me shpejtësi del jashtë kontrollit.

Luaj me përgjegjësi

Ju keni shumë më pak gjasa të bini në të njëjtën kurth nëse parashikoni të humbni. Bixhozi mund të jetë i këndshëm edhe kur humbni, për sa kohë që jeni plotësisht të përgatitur për humbjet tuaja dhe nuk keni problem të shpenzoni para për t'u argëtuar. Kur prisni të humbni, fitimi është shumë më i këndshëm.

Vendosja e kufijve për veten është hapi i parë drejt duke luajtur në mënyrë të sigurtë. Përpara se të luani, vendosni se sa mund të përballoni të humbni. Ka mbaruar kur ka ikur! Nëse fitoni, urime; megjithatë, mos u dekurajoni nëse fati juaj nuk vazhdon.

Kur jeni duke luajtur bixhoz, është gjithashtu e thjeshtë të humbni ndjenjën e kohës. Vendosni një kohëmatës ose një alarm dhe kur kohëmatësi të fiket, hiqni dorë. Sa më gjatë të luani kumar, aq më shumë para do të humbni. Asnjëherë mos e kaloni punën për të luajtur kumar dhe kurrë mos lejoni që kumari të ndikojë në marrëdhëniet tuaja ose jetën familjare.

Kur luani kumar, mos pini ose merrni drogë. Këto lëndë narkotike dëmtojnë gjykimin dhe gjykimi i shëndoshë është linja juaj më e madhe e mbrojtjes kundër varësisë ndaj lojërave të fatit.

Ku të kërkoni ndihmë

Nëse ndonjëherë mendoni se po humbisni kontrollin dhe nuk mund të luani kumar me përgjegjësi, duhet të hiqni dorë nga kumari. Nëse keni vështirësi të ndaloni ose besoni se mund të jeni të varur, është koha për të marrë ndihmë.

Mos kini frikë afroj dikë nëse e dini ose besoni se kumari po bëhet problem për ju. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar dhe përpjekja për ta trajtuar problemin vetë është e kotë. Nëse nuk jeni të kënaqur t'i adresoni vështirësitë tuaja me miqtë ose familjen, këshillimi dhe grupe të veçanta, si p.sh BeGambleAware, mund te ndihmoj.

Betsafe Partnerët me Inovacionin e Lojërave
2022-12-14

Betsafe Partnerët me Inovacionin e Lojërave

Për të vazhduar ofrimin e Shërbimeve të Platformës dhe të Menaxhuara, Gaming Innovation Group Inc. dhe Grupi Betsson negocioi një zgjatje të partneritetit afatgjatë. Partneriteti përbëhet nga operacione të tëra biznesi në disa territore dhe shërbimi ndaj klientit. Kontrata do të zgjasë deri në vitin 2025, falë zgjatjes trevjeçare.

Kupa e Botës FIFA 2022 - Spanja kundër Gjermanisë
2022-11-26

Kupa e Botës FIFA 2022 - Spanja kundër Gjermanisë

Një nga ndeshjet më të shumëpritura të të gjithë fazës së grupeve, dy fuqi evropiane përplasen këtë të dielë më 26 nëntor në stadiumin Al Bayt, kur kombëtarja e frikshme spanjolle përballet me një ekip gjerman që e gjen veten në rrezik të madh.

Një vështrim i fshehtë në Betsson's Busy 2022
2022-09-21

Një vështrim i fshehtë në Betsson's Busy 2022

E themeluar në vitin 1963, Betsson është një nga emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave të fatit në internet. Ekzistenca e tij në zemër të argëtimit për më shumë se pesë dekada është një testament që ky bastvënës e ka ofruar vazhdimisht në nivelin më të lartë.