Realiteti tregon

Në të kaluarën, shumica e lojtarëve të basteve do të ishin fokusuar në bastet sportive. Megjithatë, ka tregje të reja tërheqëse të specializuara për t'u kontrolluar. Shumë bastevënës të zakonshëm tani ofrojnë baste në shfaqje realiteti për lojtarët e tyre. Zhanri i televizionit të realitetit ka qenë në fokus të faqeve të shumta të lojërave të fatit. Këto shfaqje janë të natyrës konkurruese. Ata zakonisht vendosin një grup garuesish kundër njëri-tjetrit derisa njëri të kurorëzohet fitues.

Reality TV mund të shfaqë njerëz të zakonshëm ose të famshëm. Shfaqjet shpesh zhvillohen në baza javore, me sezone që duhen disa javë apo edhe muaj për të përfunduar. Formati mund të ndryshojë shumë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Faqet më të mira të basteve të reality show

Faqet më të mira të basteve të reality show

Kur dikush dëshiron të vë bast në televizionin e realitetit, ai duhet të kërkojë rezervistë që shënojnë një numër kutish të rëndësishme. Ata duhet të ofrojnë një bollëk opsionesh bankare. Në këtë mënyrë, përdoruesi mund të zgjedhë atë që i përshtatet më së miri. Për shembull, një numër i madh lojtarësh modernë preferojnë të luajnë kumar me kriptomonedha. Të tjerët mund të zgjedhin transfertat tradicionale bankare ose kuletat elektronike.

Të gjithë do të kenë shfaqjet e tyre të preferuara të realitetit televiziv. Vitet e fundit janë lëshuar shumë programe të reja. Libërtarët e mëdhenj do të vazhdojnë me kërkesën popullore duke zgjeruar tregjet e tyre sa herë që shpallet një seri e ardhshme.

Përdoruesi do të përpiqet të shfrytëzojë maksimumin e bankrollit të tij. Kjo mund të nënkuptojë përdorimin e promovimeve sa më shumë që të jetë e mundur. Marrëveshjet e bonusit të depozitave janë një shenjë e cilësisë brenda Bastet televizive komunitetit. Sajti mund të ofrojë promovime të fokusuara posaçërisht në shfaqjet e realitetit që po funksionojnë aktualisht.

Është thelbësore që ndërfaqja e faqes të funksionojë mirë në pajisjet mobile. Rezervatorët me një aplikacion të shkarkueshëm janë edhe më tërheqës. Për më tepër, duhet të ketë një shërbim të fuqishëm dhe të besueshëm të mbështetjes së klientit. Kur merren parasysh të gjitha këto kritere, dy faqet më të mira për bastet e realitetit televiziv duket se janë 888 Casino dhe 10 Bet.

Faqet më të mira të basteve të reality show
Në cilat reality show mund të bastoni?

Në cilat reality show mund të bastoni?

Meqenëse ka kaq shumë shfaqje të këtij lloji në dispozicion për t'u parë, lojtari do të jetë i llastuar për zgjedhjen. Bastet e mbijetesës së fundmi u bënë të njohura kur emisioni hyri në sezonin e tij të 42-të. Programet e duhura do të varen kryesisht nga shijet e individit. Bastet në finalet e X Factor tentojnë të sjellin shumë trafik faqet e internetit të libralidhësve në internet. Fillestarët që duan të bastojnë në shfaqjet televizive, por nuk janë të sigurt për opsionet e tyre, mund të zgjedhin nga ato të njohura të mëposhtme:

 • X Faktori
 • Britania ka talent
 • Eurovision Song Contest
 • American Idol
 • Big Brother
 • Unë jam një njeri i famshëm… Më largo nga këtu!
 • Rreptësisht Hajde Dancing
 • Këngëtarja e maskuar
 • Vallëzimi në akull
 • Zeri
 • Duke kërcyer me yjet
 • I mbijetuar

Disa prej këtyre shfaqjeve kanë vazhduar për shumë vite. Si rezultat, lojtari mund të ketë një shans më të mirë për të hamendësuar një rezultat të mundshëm. Të tjerat janë relativisht të reja, por ende arrijnë të arrijnë shifrat e shikueshmërisë në miliona. Për të maksimizuar përvojën e lojërave të fatit, njerëzit duhet të zgjedhin shfaqjen që u duket më e këndshme. Kjo për shkak se ata do të duhet të shikojnë episode të shumta për disa javë përpara se të transmetohet finalja. Shumica e programeve të njohura të realitetit televiziv kanë një format talent show.

Në cilat reality show mund të bastoni?
Shfaqjet më të mira të realitetit për të vënë bast

Shfaqjet më të mira të realitetit për të vënë bast

Shija është kryesisht subjektive. Prandaj, mund të jetë sfiduese të përcaktosh se cili reality show është më i miri për kumar. Megjithatë, ka disa mënyra për të kufizuar opsionet. Nëse ka një grup të madh fituesish të mundshëm, do të jetë më e vështirë për bastorët të vendosin me kë të shkojnë. Në vend të kësaj, është më e mençur të zgjidhni shfaqje me një grusht pretendentësh. Një përjashtim nga ky rregull është X Factor. Në episodet e hershme, shikuesi prezantohet me një gamë të gjerë njerëzish që shpresojnë të kalojnë në finale.

Kjo i bën bastet X Factor mjaft të ndërlikuara. Sidoqoftë, nëse lojtari pret disa javë, numri i pretendentëve seriozë zvogëlohet ndjeshëm. Për më tepër, shikimi i çdo episodi do t'u japë njerëzve njohuri për javë të tëra në pikat e forta dhe të dobëta të garuesve përfundimtarë. Për këtë arsye, shumë kumarxhinj e konsiderojnë X Factor si shfaqjen ideale për të vendosur baste.

Si rregull, është më mirë të zgjidhni programet që transmetohen drejtpërdrejt. Shfaqja mund të ketë ende disa segmente të regjistruara paraprakisht. Megjithatë, eliminimet dhe shpalljet e fituesve nuk duhet të jenë. Tregjet e basteve të drejtpërdrejta janë jashtëzakonisht të njohura. Prandaj, shfaqjet më të mira televizive të realitetit duhet të jenë në këtë format.

Shfaqjet më të mira të realitetit për të vënë bast
Si të vendosni një bast në shfaqjet e realitetit

Si të vendosni një bast në shfaqjet e realitetit

Bastet e shfaqjeve televizive priren të jenë shumë më pak të kufizuara në krahasim me bast në sport. Kur bëhet fjalë për këtë të fundit, pjesa më e madhe e basteve fokusohet se kush do të dalë fitues. Megjithatë, natyra unike e realitetit televiziv do të thotë që prezantuesit duhet të jenë më kreativë me tregjet e tyre.

Kur dikush dëshiron të dijë se si të bastojë në shfaqje televizive, së pari duhet të kuptojë rregullat e programit specifik. Bërja e kësaj do t'i ndihmojë ata të dalin me baste unike të tipit propozim. Ka një mori opsionesh të mundshme. Disa kumarxhinj mund të duan t'i mbajnë gjërat të thjeshta. Nëse po, ata mund të bëjnë baste të drejtpërdrejta të fokusuara në atë se kush do të jetë fituesi i përgjithshëm. Nga ana tjetër, shumë njerëz zgjedhin bastet në TV realitet sepse mund të bëjnë parashikime të sakta dhe potencialisht fitimprurëse.

Për shembull, ata mund të bastojnë se kush do të kalojë në raundin tjetër. Përndryshe, lojtari i fatit mund të parashikojë konkurrentin kryesor në një sfidë specifike. Madje është e mundur të vihet bast nëse një gjyqtar do të thotë një fjalë të caktuar. I vetmi kufizim është se sa kreativ është ai i rezervuarit specifik.

Realiteti tregon shanset e basteve

Meqenëse këto shfaqje mund të jenë larg të qenit të drejtpërdrejta, kjo do të thotë TV realitet shanset e basteve janë mjaft komplekse. Ka shumë faktorë që do të ndikojnë në to. Prezantuesit mund t'i bazojnë shanset e tyre në atë se sa mirë ka bërë garuesi në një javë të caktuar. Shanset për risi janë të ndryshme nga ato në bastet sportive sepse ka më shumë variabla për t'u marrë parasysh. Duhet të theksohet gjithashtu se ndryshimet e formatit të minutës midis shfaqjeve të ndryshme do të luajnë një rol të rëndësishëm.

Përpara se një lojtar të vendosë një bast, ai duhet të marrë parasysh nëse do të bëjë para të mjaftueshme për të mbuluar ndonjë rrezik të mundshëm të humbjes. Anasjelltas, ata mund të vënë bast për një garues për të cilin nuk janë të sigurt, sepse pagesa është kaq tërheqëse.

Si të vendosni një bast në shfaqjet e realitetit
Këshilla dhe truke për të vënë bast në shfaqjet e realitetit

Këshilla dhe truke për të vënë bast në shfaqjet e realitetit

Sigurisht që është e mundur të fitoni një avantazh të mirë kur vini bast në programet më të fundit televizive të realitetit. Bërja e një parashikimi të saktë ka të bëjë me kërkimin dhe të menduarit kritik. Në shumë mënyra, këshillat e basteve të shfaqjeve televizive realitet pasqyrojnë taktikat e përdorura në bastet sportive.

Krijuesit e emisioneve nuk i transmetojnë duke pasur parasysh bastet. Në vend të kësaj, fokusi i tyre është në argëtimin e shikuesve. Rrjedhimisht, është e mundur që të ndodhin kthesa të paparashikueshme. Skenarë të tillë shpesh do të ndikojnë në shanset e basteve të shfaqjeve televizive.

Disa prezantues rendisin TV realitet nën kategorinë e tyre të basteve të reja. Këto tregje mund të grupohen së bashku me politikë, shfaqjet e çmimeve dhe parashikimet e familjes mbretërore. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani mend se realiteti TV është bisha e tij. Një nga aspektet më unike të këtij zhanri është fakti se ndonjëherë mund të jetë tërësisht i shkruar. Nëse është kështu, është e dobishme të mendosh si një shkrimtar për të bërë një parashikim fitues.

Ndonjëherë rezultati përfundimtar do të bëhet nga publiku i gjerë. Mediat sociale janë ideale për të vlerësuar konsensusin e përgjithshëm të shikuesve. Konkurrenti për të cilin flitet më shumë shpesh mund të përfundojë duke marrë kurorën. Kjo taktikë funksionon më së miri për shfaqjet live në veçanti.

Këshilla dhe truke për të vënë bast në shfaqjet e realitetit
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi