Betsafe - Tips & Tricks

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Bastet sportive mund të jenë të këndshme, por janë edhe më të këndshme, të sigurta dhe të dobishme kur bëhen me Betsafe. Këto këshilla dhe teknika do t'i ndihmojnë klientët Betsafe që të shfrytëzojnë sa më shumë përvojën e tyre atje.

Kuptoni se si të përdorni aktivet statistikore për të fituar një avantazh

Përdorimi i softuerit nga lojtarët e basteve dhe lojtarët për të analizuar të dhënat dhe tendencat është i rëndësishëm për suksesin e tyre. Shumë shërbime ofrojnë opsione falas ose me kosto të ulët.

Përdorimi i këtyre instrumenteve për herë të parë do të kërkojë disa përpjekje. Kur e bëjnë këtë, shanset e tyre për të fituar baste rriten. Pavarësisht, bastet sportive mund të identifikojnë shpejt dhe lehtë dhe të ekzekutojnë modelet më të njohura të basteve.

Potenciali për të mësuar është një avantazh që librat sportiv dhe bastorët e tjerë mund të përfitojnë nga testimi i ideve të tyre të tendencës. Edhe pse një bast duket i rastësishëm, mjetet e analizës së të dhënave mund t'i ndihmojnë lojtarët në gjetjen e prirjeve themelore që mund t'i ndihmojnë ata të marrin vendime më të mira bastesh.

Gjuaj për milionin Betsafe

Për çdo 25 € të vënë bast, të gjithë lojtarët e regjistruar në kazinonë online Betsafe kanë mundësinë të fitojnë deri në 1 milion €. Pasi kanë vënë bast 25 € në sport, lojtarët marrin akses në një lojë kuiz. Për të fituar një milion euro, duhet t'i përgjigjeni saktë 20 pyetjeve të kuizit. Por nuk është gjithçka ose asgjë, sepse ju mund të mbani para shtesë pasi t'i përgjigjeni të gjitha 20 pyetjeve.

Kur ju ofrohet një zgjedhje, ju mund të ndani tenxheren tuaj ose të shkoni all-in. Për shkak se ju ndani tenxheren tuaj, mund të shpenzoni vetëm gjysmën e parave tuaja të mbetura për përgjigjen e zgjedhur. Paratë e mbyllura transferohen në pyetjen tjetër nëse pyetja është përgjigjur me sukses. Nëse përgjigjeni gabim, fondet që keni vendosur do të tërhiqen. Çdo para që mbetet pas plotësimit të të 20 pyetjeve është e juaja për t'u mbajtur.

Thjesht bastet për sportet për t'u kualifikuar janë gjithashtu një avantazh i madh. Përveç garave me kuaj, të gjitha sportet me koeficient të paktën 1.50 kontribuojnë në këtë kriter. Por gjërat përmirësohen. Të gjitha shpërblimet janë në para të gatshme dhe çdo shumë më pak se 750 € do të transferohet në llogarinë tuaj menjëherë. Ju mund t'i tërheqni fitimet tuaja menjëherë në llogarinë tuaj bankare pa përmbushur asnjë kërkesë për bast.

Kjo fushatë duket se nuk ka një datë skadimi dhe mund ta futni sa herë të doni përderisa shpenzoni 25 € të tjera. Nëse nuk bëhet më përparim drejt zhbllokimit të kuizit, Betsafe do të humbasë çdo përparim jo të plotë pas 30 ditësh. Për më tepër, çdo kuiz i përfunduar vetëm pjesërisht do të konsiderohet i braktisur pas 60 ditësh. Ekziston një listë e gjatë e vendeve që nuk kualifikohen, prandaj kontrolloni dy herë kërkesat për të konfirmuar se jeni të kualifikuar.

Është kritike për të kaluar KYC

Çfarë ndodh nëse protokolli KYC nuk respektohet? Ju nuk do të jeni në gjendje të depozitoni ose tërhiqni fonde nëse llogaria juaj nuk mund të verifikohet. Vetëm kjo është një arsye bindëse që njerëzit të përfundojnë KYC-në e tyre.

Mashtruesit janë një tjetër shkak i procedurës KYC. Betsafe i trajton mashtruesit e internetit në të njëjtën mënyrë si basteshkruesit e tjerë në internet. Mashtruesit bashkohen me bastebërësit për të mashtruar sistemin, për të luajtur lojëra mashtrimi ose për të thyer rregullat.

Mashtruesit që synojnë si lojtarët ashtu edhe lojtarët e basteve në mashtrimet e tyre mund të rrezikojnë paratë tuaja dhe bastebërësit. Shumë libralidhës në internet, si Betsafe, kërkojnë që të plotësoni një kontroll "Njihni klientin tuaj" (KYC) për të vërtetuar identitetin dhe vendndodhjen tuaj. Vetëm kjo do t'i pengojë njerëzit të kryejnë mashtrime në faqet e tyre të internetit.

Provoni të vini baste për skuadrat dhe atletët që kalërojnë vija fituese

Suksesi i një ekipi ose i një lojtari të vetëm në sport mund të ndryshojë në mënyrë dramatike. Kur lojtarët janë në zonë, ata nuk mund të humbasin një goditje. Kur nuk janë në zonë, janë të bardhë si bora. Vijat e nxehta dhe të ftohta u ofrojnë kumarxhinjve një mundësi të shkëlqyer për të mposhtur kundërshtarët kur vendosin bastet e tyre.

Merrni parasysh shanset dhe kini një mendje të hapur për të marrë një kthim të arsyeshëm në bastet tuaja. Ju mund të mos dëshironi të luani bixhoz me një skuadër që ka fituar shumë ndeshje kundër kundërshtarëve inferiorë në shtëpi.

Mbani një sy në kalendarin tuaj dhe çfarë mund t'ju ndihmojë të vazhdoni serinë tuaj të fitoreve. Kur vini bast për një ekip, duhet të keni parasysh se si kanë vepruar kundër përhapjes në lojërat e tyre më të fundit.

Total score8.6
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2006
BonusetBonuset (3)
Bonus cashbackBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (8)
Angleze
Estoneze
Finlandeze
Letonisht
Norvegjeze
Polake
Ruse
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (38)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
MonedhatMonedhat (7)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Levi Bullgar
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Betsson Group Affiliates
ShtetetShtetet (9)
Estonia
Kanadaja
Letonia
Lituania
Norvegjia
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
SoftwareSoftware (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games