Betsafe - Responsible Gaming

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Kumarxhinjtë profesionistë sigurojnë jetesën, por ata janë të paktë. Nuk duhet të konsiderohet si një burim të ardhurash për shumë njerëz. Rreziku i vetëm me para është që ju mund të përballoni të humbni. Asnjëherë mos luani kumar me paratë që ju nevojiten për strehim, fatura, ushqime ose gjëra të tjera thelbësore.

Çështjet e lojërave të fatit shpesh shkaktohen nga persona që parashikojnë ose kërkojnë të fitojnë. Ata mund të bëhen të frustruar ose të shqetësuar kur humbasin dhe rrezikojnë edhe më shumë para për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të shkaktojë një reaksion zinxhir të tmerrshëm që me shpejtësi del jashtë kontrollit.

Luaj me përgjegjësi

Ju keni shumë më pak gjasa të bini në të njëjtën kurth nëse parashikoni humbjen. Bixhozi mund të jetë i këndshëm edhe kur humbni, për sa kohë që jeni plotësisht të përgatitur për humbjet tuaja dhe nuk keni problem të shpenzoni para për t'u argëtuar. Kur prisni të humbni, fitimi është shumë më i këndshëm.

Vendosja e kufijve për veten është hapi i parë drejt kumar me përgjegjësi. Përpara se të luani, vendosni se sa mund të përballoni të humbni. Ka mbaruar kur ka ikur! Nëse fitoni, urime; megjithatë, mos u dekurajoni nëse fati juaj nuk vazhdon.

Kur jeni duke luajtur bixhoz, është gjithashtu e thjeshtë të humbni ndjenjën e kohës. Vendosni një kohëmatës ose një alarm dhe kur kohëmatësi të fiket, hiqni dorë. Sa më gjatë të luani kumar, aq më shumë para do të humbni. Asnjëherë mos e anashkaloni punën për të luajtur kumar dhe kurrë mos lejoni që kumari të ndikojë në lidhjet ose jetën tuaj familjare.

Kur vini bast, mos pini ose merrni drogë. Këto kimikate dëmtojnë gjykimin dhe gjykimi i shëndoshë është linja juaj më e madhe e mbrojtjes kundër varësisë nga kumari.

Ku të kërkoni ndihmë

Nëse ndonjëherë mendoni se po humbisni kontrollin dhe/ose nuk mund të vini bast me përgjegjësi, duhet të hiqni dorë menjëherë nga kumari. Nëse keni vështirësi të ndaloni ose besoni se mund të jeni të varur, është koha për të marrë ndihmë.

Mos kini frikë afroj dikë nëse e dini ose besoni se kumari po bëhet problem për ju. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar dhe përpjekja për ta trajtuar vetë problemin është e kotë. Nëse nuk jeni të kënaqur t'i trajtoni vështirësitë tuaja me miqtë ose familjen, këshillimi dhe grupe të veçanta, si p.sh BeGambleAware, mund te ndihmoj.

Total score8.6
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2006
BonusetBonuset (3)
Bonus cashbackBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (8)
Angleze
Estoneze
Finlandeze
Letonisht
Norvegjeze
Polake
Ruse
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (38)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
MonedhatMonedhat (7)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Levi Bullgar
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Betsson Group Affiliates
ShtetetShtetet (9)
Estonia
Kanadaja
Letonia
Lituania
Norvegjia
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
SoftwareSoftware (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games