888 Casino - Responsible Gaming

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Disa persona fitojnë një karrierë si lojtarë profesionistë të lojërave, por janë të paktë. Nuk duhet të konsiderohet si një burim të ardhurash për shumë njerëz. Asnjëherë mos luani kumar me më shumë para sesa mund të përballoni të humbni. Asnjëherë mos luani kumar me qiranë, faturat, ushqimin ose fonde të tjera thelbësore.

Një shkak i zakonshëm i çrregullimeve të lojërave të fatit është pritja ose dëshira për të fituar. Kjo mund të çojë në pakënaqësi ose tension kur humbasin dhe më shumë baste për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të inicojë një rreth vicioz që përshkallëzohet me shpejtësi.

Luaj me përgjegjësi

Ju keni shumë më pak gjasa të bini në atë kurth nëse parashikoni humbjen. Supozoni se jeni të përgatitur për humbjet tuaja dhe nuk ju pëlqen të shpenzoni para për t'u argëtuar. Në atë rast, kumari mund të jetë akoma i këndshëm edhe kur humbisni. Kur dikush parashikon humbjen, fitorja është shumë më shpërblyese.

Kumar i përgjegjshëm fillon me vendosjen e kufijve për veten. Përcaktoni paraprakisht se sa mund të duroni të humbni. Pasi është zhdukur, është zhdukur! Nëse fitoni, konsiderojeni veten me fat, por mos u dekurajoni nëse fati juaj nuk vazhdon.

Për më tepër, është e vështirë të mbash gjurmët e kohës gjatë basteve. Vendosni një kohëmatës ose kufizim kohor dhe kur të mbarojë koha, ndaloni. Sa më gjatë të luani kumar, aq më të mëdha do të jenë humbjet tuaja. Asnjëherë mos e humbisni punën për të luajtur bixhoz dhe mos lejoni që bixhozi të ndikojë në marrëdhëniet ose familjen tuaj.

Kurrë mos përdorni alkool ose drogë gjatë lojërave të fatit. Këto lëndë narkotike dëmtojnë gjykimin, i cili është pengesa juaj kryesore kundër lejimit të kumarit të dalë jashtë kontrollit.

Ku të kërkoni ndihmë

Nëse ndonjëherë luftoni për të mbajtur kontrollin ose nuk mund të vini bast me përgjegjësi, duhet të ndaloni menjëherë lojërat e fatit. Nëse lënia e duhanit është e vështirë ose dyshoni se mund të jeni të varur, është koha për ta bërë këtë merrni ndihmë.

Nëse e dini ose besoni se kumari po bëhet problem për ju, nuk duhet të keni turp të kërkoni ndihmë. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar dhe është e kotë të përpiqeni ta zgjidhni vetë çështjen. Nëse nuk ndiheni rehat duke adresuar vështirësitë tuaja me miqtë ose familjen, këshillimi dhe grupet e specializuara si p.sh Gamblock mund të jetë në ndihmë.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Daneze
Franceze
Gjermane
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat
Baccarat Dragon Bonus
BadmintonBasketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
European Roulette
EurovizionFormula 1FutbollFutboll AmerikanFutbolli AustralianFutbolli galikGara me kuaj
Golden Wealth Baccarat
GolfHendbollHokej mbi akull
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Prestige Live Roulette
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet virtualeSportiveSurfingTelevizioniTenis tavolineTenisiThe OscarsTrottingUFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
ZagarëteSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Uffiliates
ShtetetShtetet (15)
Franca
Hungaria
Italia
Japonia
Kanadaja
Kina
Korea Jugore
Letonia
Mbretëria e Bashkuar
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
Rumania
Rusia
Spanja
SoftwareSoftware (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic