10bet

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

10bet

10bet konsiderohet gjerësisht si një nga prodhuesit e basteve më të njohura në industri. Çdo ditë, miliona kumarxhinj vizitojnë faqen e internetit për të parë shanset që janë tani të disponueshme. 10bet është i mirënjohur për ofrimin e shanse të shkëlqyera në disa sporte të pëlqyera, një gamë të gjerë ngjarjesh sportive për bast, kazino dhe opsione fantazie dhe shërbime bastesh live.

Çështja në fjalë nuk është nëse 10Bet është apo jo një libër sportiv i besueshëm; më tepër, çështja është cilësia e shërbimeve të saj. A është në të vërtetë nota e shërbimeve të tyre deri në atë standard? A mund të thuhet se ata janë libralidhësit më të njohur në hapësirë? Mësoni përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjera duke lexuar rishikimin tonë.

Pse të luani në 10Bet?

Një nga aspektet më të rëndësishme për t'u parë kur zgjidhni një libër sportiv është se sa miqësore është faqja për përdoruesit. Një faqe e shkëlqyer bastesh në internet duhet të jetë intuitive dhe e lehtë për t'u përdorur për të kaluar një kohë të mirë dhe për të bërë baste shpejt.

Faqja kryesore shfaq në mënyrë të dukshme aksesin në seksionet kryesore të faqes, të tilla si kazinotë, bastet e drejtpërdrejta dhe sportet. Bastorët mund të gjejnë slot machines dhe versione të drejtpërdrejta të tregtarëve të lojërave tavoline si ruleta dhe blackjack nën menunë "Lojërat".

Dizajni dhe stili i 10bet janë të lehta për sytë dhe sjellin në mënyrë efektive vëmendjen në aspektet më të rëndësishme të faqes, siç janë lojërat e paraqitura. Koha e ngarkimit në të gjitha pajisjet është e ulët për shkak të elementëve të paktë vizualë dhe fokusit te minimalizmi.

About

10 bast është një lojërat e fatit sportiv në internet ndërmarrje që u shërben klientëve që nga viti 2003. Si rezultat i historisë së shkëlqyer të kompanisë dhe faktit që ka më shumë se një milion klientë të regjistruar, ajo konsiderohet gjerësisht si ndër më të mirat në biznesin e lojrave.

10Bet ka lejen e duhur për të kryer biznes në çdo vend në të cilin është aktive dhe e bën këtë ligjërisht. Për shembull, në Mbretërinë e Bashkuar, Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar ka miratuar 10Bet për funksionim. Autoriteti i Lojërave të Maltës ka ndërmarrë të njëjtin veprim në atë vend. 

Firmës i është dhënë një licencë për të operuar si bastvënës në distancë në Irlandë. 10Bet është 100% legjitime dhe ata nuk bëjnë asgjë për të informuar klientët e tyre se janë.

Games

Në kohën e këtij shkrimi, 10bet u siguron bastorëve akses në mbi 2000 tregje bastesh dhe një përzgjedhje të mbi 55 sporte. 10bet plotëson të gjitha nevojat tuaja të basteve, pavarësisht nëse jeni të interesuar për futbollin, tenisin, basketbollin, garat me kuaj ose tregjet e veçanta si biliardo, sportet dimërore ose garat me zagar. Ka diçka për të gjithë, dhe ka një përzgjedhje të madhe ligash në dispozicion të bastorëve.

10bet ju lejon të ndërtoni bastin tuaj ideal, i cili mund të vendoset në çdo ngjarje që zgjidhni. Nëse dëshironi të vendosni një bast për të cilin dëshironi të rrezikoni, mund të kombinoni shumë kombinime të ndryshme bastesh në një bast të vetëm. Kjo në mënyrë efektive tregon se ka një sasi të pafund bastesh që mund të vendosni, si dhe shumë mënyra të ndryshme për të fituar një fitim nga bastet tuaja.

Withdrawals

Tërheqja e fitimeve tuaja është aq e thjeshtë sa do ta meritonit nga një ofrues kryesor në internet. te të inicojë një tërheqje, fillimisht duhet të siguroheni që fonde të mjaftueshme janë në llogarinë tuaj.

Bazuar në llojin e llogarisë suaj, shuma minimale e tërheqjes varion nga 10 deri në 50 £. Tërheqjet për herë të parë nga llogaritë e reja mund të kërkojnë një prag më të lartë fitimi. Kjo siguron që llogaria i përket një personi real, jo një roboti artificial.

Pasi të keni grumbulluar fonde të mjaftueshme për një tërheqje, ka të ngjarë të merrni një mesazh që mund të paguani. Nëse është paraqitur një kërkesë për tërheqje, stafi i 10Bet do ta marrë atë, do ta verifikojë dhe më pas do të kreditojë fondet në llogarinë tuaj.

Rruga që lidh portofolin tuaj të basteve dhe llogarinë tuaj bankare/portofolin elektronik, etj., mund të marrë sasi të ndryshme kohe. Nëse zgjidhni një opsion transferimi bankar ose karte, duhet më shumë kohë që fondet të depozitohen në llogarinë tuaj. Këto variojnë nga një deri në 3 ditë pune. Alternativat e tjera kërkojnë më pak kohë në përgjithësi. Përpara se të zgjidhni një opsion pagese, do të ishte e dobishme të kontrolloni dy herë kohën e tërheqjes.

Bonuses

Ju ndoshta mund të merrni me mend se një faqe interneti që ka funksionuar për afër njëzet vjet ka zhvilluar promovime të ndryshme gjatë ekzistencës së saj. Departamenti i marketingut bën shumë përpjekje për të siguruar që si lojtarët e kazinosë ashtu edhe bastet sportive të jenë të kënaqur me ofertat e tyre. 

Çdo nxitje dhe promovim ka grupin e vet unik të kushteve dhe kërkesave. Ata gjithashtu kanë disa promovime për shërbimet e tyre të tjera që mund të ndihmojnë në forcimin e bankrollit tuaj, kjo është arsyeja pse ne do t'i diskutojmë gjithashtu më poshtë.

Bonusi i mirëseardhjes

10Bet ofron a bonus mirëseardhjeje bujare e llojit të depozitës së përputhur.

Bastorët e rinj mund të marrin një 50% bonus i përputhur deri në 50 €. Kjo do të thotë që bastorët duhet të depozitojnë të paktën 100 € për të marrë bonusin maksimal të mirëseardhjes.

Mos harroni se bastorët duhet të fusin kodin e bonusit PLAY50 dhe të depozitojnë një minimum prej 15 € për t'u kualifikuar për këtë llogari.

Nëse bastorët kanë bërë tashmë një depozitë me para reale në bilancin e tyre 10Bet, ata nuk do të kenë të drejtë për këtë bonus. Për më tepër, depozitat e bëra nëpërmjet disa kuletave elektronike, si Euteller, Neteller ose Skrill, nuk kualifikohen për bonusin e mirëseardhjes.

Përpara se bastorët të mund të tërheqin bonusin (dhe çdo fitim që ata marrin prej tij), depozita kualifikuese dhe shuma e depozitës duhet të vihen pesë herë në:

 • Baste sportive teke me koeficient të paktën 1.80
 • Baste sportive të kombinuara me koeficient të paktën 1.40 për përzgjedhje

Të gjitha bastet duhet të shlyhen përpara se bonusi i mirëseardhjes (dhe çdo fitim që bastet marrin prej tij) do të transferohet nga llogaria e tyre e Bonusit Sportiv në bilancin e tyre kryesor personal.

Një tjetër gjë e rëndësishme për t'u theksuar është se shuma e bastit kualifikues do të llogaritet vetëm në kërkesat e bastit deri në vlerën e bonusit të mirëseardhjes që ka marrë bastuesi. 

Për shembull, nëse bastorët marrin një bonus prej 50 € dhe bëjnë një bast për 75 € në një bast të vetëm sportiv me koeficient 1.80, vetëm 50 € fillestare e atij basti do të llogariten në plotësimin e kërkesës së bastit. 

Supozoni se lojtari i bastit nuk arrin të përmbushë kërkesat e bastit brenda 30 ditëve nga bërja e depozitës kualifikuese. Në atë rast, bonusi do të skadojë së bashku me çdo fond të bërë me bonusin në llogarinë tuaj të bonusit sportiv.

Bonus Acca

Bastet mund të marrin një bonus në para prej 5% deri në 100% të fitimeve të tyre - deri në 5,000 € shumë bujare - në bastet e Akumulatorit para ndeshjes të të paktën tre zgjedhjeve. 

Këtu është një ndarje e përqindjes së bonusit të parave të gatshme bazuar në llojin e bastit Acca.

 • Trefishat: 5%; 
 • 4-fish: 10%; 
 • 5-fish: 15%; 
 • 6-fish & 7-fish: 20%; 
 • 8-fish & 9-fish: 30%; 
 • 10-fish & 11-fish: 40%; 
 • 12-fish: 50%; 
 • 13-fish: 60%; 
 • 14-fish: 70%; 
 • 15-fish dhe 16-fish: 100%.

Promovimi i bonusit Acca zbatohet vetëm për bastet e suksesshme para-ndeshjes Acca të tre ose më shumë përzgjedhjeve dhe bastet e sistemit me katër ose më shumë përzgjedhje. Çdo ngjarje duhet të ketë shanse të paktën 1/2 ose 1.5.

Ky bonus vlen për të gjitha sportet, ligat dhe ngjarjet. Megjithatë, përzgjedhjet e garave me kuaj duhet të kenë shanse fikse një ditë para garës. 

Zgjedhjet e anuluara nuk i skualifikojnë bastuesit nga marrja e një bonusi në para. Megjithatë, përqindja e bonusit kualifikues të parave të gatshme do të paguhet bazuar në zgjedhjet e mbetura të vlefshme. Për shembull, supozoni se një ngjarje në një përzgjedhje 8-fish të Acca anulohet. Në atë rast, bastet do të paguhen si një Acca 7-fish, e cila do t'i kualifikojë bastuesit vetëm për bonusin 20% 7-fish. 

Klubi i Dhjetë

Ten Club është 10Bet's Programi VIP. Anëtarësimi në 10Bet është një nga programet VIP më ekskluzive në bastet sportive online. Është i kufizuar në 1000 bastorë, të cilët mund të gëzojnë shumë oferta dhe promovime ekskluzive dhe të nivelit të lartë.

Disa nga përfitimet që mund të gëzojnë anëtarët e The Ten Club: 

 • Një menaxher i llogarisë personale
 • Kanali ekskluziv i shërbimit të klientit WhatsApp
 • Turne të rritur të çmimeve në para
 • Kërkesa më të thjeshta për rrotullim
 • Shpërblime bonus për besnikëri për përvjetorë, festa dhe momente të tjera të veçanta. 
 • Oferta të personalizuara
 • Ndihma me prioritet
 • Tërheqje më të shpejtë
 • Oferta Ekskluzive Bonus Ten Club

Account

Përpara se të hyni në faqen e internetit 10Bet, kërkohet regjistrimi i bastorëve. Si të regjistroheni është një nga temat më të kërkuara nga klientët e mundshëm të 10Bet.

Ky është hapi i parë për çdo faqe që ofron baste sportive. Procesi është i thjeshtë dhe përfshin disa hapa që lojtarët duhet të kryejnë.

Shumica e lojtarëve mund të kenë pyetje të tjera në lidhje me llogarinë. Shpesh është burimi i shqetësimeve më të mëdha mes kumarxhinjve. Regjistrimi për një llogari dhe pyetje të tjera në lidhje me llogarinë shpjegohen në këtë seksion. Secila është e thjeshtë dhe do të duhen vetëm disa minuta për t'u përfunduar.

Languages

Para se të angazhohen për një, bastorët duhet të marrin në konsideratë të mirat dhe të këqijat e përdorimit të një kazinoje që mbështet gjuhën tuaj të zgjedhur.

Google Translate nuk është gjithmonë i besueshëm, për fat të keq. Ju mund të mos jeni në gjendje të kuptoni termat dhe kushtet, të përmbushni kërkesat e basteve ose të kontaktoni mbështetjen e klientit për shkak të mungesës së informacionit ose interpretimit. Prandaj, duhet të luani kumar vetëm në kazinotë në internet që ofrojnë lojëra në një gjuhë të njohur.

Duke pasur parasysh praninë e gjerë ndërkombëtare të 10Bet, firma ka lokalizuar faqen e saj të internetit në gjuhë të ndryshme. Për shkak të disponueshmërisë së faqes në internet në një gamë kaq të gjerë gjuhësh, lojtarët e fatit nga e gjithë bota mund të konkurrojnë në një fushë loje të barabartë.

Mobile

10bet ofron një aplikacion celular falas. Për shkak të dizajnit të tij të pastër dhe të parregullt, përdorimi i këtij aplikacioni është një fllad. Telefoni juaj celular tani shërben si një portal për të gjitha ngjarjet tuaja të preferuara sportive dhe tregjet e basteve. Pjesët e ndryshme të faqes janë të etiketuara mirë dhe siti në tërësi është i gjerë dhe i përgjegjshëm.

 • iOS: Aplikacioni 10bet është i disponueshëm për pajisjet iOS, duke përfshirë iPhone dhe iPad. Aplikacioni 10bet iOS është krijuar posaçërisht për pajisjet Apple dhe ofron akses të plotë në listat sportive dhe kazino në internet.
 • Android: Versioni Android i aplikacionit 10bet ndan të njëjtin funksionalitet si versioni iOS. Aplikacioni Android mund të shkarkohet edhe në telefonat Blackberry dhe Windows.
 • Opsioni i shfletuesit celular: Mund të përdorni 10bet direkt nga shfletuesi i internetit në pajisjen tuaj celulare, duke eliminuar nevojën për të instaluar një softuer tjetër në vegël tuaj. Ju mund të përdorni çdo smartphone ose tablet me lidhje interneti për të vizituar faqen celulare; nuk nevojitet softuer special.

Tips & Tricks

Bastet sportive mund të jenë argëtuese në vetvete, por me 10Bet, ju merrni një përvojë shumë më të efektshme, më të mbrojtur dhe shpërblyese. Gjuajtësit mund të përmirësojnë shanset e tyre për seanca të suksesshme duke përdorur këto sugjerime dhe rekomandime.

Responsible Gaming

Bixhozi kthehet në problem kur e keni të vështirë të hiqni dorë. Kur shpenzimet financiare tejkalojnë burimet e disponueshme dhe kur fillojnë të dëmtojnë shëndetin tuaj fizik ose mendor, performancën akademike ose profesionale, stabilitetin financiar dhe/ose lidhjet ndërpersonale.

Kumarxhinjtë me probleme mund të marrin fatura të mëdha me kartë krediti, të marrin kredi të mëdha dhe të shpërfillin plotësisht përgjegjësitë e shtëpisë, punës ose shkollës. Ata mund të refuzojnë të pranojnë se kanë një problem, të këmbëngulin të ndjekin humbjet e tyre dhe të vënë gjithçka tjetër në jetën e tyre, duke përfshirë veten, në vend të kumarit.

Luaj me përgjegjësi

Njohja se keni një problem është hapi i parë dhe më i rëndësishëm për t'u rikuperuar nga kumari kompulsiv. Të kesh vullnet dhe guxim për ta pranuar këtë, veçanërisht nëse burimet financiare dhe lidhjet personale janë varfëruar, nuk është diçka e vogël. 

Mos e humbni shpresën dhe mos u përpiqni ta trajtoni këtë vetë. Shumë njerëz kanë qenë në pozicionin tuaj më parë dhe kanë qenë në gjendje ta heqin me sukses këtë zakon dhe të vazhdojnë jetën e tyre. Dhe kështu mundeni edhe ju.

A ju ndihmon kumari të kaloni kohën kur jeni vetëm apo të mërzitur? Apo pas një sherri me të dashurin tuaj ose një ditë veçanërisht të vështirë në punë? Kumar me përgjegjësi do të thotë që ju duhet të luani vetëm për argëtim dhe relaksim, jo si një mekanizëm shpëtimi.

Megjithatë, stërvitja, shoqërimi me miqtë që nuk luajnë bixhoz, të provoni hobi të reja dhe të adoptoni metoda relaksimi janë mënyra më të zgjuara dhe më të dobishme për të menaxhuar emocionet tuaja dhe për të lehtësuar mërzinë.

Ku të kërkoni ndihmë

Kërkoni ndihmë nga të dashurit nëse keni vështirësi kapërceni varësinë nga kumari. Nëse jeni vetëm dhe kërkoni të takoni disa miq, nuk keni pse të mbështeteni në kazino ose internet për ta bërë këtë. Kontaktoni kolegët, bashkohuni në një ngjarje sportive ose një klub librash, merrni një klasë ose jepni kohën tuaj për të ndihmuar të tjerët. Është edhe më mirë të kërkoni ndihmë profesionale.

Ka grupe të tjera mbështetëse në dispozicion. Për shembull, Kumarxhinj Anonimë përdor një proces 12 hapash për të ndihmuar njerëzit të kapërcejnë varësinë e tyre. Një pjesë e rëndësishme e programit është gjetja e një "sponsori" i cili është një ish-lojtar i bixhozit që ka qëndruar i pastër nga varësia dhe mund t'ju japë këshilla dhe mbështetje që do t'ju ndihmojnë shumë.

Support

Herë pas here do të ketë probleme që duhet të zgjidhen, edhe pse shumica e lojtarëve në 10bet nuk kanë gjasa të kenë ndonjë vështirësi gjatë vendosjes së basteve me faqen e internetit. Lojtarët që kanë nevojë për një përgjigje të menjëhershme për pyetjen e tyre do të jenë të lehtësuar kur mësojnë se 10bet ofron disa opsione të ndryshme për klientët që të kontaktojnë me ta, të cilat të gjitha janë të disponueshme gjatë gjithë orarit, çdo ditë të vitit.

Gjatë vlerësimit tonë të 10bet, ne arritëm në përfundimin se kujdesi ndaj klientit i ofruar nga 10bet është i përzemërt, i shpejtë dhe informues.

Deposits

Për të vlerësuar siç duhet 10bet, na u desh të shikonim të ndryshmet e faqes opsionet e depozitimit dhe tërheqjes. Vetëm duke vepruar kështu mund të përcaktojmë nëse është apo jo një vend i besueshëm për të vendosur paratë tona.

Metodat e ndryshme të depozitimit të ofruara nga 10bet janë të thjeshta, të drejtpërdrejta dhe të lehta. Shumëllojshmëria e metodave të depozitimit është një nga veçoritë tona të preferuara të 10bet. 

Opsioni për të kufizuar sasinë e kohës së shpenzuar për bastet në sport do të bëhet i disponueshëm në faqen e depozitave për të inkurajuar kumarin e përgjegjshëm. Kjo veçori, e njohur si "Kontrolli i realitetit 10bet", u jep lojtarëve një zgjedhje për të zgjedhur një kornizë kohore bastesh që ata mund ta përdorin për të ruajtur disiplinën e tyre të vetë-imponuar të basteve. Intervalet e basteve prej 30, 120 ose 720 minutash janë në dispozicion për t'iu përshtatur nevojave tuaja.

Ka disa opsione për të bërë depozita, por depozitat e kartave të debitit janë më të shpejtat dhe më të përshtatshmet.

Security

 • 10bet rregullohet nga autoritetet e lojërave të fatit të vendeve të ndryshme, duke përfshirë Komisionin e Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar. 10bet posedon licenca të vlefshme të lojërave të fatit në Bashkimin Evropian, duke përfshirë Republikën e Irlandës, Suedinë dhe Maltën. Prandaj, nuk do t'ju duhet të stresoheni për kriminelët kibernetikë që hyjnë dhe vjedhin informacionin tuaj ose kullojnë llogarinë tuaj bankare.
 • 10bet nuk ka lidhje me aktivitete të paligjshme, nuk kërkon ose shfrytëzon në mënyrë specifike përdorues të ndjeshëm dhe është më se kompetent në ofrimin e shërbimeve që promovon përmes faqes së saj të internetit dhe aplikacionit celular.
 • 10bet paguan të gjitha vlerësimet fituese dhe i mban ato të pavarura nga kostot operative nëse platforma mbyllet ndonjëherë, duke garantuar që të gjithë lojtarët e fatit do t'i marrin paratë e tyre.
 • 10bet ofron një "Kontroll të realitetit 10bet" dhe një "Kanë kohore të basteve" për t'i mbajtur lojtarët në tokë dhe për t'i ndihmuar ata të mbajnë disiplinën e tyre të basteve. Një bast mund të vendosë baste për 30, 120 ose 720 minuta. 
 • Informacioni i bastorëve është i koduar duke përdorur teknologjinë 128-bit Secure Sockets Layer (SSL) në këtë platformë për të parandaluar aksesin e paautorizuar.
 • Laboratorët eCOGRA dhe organizata e testimit të sistemeve teknike (TST) vërtetojnë platformën për të siguruar që përdoruesit të kenë akses në një mjedis të besueshëm dhe të ndershëm bastesh dhe lojërash.
 • Platforma nuk mund të ndikojë në shanset e një lojtari për të fituar ose humbur një bast sepse rezultatet e të gjitha Lojërave Virtuale gjenerohen nga Gjeneruesi i numrave të rastësishëm.

FAQ

Lojtarët në 10bet shpesh kanë këto shqetësime para, gjatë dhe pas një basti.

Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2003
BonusetBonuset (5)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpriturBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LojëraLojëra (44)
Metodat e tërheqjesMetodat e tërheqjes (8)
EcoPayz
MasterCard
Neteller
PayPal
Paysafe Card
Skrill
Trustly
Visa
MonedhatMonedhat (8)
Dollari Kanadez
Dồngu Vietnamez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Reali Brazilian
Ringgiti Malajzian
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (10)
Arabia Saudite
Bahrein
Emiratet e Bashkuara Arabe
Irlanda
Katari
Kuvajti
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Omani
Suedia
SoftwareSoftware (15)
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Big Time Gaming
Fantasma Games
Genesis Gaming
Golden Rock Studios
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Playson
Quickspin
Rabcat
iSoftBet