Eddy Cheung

Si të përdorni statistikat si një avantazh të basteve sportive
2023-02-01

Si të përdorni statistikat si një avantazh të basteve sportive

Në bastet sportive, statistikat janë thelbësore. Kumarxhinjtë profesionistë e dinë këtë. Ju nuk mund të përballoni të shpërfillni statistikat nëse dëshironi të bëheni një lojtar i mirë që siguron jetesën e basteve. Kumarxhinjtë profesionistë dinë se si të llogarisin shanset duke marrë parasysh të gjithë faktorët që mund të ndikojnë në rezultatin e një ngjarjeje ose gare sportive. Në fund, kjo është mënyra se si lojtarët profesionistë të lojërave i gjejnë bastet me vlerë të vërtetë dhe rrisin shanset e tyre për sukses.

Gjysmëfinalet e Kupës së Botës 2022 FIFA - Argjentina kundër Kroacisë
2022-12-12

Gjysmëfinalet e Kupës së Botës 2022 FIFA - Argjentina kundër Kroacisë

Java e fundit e Kupës së Botës FIFA 2022 është afër dhe vetëm 4 ekipe kanë mbetur!

Çerekfinalet e Kupës së Botës FIFA 2022 - Anglia kundër Francës
2022-12-09

Çerekfinalet e Kupës së Botës FIFA 2022 - Anglia kundër Francës

Dita 2 e çerekfinales së Kupës së Botës FIFA 2022 është këtu dhe me të ajo që me siguri do të jetë një nga ndeshjet më emocionuese të kompeticionit, pasi një skuadër elektrike e Anglisë përballet me kampionët në fuqi, Francën!

Çerekfinalet e Kupës së Botës FIFA 2022 - Holanda kundër Argjentinës
2022-12-09

Çerekfinalet e Kupës së Botës FIFA 2022 - Holanda kundër Argjentinës

Më në fund çerekfinalet e Kupës së Botës FIFA 2022 po afrohen! Me vetëm 8 ekipe të mbetura, gjërat kanë filluar të nxehen vërtet pas shumë paraqitjeve përvëluese dhe një përmbysjeje historike në raundin e 16-të.

Raundi i 16-të i Kupës së Botës FIFA 2022 - Brazil kundër Koresë së Jugut
2022-12-05

Raundi i 16-të i Kupës së Botës FIFA 2022 - Brazil kundër Koresë së Jugut

Fazat eliminatore të Kupës së Botës FIFA 2022 vazhdojnë me një ndeshje që pakkush do ta kishte parashikuar, pasi Brazili favoritët e turneut përballen me një nga skuadrat më të mëdha të kupës, Korenë e Jugut.

Kupa e Botës FIFA 2022 - Meksikë kundër Argjentinës
2022-11-26

Kupa e Botës FIFA 2022 - Meksikë kundër Argjentinës

Në një turne që ka prodhuar mjaft surpriza dhe trazira, nuk ka pasur asnjë më të madhe se humbja e Argjentinës në ndeshjen hapëse të Grupit C nga Arabia Saudite e bujshme.

Kupa e Botës FIFA 2022 - Spanja kundër Gjermanisë
2022-11-26

Kupa e Botës FIFA 2022 - Spanja kundër Gjermanisë

Një nga ndeshjet më të shumëpritura të të gjithë fazës së grupeve, dy fuqi evropiane përplasen këtë të dielë më 26 nëntor në stadiumin Al Bayt, kur kombëtarja e frikshme spanjolle përballet me një ekip gjerman që e gjen veten në rrezik të madh.

Kupa e Botës FIFA - Parashikimi i ndeshjes së ditës 1 të Grupit E
2022-11-23

Kupa e Botës FIFA - Parashikimi i ndeshjes së ditës 1 të Grupit E

Anglia, Holanda, Argjentina dhe Franca kanë bërë tani debutimin e tyre në fazën më të mirë të futbollit dhe tani është koha që dy favoritët e tjerë të përhershëm të fillojnë fushatën e tyre - Gjermania dhe Spanja.