Betsson - Account

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Bastorët duhet së pari të krijojnë një llogari përpara se të hyjnë në faqen e internetit të Betsson. Një nga pyetjet më të zakonshme të bëra nga klientët e mundshëm Betsson është se si të bashkoheni.

Ky është hapi i parë për çdo faqe interneti që ofron baste sportive. Procedura është e thjeshtë dhe përfshin disa hapa që lojtarët duhet të kryejnë.

Si të hapni / regjistroni një llogari

Shumica e lojtarëve mund të kenë gjithashtu disa probleme ose pyetje shtesë në lidhje me llogaritë e tyre. Zakonisht është burimi i shqetësimit më të madh midis kumarxhinjve. Procedurat për regjistrimin për një llogari dhe çdo pyetje tjetër në lidhje me llogarinë janë të detajuara këtu. Secila është e thjeshtë dhe do të duhen vetëm disa minuta për t'u përfunduar.

Betsson është një lider në mbarë botën në bastet online. Prandaj asgjë nuk i lihet rastësisë. Nuk do të duhet shumë kohë për t'u regjistruar në Betsson. Është një procedurë e thjeshtë në të cilën ju thjesht ndiqni udhëzimet tona për t'u bashkuar dhe për të filluar bastet.

Baza e njohur e basteve ka thjeshtuar procedurën e regjistrimit për bastorët e rinj, kështu që nuk do të keni asnjë problem për ta përfunduar atë. Do t'ju duhet të dërgoni shumë informacione në faqen e regjistrimit, por ne ju kemi mbuluar.

 1. Shkoni te Betsson.com, shikoni në këndin e sipërm djathtas dhe klikoni në butonin që thotë "krijo llogari"
 2. Jepni informacionin e nevojshëm. Do t'ju kërkohet të vendosni adresën tuaj të emailit, fjalëkalimin dhe çdo informacion tjetër përkatës dhe të kërkuar.
 3. Vazhdoni të jepni të gjitha detajet e nevojshme, zgjidhni një shumë maksimale të depozitës dhe më pas konfirmoni regjistrimin e llogarisë.
 4. Pasi të keni përfunduar procedurën e regjistrimit dhe të verifikoni adresën tuaj të emailit, shkoni në faqen e hyrjes në Betsson për t'u identifikuar dhe për të filluar vendosjen e basteve.

Verifikimi i llogarisë

Betsson nuk kërkon verifikim të llogarisë kur hapni një llogari, por do të kërkojë informacion shtesë kur të kërkoni një tërheqje. Sipas kërkesave të KYC, prezantuesi do të kërkojë një mënyrë legjitime pagese dhe dëshmi të një adrese për të verifikuar identifikimin tuaj.

Duke përdorur faqen e llogarisë suaj, ju mund të dorëzoni me siguri dokumente të tilla. Pas përfundimit të këtij transaksioni një herë, të gjitha veçoritë e libralidhësit do të jenë tuajat. Pasi llogaria juaj të jetë vërtetuar, do të jeni në gjendje të bëni depozita dhe tërheqje me lehtësi.

Mos harroni se do t'ju duhet të transmetoni dokumentet vetëm një herë, kështu që ia vlen. Të gjitha agjencitë e licencimit duhet të verifikojnë llogaritë e klientëve të një rezervisti. Kështu është një nevojë.

Ja se si të verifikoni llogarinë tuaj.

 1. Vërtetimi i dokumentit të identifikimit është i pari. Duhet të bashkëngjitni një kopje të patentës së shoferit ose pasaportës, e cila duhet të jetë e vlefshme.
 2. Dërgoni një kopje të faturës suaj të shërbimeve me adresën që keni futur gjatë regjistrimit.
 3. Në varësi të opsionit të pagesës që përdorni në Betsson, mund t'ju kërkohet gjithashtu të paraqisni një kopje të informacionit të mënyrës së pagesës ose llogarisë bankare.
 4. Faza e fundit ka të ngjarë të përfshijë paraqitjen e një fotografie të vetes ose një selfie me një dokument përkatës.

Më poshtë janë dokumentet që mund të përdorni për të verifikuar identitetin dhe adresën tuaj:

 • pasaportë ose ID me foto
 • vërtetimin e burimit të pagesës
 • vërtetimin e adresës (mundësisht një faturë të energjisë elektrike, jo më e vjetër se gjashtë muaj).
 • një kontratë pune ose fletëpagesë
 • kontrata e shitjes (shitja e pronës)
 • certifikata e aksioneve (shitja e letrave me vlerë)
 • testament (trashëgimi)
 • çertifikata e fitimit/pasqyra bankare (fitimet nga lotaria/bastet/kazino)

Si të identifikoheni

Pasi të përfundojë procedura e regjistrimit, ju mund të përdorni kredencialet tuaja të reja për t'u identifikuar. Opsioni i hyrjes në Betsson është menjëherë pranë "krijoni llogari", duke e bërë të lehtë gjetjen. Klikoni për të hapur një dritare të re ku mund të futni hyrjen dhe fjalëkalimin tuaj dhe të filloni të zgjidhni tregjet tuaja të preferuara.

 1. Për t'u identifikuar, klikoni butonin e vendosur në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Informacioni i nevojshëm do të shfaqet në një dritare të re që do të shfaqet.
 2. Futni adresën e postës elektronike ose emrin e përdoruesit që keni përdorur për t'u regjistruar gjatë procesit fillestar të regjistrimit.
 3. Shkruani fjalëkalimin tuaj për të vazhduar. Ju mund të kontrolloni drejtshkrimin duke zgjedhur opsionin "view".
 4. Për të filluar bastet, klikoni ikonën e titulluar "Identifikohu". Në rast se hasni ndonjë vështirësi, biseda për shërbimin ndaj klientit ndodhet pak më poshtë.

Si të zhbllokoni një llogari

Kur lojtarët dëgjojnë se llogaria e tyre e kazinosë është pezulluar ose bllokuar, ata mund të kenë probleme të caktuara. Rezultati përfundimtar është se i vë në rrezik paratë dhe shpërblimet e tyre.

Përdoruesit e Betsson mund të zbulojnë se ata nuk janë në gjendje të hyjnë në llogaritë e tyre për një sërë arsyesh, duke përfshirë një numër të tepërt të përpjekjeve për hyrje të pasuksesshme ose një vështirësi me procedurën KYC.

Bastorët, pa asnjë dyshim, kruan kokën në momentin e dytë dhe pyesin veten se si mund t'i zhbllokojnë llogaritë e tyre. Atyre u kërkohet të kontaktojnë me ekipin e mbështetjes së klientit sa më shpejt të jetë e mundur.

 1. Hapni emailin që keni përdorur për t'u regjistruar për një llogari Betsson.
 2. Përgatitni një email dhe adresojini support-en@betsson.com.
 3. Përshkruani problemin tuaj në rreshtin e temës, si p.sh. "Llogaria ##### është bllokuar."
 4. Diskutoni çështjen në detaje në trupin e emailit. Ju mund të keni nevojë të përfshini:
  • Një përshkrim i përshkruar mirë i detajeve të regjistrimit tuaj,
  • Pajisja e përdorur për të krijuar llogarinë dhe
  • Një kopje e skanuar e një karte identiteti me foto dhe prova të tjera të identitetit dhe kopje të skanuara të faturave të depozitave të bëra në Betsson. Mos harroni se është më mirë t'i dorëzoni këto skanime në formatin PDF.

Si të mbyllni një llogari

Bastorët mund të mbyllin llogaritë e tyre në çdo kohë duke kontaktuar drejtpërdrejt mbështetjen e klientit me kërkesën e qartë për mbylljen e llogarisë.

Kur bastorët vendosin që duan të mbyllin llogarinë e tyre, së pari duhet të anulojnë çdo ofertë ekzistuese dhe të pazgjidhur për bastet që kanë bërë.

Betsson do t'i transferojë menjëherë të gjitha fondet nga llogaria e lojtarit në llogaritë bankare, kartat bankare ose çdo mundësi tjetër pagese që është e disponueshme për rajonin e bastit, përveç parave të gatshme. Këto para do t'i nënshtrohen zbritjeve të tarifave përkatëse të tërheqjes.

Këto transferime do të kryhen në përputhje me ligjet dhe rregulloret përkatëse në juridiksionin e bastuesit.

Ju mund të kryeni veprimet e mëposhtme:

 • Hapni llogarinë e emailit që është e lidhur me llogarinë tuaj Betsson.
 • Dërgo një email te support-en@betsson.com.
 • Në fushën Subjekti, shkruani "KËRKESË PËR FSHIJE TË LLOGARISË IM"
 • Tani, dërgojuni atyre një email duke kërkuar që ata të heqin llogarinë tuaj nga baza e të dhënave të tyre dhe të fshijnë çdo të dhënë që mund të keni me ta.
Total score7.9
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisëBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Greke
Islandeze
Italiane
Norvegjeze
Polake
Serbe
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (47)
Live 3 Card Brag
Baccarat
BadmintonBasketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
EurovizionFormula 1FutbollFutboll AmerikanGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
MMA
Mahjong
Motorsport
Pai Gow
Poker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
SnookerSportiveTelevizioniTenis tavolineTenisiUFC
Video Poker
VolejbollieSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Betsson Group Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Bolivia
Brazili
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Paraguaj
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet